• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHSamsung Mobile
    S vice nez 1.000.000 prodanych zarizeni denne je Samsung nejvetsim vyrobcem mobilnich telefonu soucasnosti.
    Klub pro vsechny majitele.

    Friends: [ Android ] | [ Google Nexus ] | [ MOTOROLA ] | [ Sony Ericsson ] | [ Windows Phone ]
    Twitter: @SamsungMobile | @SamMobiles

    Pokud se otazka tyka zasadne a pouze pouziteho OS, zvazte jeji polozeni v prislusnem auditku.
    rozbalit záhlaví
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    OODOOW: Tenkrát mi to tak přišlo, pochopitelně nevím jak moc se Swiftkey za tu dobu rozvinul, dneska určitě taky bude někde jinde. Spíš mi na Gboardu vyhovovalo hlavně rozložení té klávesnice a funkčních tlačítek.
    OODOOW
    OODOOW --- ---
    NEVILL: Takže Gboard ti předpovídá líp? Kdysi jsem vybíral co budu používat a Swiftkey mi vyšlo nejlíp. Možná je to teď už jinak.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    HULIK: Co jsem zkoušel, tak funguje vyhledávání zakroužkováním (to je asi tak nějak univerzální, bez ohledu na jazyk) a pak na Samsung klávesnici funguje styl psaní (formální, běžný, přátelský atd.). Úpravy fotek jsou taky bez ohledu na jazyk, třeba mazání objektů sice už Samsung měl dříve, ale tady je to nějaký lepší, někdy se to povede že to fakt nejde poznat že se něco z fotky něco vymazalo.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    OODOOW: tu jsem používal předtím než Gboard zavedl swipe psaní, od té doby už ne... :-)
    OODOOW
    OODOOW --- ---
    Používá tu někdo SwiftKey nebo jsem jedinej? :D
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    DRAGON: Jo...a nějak musím vykoumat jak tam funguje slovník a jestli se to učí samo nebo tam jde nějaká slova přidat. Gboard jsem za ta léta naučil nespisovné skloňování, různé zkratky, spoustu sprostých slov a tak...tady mi to zatím všechno chybí...

    Z pozitivní stránky, mikrofon na slovní zadávání nepípne nahlas, jako u Gboardu.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    NEVILL: ja se pred tydnem prepnul z gboardu na samsung keyboard taky a je to teda hruza. Vubec si na to nemuzu zvyknout a nabizi to tak 10x min napoved.
    HULIK
    HULIK --- ---
    Lidi co to už máte doma z těch IA funkcí co to umí v češtině?
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Já jsem teda kvůli těm IA fičurám nakonec vzal na milost Samsung klávesnici. Dlouhá léta jsem používal Gboard, protože Samsung dřív neuměl swipe metodu psaní a i když to tam časem přidali, neměl jsem důvod to měnit. Je to trochu nezvyk, lehce jiné rozložení, ale docela to jde.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LEDOFREDO: k tomu jedna vec: cerna se prodava nejlip, kdyz upgradujes :) nikdo barevny nechce :)
    LEDOFREDO
    LEDOFREDO --- ---
    DRAGON: Taky mi prijde ze se moc nevytahli zatim, pockam, uvidim.. poprve taky premyslim ze bych vystoupil z ohrane cerne barvy a vzal neco min konzervativního/nudného, takze se na to musim dojit nekam podivat nazivo a zatim sem to nestih
    SATAI
    SATAI --- ---
    MCKIDNEY: určitě ne FOMO
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    SATAI: No jak bys jinak nazval snahu hledat specialni variantu neceho co nemusi byt ani lepsi nez to co mas pred sebou?

    Byl legitimni duvod nebrat Exynos. Kdyz rozdil byl poznat i v ruce podle teploty.
    SATAI
    SATAI --- ---
    MCKIDNEY: FOMO, jo?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    SATAI: No v tomhle prikladu je Exynos Intel, ktery mel taky obdobi recyklovani stejneho procesu znovu a znovu. To obdobi je za nama a tedy neni treba resit Intel ci AMD (aspon ne tolik jako 11900 co bylo doslova horsi nez 10900)

    Jak jsem rikal je to meme a predstirat, ze jedno bude vzdy lepsi povede k FOMO.
    SATAI
    SATAI --- ---
    MCKIDNEY: tak pokud Exy je Intel, tak rozumná volba pro upgrade není 1290 ale AMD. Takže Qualcomm?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DRAGON: Krome licenci a vyvoje je hlavni rozdil v tom kdo ten chip vyrabi.
    Samsung Foundry (Tam kde se hlavni chip vyrabi) byl pozadu oproti TSMC (Market-leader foundry).

    Behem S8-S10 to byl velky rozdil: kupoval jsis moderni chip, ale vyrobeny na starem procesu.
    Protoze PR to nepodchytilo, tak se z toho stal meme a lide to na internetu resi dodnes.

    Protoze bleeding-edge vyrobni procesy se kupuji roky predem a marze mimo USA jsou mensi - radeji udelame telefony na prijatelnejsi Samsung Foundry.
    No a pak vznikaji veci jako Ceska alokace (Snapdragon) se prodava do Nemecka a Ceske obchody kecaji ze maji CZ distribuci a prodavaji Exynos.

    Pro srovnani zlepseni NVidia 3000 oproti 2000 bylo napriklad diky levnejsimu Samsung Foundry 8nm a zdrazeni 40 prave kvuli drahemu TSMC 5nm.
    Nebo neco co prijde mozna bliz pro tebe: Intel 7700 vs 8700 vs 9900 vs 10900 vs 11900 - novy chip, ale stary a uz limitujici proces.
    Dneska mame 12900 a neni to refresh a Intel zase stal za upgrade.

    V roce 2023 to bylo 99% FOMO. Uvidime co 2024, ale stejne se to dozvime az pokud bude pruser. Napriklad prehrivani Exynos v jedne generaci nicil zivotnost baterie.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LEDOFREDO: u s23 byla akce na zacatku a pak byla dalsi asi mesic po vydani a trvala mesice.. neni kam spechat, IMHO. Navic ted ta akce zas tak vyhodna neni, u S23 byla lepsi..
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LEDOFREDO: Je to hodně podobný telefon, bez pouzdra teda vypadá víc prémiově, to dělají ty hranatější rohy a kovový rámeček. V pouzdru Spigen Liquid Air vypadá skoro stejně, jen ve výřezech na objektivy je tam okolo taky trochu kovu a tlačítka jsou napravo rozmístěna trochu jinak. S24 je rychlejší, ale až takový znatelný rozdíl to oproti S22 není. Baterie je rozhodně znát že je větší, u S22 bych tohle dobou byl tak na 40%, u S24 jsem na 65% (zatím to jede v tom režimu, že se ten telefon stále učí ohledně spotřeby). Foťák je podobný, ale přijde mi lepší, dělá ostřejší snímky a líp zvládá horší světelné podmínky. Displej je lepší, příjemnější na oči. S AI funkcemi jsem si zatím hrál jen trochu, ale je to celkem hezký jak stačí přidržet home tlačítko a pak jen zakroužkovat co se má vyhledat. Budu si muset ještě nastudovat co dalšího to umí. Za mě asi vede hlavně ta lepší baterie a foťák, jinak ten telefon není zas tak moc jiný (když pominu AI, samozřejmě). Každopádně jsem s S24 spokojený.
    LEDOFREDO
    LEDOFREDO --- ---
    NEVILL: Nahod naky first feels prosim :) .. ja sem ve stejne situaci s s22 a premyslim.. upgrade me laka, ale nevim jestli mam pospichat a stihat ted tu akci do konce ledna, nebo si pockat..
    SATAI
    SATAI --- ---
    DRAGON: většinou měl větší výkon, menší spotřebu a větší kompatibilitu.


    Někdy trochu, někdy hodně
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam