• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHSamsung Mobile
    S vice nez 1.000.000 prodanych zarizeni denne je Samsung nejvetsim vyrobcem mobilnich telefonu soucasnosti.
    Klub pro vsechny majitele.

    Friends: [ Android ] | [ Google Nexus ] | [ MOTOROLA ] | [ Sony Ericsson ] | [ Windows Phone ]
    Twitter: @SamsungMobile | @SamMobiles

    Pokud se otazka tyka zasadne a pouze pouziteho OS, zvazte jeji polozeni v prislusnem auditku.
    rozbalit záhlaví
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    ONLY_Q: Ja viděl jen asi černou...je taková matná. Na to se musíš mrknout sám. To bude hodně subjektivni
    ONLY_Q
    ONLY_Q --- ---
    SMOKY: nevím, ale vodafone to má na stránkách pěkně popsané,,
    asi si taky jeden předobjednám..

    TEKKIT: jak vypadají barvy?? přemýšlím nad černou nebo zelenou... Díky
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    Jak vlastně funguje ta akce? Mám predobjednanou S22 na MP, vytvořenou predregistraci na samsung.cz . Jakým způsobem bude probíhat výkup starého tel? Musím ještě něco udělat, než mi přijde?
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    TEKKIT: tak už vidím že zatímco loni to mělo 229g tak letos 228g, tak proto:)) To už odborník typu mně hned pozná
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    nicméně chvilku jsem se laskal i s Ultrou a zatímco loni mi přišla naprosto no-go (váha, rozměry), tak letos mi přišla...nevím...prostě super:)
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    LAUNCHER: museli jsme dnes na Chodov, tak jsem se na něj zašel mrknout:

    - první pohled lehčí než můj S21
    - kratší, ale trochu širší
    - krásně běhající systém

    ...jenže najednou žena a že "jak dlouho ti to ještě bude trvat?". Vysvětlil jsem té osobě, že jsem něco jako shaolinský mnich a ta prodejna je chrám, čili tam nemůže jen tak chodit a rušit mně...Na to odpověděla mimo kontext, že děti už mají hlad a tím to ukončila...

    Takže místo recenze, dnes pouze doporučení neženit se!
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    TEKKIT: Predvadecka, nebo Ti uz prisel?
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    BOOM!

    Samsung Galaxy S22 první dojem je TOP!
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DRAGON: Mam stejnou zkusenost - cashback od samsung je spolehlivy. Vykop stareho je cenva - bonus = nabidka (Takze marketing).

    Nejakou S10e ci S10 bych si klidne nechal libit :)
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    LAUNCHER: ale na druhou stranu jsou tu zase "recenze" specializovaných webů (samsung mania, techarena apod...)

    Tam zase mám takový pocit:

    - dostaneš mobil ještě než jde do pordeje
    - dostaneš k tomu nějaký merch
    - posedíš s lidma z firmy na kafíčku

    No a pak pěješ ódy jaká to je pecka.

    Některý ty vlaky měly na začátku zjevný problémy, na což by podle mě při týdnu užívání nemohli nepřijít. :)

    Ale důkazy taky nemám to je jasný
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    TEKKIT: Mam stejny pocit jako ty, ohledne tech nefer recenzi. Dukazy nemam, ale obcas proste subjektivne kroutim hlavou a nerozumim.

    Pripadne mam zarizeni doma a ty fotky z toho lezou uplne jine. Muze byt i predprodukcni vs final FW jak jsi psal, nevim.

    Prislo mi, ze tahle trojce se nejmene v tomto srovnani docela snazila o ferovost a (udajne) proste v klidu koukali na fotky o kterych nevedeli co presne je fotilo.

    Jasne, ruku do ohne za to dat nemuzu.

    Urcite se zase rad mrknu, jestli udelaji podobne video na S22 Ultra.

    Ale uz mam teda objednano i z uplne jinych duvodu LAUNCHER nez "jen" kamerky... a rusit to nebudu :-)

    Unbiased 13 Pro Max vs S21 Ultra Camera Test Comparison!
    https://www.youtube.com/watch?v=i8_7aklV9lo&t=2s
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DRAGON: Ke mne se dostala jen ta chvala na delsi ohnisko a tudiz prijemnejsi vysledky.

    Ale muze byt ze k tomu jak pises.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LAUNCHER: rec byla hlavne o tom svetle a udrzeni fotky z ruky. deformace ohniskem ja fyzikalne dana, to resit netreba myslim.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DRAGON: iPhone 12 Pro tele objektiv: 52mm
    iPhone 13 Pro tele objektiv: 77mm

    Technickou kvalitu bych za tim nehledal, jen proste clovek muze stat dale od foceneho a focenemu to udela hezci proporce.

    Apple iPhone 12 Pro - Full phone specifications
    https://www.gsmarena.com/apple_iphone_12_pro-10508.php

    Apple iPhone 13 Pro - Full phone specifications
    https://www.gsmarena.com/apple_iphone_13_pro-11102.php

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    NIGHTHUNTER: dik za reakci. Ja bych to jen poupravil: u fotaku nezalezi vubec na tom, jak velky objektiv je, u takhle maleho snimace je to stejne nepodstatne (cocka velikosti 1cm da stejny vysledek jako cocka velikosti .8cm), ale zakladem vseho je prave ta svetelnost (aperture), o ktere tu piseme. U iPhonu se to ma takhle

    ip12P
    ultrawide sklo - f/2.4
    wide sklo - f/1.6
    portretni sklo - f/2.0

    ip13P
    ultrawide sklo - f/1.8
    wide sklo - f/1.5
    portretni sklo - f/2.8

    jak vidis, neni to o velikosti objektivu a ani o clone. Lidi si nemuzou vynachvalit prave to portretni ohnisko a jak foti, pritom to se papirove zhorsilo. Cim to? U iphonu jde predevsim o kazdorocni vylepseni postprocesingovych algorytmu, maj to podobne skvele vychytany jako vlajkovy lode samsungu (nektery veci maji horsi, nektery lepsi).
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    DRAGON: za sebe jen malý OT - rozdíl mezi iPhone 12 Pro a iPhone 13 Pro je mj. právě u foťáků, kdy novější jsou velikostně větší a mají lepší světelnost, což je to v noci (z mého pohledu) sakra znát... to kde iP12 už zapíná noční režim s časem 1s, to iP13 ještě dá bez něj (když iP12 v nočním režimu potřebuje 2s, tak iP13 jen 1s atd)

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TEKKIT: duvodem takovyho kroku bude jiste to, ze 1.8 clonovy objektivy jsou bezny a tudiz levnej part. 1.4 se v mobilech objevil jen parkrat (napriklad Honor) a proto vyroba bude vic zakazkova a drazsi. A taky to je tim, ze misto aby se resila svetelnost fyzikalnima vlastnostma (coz je u mobilu slozitejsi), tak se to resi algorytmy, ktere pomoci AI vylepsuji vlastnosti snimku. Co je lepsi ve svete smart phonu ti asi nereknu, mne osobne by potesilo vic ale to nizsi clonove cislo, protoze ja dost casto fotim v pro rezimu a tam jsou veskere postprocesingove blbiny suspendovane dokud ten rezim neopustis a nevratis se do klasickyho camera modu.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Ohledne "asi i ja" - Jsem z tech, kteri radsi f/1.8 sklo na FF sensoru nez f/1.2 sklo na APSC sensoru, pouzival jsem oboje, pozdeji jen to prvni. Ale uznavam ze nazory a preference se v tomto smeru lisi.

    Jeste s temi rozmery by mohl pomoci vysouvaci objektiv, ale nevim jestli to neni prehnany optimismus - bude to konstrukcne narocne na prachotesnost a vodotesnost.

    Retractable Camera | OPPO INNO DAY 2021
    https://www.youtube.com/watch?v=zIGJW6foCEI
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    TEKKIT: Dlouho platilo, ze do mobilu se typicky nedavaly svetelnejsi objektivy nez kolem ~f/1.8 . Cele se to resilo zvetsenim sensoru (coz ti take ihned zlepsi ostrost a dynamicky rozsah, coz chces).

    Sum se da do nejake miry resit i SW pri delsim casu z jednoho nebo vice snimku za sebou.

    Tech f/1.8 byl proste ideal.

    V posledni dobe se to zacalo menit, s novymi designy, ale opet nazory se ruzni s hodne lidi (asi i ja) ti rekne ze radsi zvetsit cely sensor a objektiv klidne stale f/1.8.

    Tohle cele se posune zahnutym sensorem, ale to se trosku protahlo, jeste stale neni mimo laborator.

    Curved sensor snizi komplexitu objektivu, pozadavky na velikost se zmensi oproti soucasnemu stavu a v mobilech pak budou vetsi sensory nebo svetelnejsi objektivy.

    Jak presne to bude potom (jaka clona bude potom ideal) ti uz vubec nereknu 🙂
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    DRAGON: hele myslíš že dostat tam tu lepší clonu je o tolik dražší? Nebo co může být důvodem takového kroku
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TEKKIT: jj, vicemene s tebou souhlasim se vsim.
    Co se tyka ty zmeny parametru, tak ja to jen vital, protoze 20 mpixelu na tam malej snimac je naprosta picovina, ktera nema zadny opodstatneni krome marketingovyho halo efektu. 12 mpix uplne staci, horsi je to s tou clonou, to dost posrali, 0,3 hodnota je docela hodne, kdyz mas blby svetlo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam