• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAALKOHOLISMUS ANEB PŘESTÁVÁME CHLASTAT,UŽ NÁS BYLO DOST,RADY,TYPY,ZKUŠENOSTI...
    Taky už máte pocit,že spíš než zábavá je to sebedestrukce a víc než relax je to faux pass,podělte se o své zkušenosti,jak zapásíte,prohráváte a vyhrávete s falešným přítelem Alkoholem... Existuje pouze jedna cesta, jak lidi milovat, a tou je milovat je takové, jací jsou. A nádherné je na tom to, že když je mliujete jací jsou, tak se začnou měnit. Ne podle vašich představ - začnou se měnit podle své vlastní reality. Když je milujete, promění je to. Ne přesvědčí - promění. Obnoví se, dosáhnou k novým výšinám bytí. Dojde k tomu, ale v jejich bytí a podle jejich vlastní přirozenosti.Pomáhejte lidem, aby byli přirození, pomáhejte lidem, aby byli svobodní, pomáhejte lidem, aby byli sami sebou, a nikdy se nepokoušejte nikoho nutit, tahat a tlačit a manipulovat... http://psychologie.cz/az-do-dna/
    rozbalit záhlaví
    RATUS
    RATUS --- ---
    GENERALLZ: Autor by se měl alespoň trochu seznámit s tématem, než něco takového vypustí, doporučená literatura http://www.kosmas.cz/knihy/158140/vino-a-vinarstvi-v-dejinach-islamu/
    CLOWNZEPPA
    CLOWNZEPPA --- ---
    Tři veteráni - Není nutno - Zdeněk Svěrák & Jaroslav Uhlíř - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=O4EfF94uMJI

    BOHNICKEJ EVERGREEN:)
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    malem bych zapomel......nelituju prokalenych let...protoze me dostaly tam kde jsem ted a to me opravdu bavi :o) ...a daleko lepsi je poradne zakalit brzo nez objevit krasy chlastu ve 40...

    a este jedna vec...chlast je nejbrutalnejsi startovni droga....na cokoli...
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    nedavno 3 roky bez chlastu....

    par postrehu od alkace kterej byl takhle dlouho strizlivej naposled na prvnim stupni zakladky :o)) a prestal chlastat tesne na hrane...

    - chlastani zabira hrozne casu, takze kdyz chlastat prestanete stihate spoustu veci (pro lidi co se nudi je o to tezsi nechlastat...to nastesti neni muj pripad)

    - frekvence navstev hospod se snizila z obden tak na jednou za mesic, dva ( na neci narozky, konzert atd.... ) bez chlastu se nekolikahodinove stale stejne opilecke plky nedaji vydrzet :O))
    kamose zvem na kalburadsi domu nebo na chatu kde muzem i varit a x hodin hudebne improvizovat, udelat dobry kafe a dat si vklidu speka

    - alkoholik zije s chlastem...partner, rodina atd jsou az na dalsim miste...

    - kdyz je clovek sam ..prestava se chlastat opravdu spatne ... nemam zkusenosti s zadnou skupinovou lecbou..... mam to stesti ze mam uzasnou aki :o)

    - mam velkou tremu kdyz mam hrat nebo neco prednaset atd. pred vic lidma ktery neznam... na to chlast zabiral opravdu spolehlive... ted hraju mezi kamosema
    s obcasnym spickem a je to supr :o)

    - trava, houbicky atd... jsou bez chlastu uplne jiny, cistsi, zajimavejsi (i hudebne) zazitek

    - na zadne jine droze nez chlastu se neda tak strasne nahlas a falsesne zpivat :o))

    - kdyz jsem prepijel kocovinu tak vetsinou ne proto abych kalil ale abych mohl normalne fungovat... nikomu kdo neprepijel kocovinu tyden ...nelze vysvetlit co se s vasim telem deje

    - kdyz clovek prestane pit....pripada mu vylet do mhd , nadrazi narvane ulice atd...jako vylet do nasraneho obludaria.... chlast dava ruzove bryle...

    - kdyz nepijete mate najednou penize a cas na veci o kterejch ste jen plkali u pullitru... napr. el. kytara s kombem stoji jako dva vecery v hospode :o))

    - nemam nic proti lidem co radne kalej (rad jim i nalejvam:o) u kadyho se pozna jestli jeste stoupa k vysinam nebo se uz sune dolu....

    - kdyz prestanete pit..... prestanete se spoustou lidi mluvit....ale zase s nekterymi si muzete opravdo skvele pokecat a este si to druhej den pamatovat :))

    - uz neuvadim vypraveni zazitku vetou "to sem se tenkrat tak vylil, ze..."

    - teprve bez chlastu v indii a nepalu s aki jsem zjistil ze strizlivej (obcas samozrejme zhulenej:o) zvladnu vic veci nez jsem si kdy myslel ze zaziju :o)
    a ze na proziti kras okolo neni potreba bejt vylitej ...

    - nebudu uplne bez alkoholu navzdycky (je to i lek)..... ale demon zustane pohrben...

    ...pokracovani priste :O))
    CLOWNZEPPA
    CLOWNZEPPA --- ---
    Podívejte se ,pane doktore,docent Skála je vskutku obdivuhodný člověk.Zvlášt proto,že vám nedává moc příležitostí,abyste ho mohl mít rád.On není jako Ty Nanynky,co pořád fnukají ,že je nemilujete.Jenomže,pane doktore,já nemám rád taková ta společenství,kde se chodí v řadě a zpívá do pochodu.A hlavně na mě se nesmí s rozcvičkou.Vladimír Menšík po 14 dnech,kdy odešel z léčby na závislosti alkoholu......i přes nedokončení se už nikdy nevyndal,ale našel rovnováhu a svou míru...To je skutečné umění...Všichni komici i klauni jsou oproti jiným hercům více a nepřetržitě ohroženi alkoholem,což lze dokázat i statisticky.Příčinou je nejistota efektu,zda se smích dostaví či nedostaví.Alkohol v malé davce,to nelze upřít,zbaví člověka trémy.Ale jenom v malé dávce,jakmile se dávka zvětší,zvětší se i tréma.Komici a klauni pod nekontrolovatelným pitím často odcházeji a mizí v zapomění...
    FANFAN
    FANFAN --- ---
    CLOWNZEPPA
    CLOWNZEPPA --- ---
    Dnes 58 bez ebriety a jak je mi krááásně:))Kupodivu je to čim dál tim snesitelnějšejší,neříkám,že nejsou chvíle,kdy bych se nalil jak doga a vyl na měsíc árie o všem a o ničem pod krajkami velkoměsta,ale....ty rána,která nebolej,svědomí,co už tolik nekouše mi jsou v těchto chvílích oporou!Co mi dost směrodatně pomáhá je taky dost to,že se jednou za čas vracím k mým neblahým inventurám sebe sama a toho,co bylo....člověk si tím zdůraznuje proč koná,jak koná....a uvědomuje si onen značný rozdíl toho,jak je,bylo a může popř.být....ale hlavně,co je.Ve směs to silný procento lidí přehlíží!Pořád se lidi za čímsi ženou,plánujou v minulym čase.Dost se bohužel zapomíná na to,co je,i když je to jediný,co máme...Vím,že Svět ruku v ruce s Životem dokáže být v rámci alkomlhy nadčasovej,ale ve "střízlivosti" má beze sporu taky svůj půvab!Neříkám,že nesmím či nemůžu,ale vím,že bych neměl...a tak činim...snad to bude jen a jen příznivější!?Každopádně "Na Zdraví a at se daří než budem staří a lá žijme náš život pro sebe a usilujme o to abychom neumřeli jak Husák v křeči:)
    FIONOR
    FIONOR --- ---
    KBN: nijak extrémně jsem se neopíjel - problém byl spíš v tom, že jsem chlastal po večerech doma sám. Prostě jsem si otevřel láhev vína a vyžahnul jsem ji, zatím co jsem čučel na film nebo hrál něco na počítači. A bylo to takřka každý druhý den.
    Nešlo ani tak o množství, jako spíš o způsob, jak jsem začínal alkohol pít.
    ZABAKOVA
    ZABAKOVA --- ---
    FIONOR: Držim palce, jen tak dal a hodne sil:)

    TICHTICZKA22: Ty jo, to je dobre s tim chlapem a jsem rada, ze takovahle podpora existuje..
    KBN
    KBN --- ---
    FIONOR: co, v jakém množství a jak často jsi pil ??
    FIONOR
    FIONOR --- ---
    10 dní úspěšně bez kapky alkoholu a je mi celkem fajn. Sice se musím hlídat, ael až mi tenhle měsíc očisty skončí, rozhodně už nebudu chlast brát jako samozřejmost (klidně odmítnu, když budu mít pocit, že není vhodný čas) a rozhodně už nebudu pít sám doma.
    Nějak jsem si uvědomil, že jsem byl na stezce, kdy u alkoholismu nefiguroval zda do toho spadnu, ale kdy.
    Naštěstí jsem si problém připustil dřív, než začal být opravdu znát.
    JANITA
    JANITA --- ---
    TICHTICZKA22: to s těma ránama souhlasim.. taky je miluju :) A ty podzimní, jsou snad nejhezčí.. Tak teda se drž, ať ti to vydrží. :)
    Pro mě osobně je pití o nějakym balancu... chlastat každej den nebo vyloženě nějak ultra pravidelně a to tak, že do "sundání" by mě už nebavilo.. Neříkám, že to neumim, ale ty doby, kdy se člověk potřeboval nějak vypnout a zapomenout, jsou už (snad) dávno pryč. A navíc, tělo už tu kocovinu prožívá jinak, než v 16ti... žejo.
    Nepít úplně.. to bych se zas připravila o fajn večery ve dvou při skleničce vína a upřímně i o pár dobrejch párty, kterejch už je sice taky čím dál tím míň, ale pořád jsou a jdu na ně ráda. Když mám chuť. Říct si ne, mám dost, jdu domů.. nebo nejdu vůbec.. nebo ne, nedám si, je imho to nejtěžší. Je fajn si občas udělat detox 2-3 týdny.. a pozorovat, jak je tělu najednou dobře.. jak dny jsou barevnější, člověk je akčnější a cítí se jako znovuzrozen. :)

    Ze všeho nejmíň sexy mi přijde nalitá holka, co se usíná na stole, nedejbože někde na hajzlu, poblitá, s rozepnutejma kalhotama. A nebo agresivní chlap, kterej ve svý alkoholový síle vztáhne ruku i na ženskou. Ty konce jsou fakt hnusný, mohla bych povídat..

    Mě vždycky asi ze všeho nejvíc zajímá příčina.. proč člověk vlastně začal.. a jestli to, kvůli čemu začal, tak cítí i teď a tudíž to má zapotřebí? A jestli chlast a kámoši jsou jedinej smysl života a jestli by si s těma kámošema rozuměl i bez vodky? Nebo jestli jsou i jiný hezký věci, díky kterejm stojí za to žít? :)
    KOMONAUT
    KOMONAUT --- ---
    Muehhe demon alkohol
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    RAINBOF: roste i u nas, je to normalni sprosty bodlak, dokud nezacne odkvetat vypada i celkem pekne a velmi rad se semeni vsude mozne. je ho u nas v pohode mozne pestovat, seminka sezenes normalne v zahradnictvi, ale potreboval bys ho pole abys z toho mel nejakou rozumnou urodu. Semena lze koupit cela, pomleta neb v tobolkach v lekarnach, je to vsak dost drahe. Koukni na http://www.bylinymikes.cz/, tam maji cely, drceny (toho ale neni dobre kupovat moc najednou, neb muze zluknout) na vahu a nejlepsi ceny...
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    FANFAN: caj ve smyslu vyluh z plodu ostropestrce je zcela neucinny, sylmarilin (nebo jak se ten ucinnej alkaloid presne jmenuje) se rozpusti v tucich nebo v alkoholu, takze bud tinktura (v tomto klubu asi nevhodne), nebo ty plody pomlit a prasek pridavat do jidla ci jist samostatne... jeste pozor, pri akutnich jaternich prihodach to neberte, to je treba detoxikovat a nastartovat normalni cinnost jater, ostrpestrec je treba zacit brat az pozdeji kdyz uz chceme jen regenerovat
    TICHTICZKA22
    TICHTICZKA22 --- ---
    hmm.. tak jsem teď poprvé narazila na tohle auditko... vyloženě ke mě sedne...tak nějak od 15 - 16 let těžká milovnice alkoholového oparu... Víno a vodka - moje osobní zkáza. Zádnejch pár sklenek ale vždycky do sraček a velmi často..né-li pořád. Málem odchod ze střední školy ve třeťáku, debilní kamarádi..., který mi teda i v tý době přišli debilní, ale prostě mi to nevadilo... problitý večery a jede se dál, no známe to, nemá cenu rozebírat. Můj žaludek už to fakt odmítal. Agresivita, vyhrocenost, nervozita, třes, deprese, absolutní nesoudnost v určitejch situacích. Pomohl mi přítel, který byl mojí velkou láskou a nějak přirozeně jsem prostě přestala pít. Vůbec jsem nad tím ani nepřemýšlela, prostě jsem najednou hledala jiný aktivity... Dospělo to až k tomu, že teď je mi 26 a v postatě nepiju nějakej ten rok... a mám to absolutně ve svejch rukách... plně si uvědomuju, co se všechno dělo a že bych to nikdy zpátky nechtěla. Občas se napiju...třeba jednou za dva týdny, tři týdny a mám zase na dlouho vystaráno...ty debilní stavy druhej den už nějak nechci zažívat...jsem pak úplně vyřízená, nervózní, roztěkaná, neschopná čehokoliv v podstatě. Hodně to prostě působí na psychiku...mně osobně to rozjelo deprese v pravym slova smyslu. Ale jsem ráda, že to člověk dokázal, za nic na světě už bych nevyměnila to, že se ráno vzbudím a vidím vycházet slunce a je mi krásně, cítím se plná energie, jdu se projít a vidím, jak se všechno okolo mě probouzí, ty krásná rána. Nevyměnila bych to za žádnou akci na světě. Takže sebedestrukce je to stoprocentní.. a všem co se chtěj na tuhle sračku vysrat přeju hodně štěstí a vůle, ale stojí to za to, nebýt "piják" :-)
    FANFAN
    FANFAN --- ---
    RAINBOF: http://cs.wikipedia.org/wiki/Ostropest%C5%99ec_mari%C3%A1nsk%C3%BD a jinak google je v tomhle ohledu dostatečnej zdroj. Pije se čaj z těch bodláků, který se sklízej, myslím, když z fialové zhnědnou.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ANABEL_LEE: zde se zeptam, ostropestřec roste i u nás je také funkční ? a jak ho užívat ?
    ZIP79
    ZIP79 --- ---
    Při nechlastání je důležitý přes den hodně pít, vodu, čaj, cokoliv. Člověk potom nemá tu ohromnou chuť se prolejt pívem. Spása pro mně večer bylo nealkoholický pivo, ale toho se dá vypít tak max. 5. Výhoda je že kořalku jsem nemohl chlastat už dlouho.Je super najít si nějakou další činnost, chodit pěšky, běhat, lehce nebo hodně cvičit, cokoliv dělat. Je dobrý mít nějakou věc, která je podobně intenzivní jako chlastání, i kdyby to mělo bejt třeba sebrat se ve 3 ráno a jít se projít 15km prahou, skákat na party nebo se sebrat a vyrazit na pár dní někam do lesů, cokoliv. Prostě jít po jinejch zážitcích. Zkusit začít dělat něco o čem jsem v hospodě leta přemejšlel, nikdy neudělal a jenom kecal, dobrý je si to klidně vypsat, ale zase se z toho moc neztresovat, když se to moc nedaří, nějaký velký zázraky se bez alkoholu taky nedějou:) Tohle je hodně duležitý i kvuli tomu, že když potom jeden zase na čas ujede líp se mu vrací k něčemu co zjistil, že je docela fajn.
    Velká změna byla určitá neposednost, kdy bejt v jednom podniku zaseklej jako ostatní s alkoholem absolutně nešlo, pozitivum bylo, že jsem obrazil víc akcí za jeden večer:). Jedněm lidem se člověk vzdaluje, naopak si pokecá na baru s lidma co dřív mijel atd. Fajn je, že člověk získá nadhled nad celou alkoholovou zábavou a do budoucna je schopnej určit co to dělá a co ne trochu lépe i u sebe. Bez "velkýho" chlastnání je člověk každopádně svobodnější už jenom kvuli tomu, že může přijít domu ve dvě ráno a bejt druhej den v podstatě ok. Bez zbytkáče a kocoviny se získá hodně času navíc. Jo bacha, je docela dobrý neotravovat svoje okolí kecáním o tom jak jsem prozřel a jak jsou všichni co pijou špatný pač to taky neni úplně pravda.
    FORREST
    FORREST --- ---
    V jednom filmu jsem ted slysel zajimave motto na piti: Don't drink to feel better, drink to feel even better.

    Timhle jsem se mel minimalne ja ridit a problemu by bylo mozna min...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam