• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAALKOHOLISMUS ANEB PŘESTÁVÁME CHLASTAT,UŽ NÁS BYLO DOST,RADY,TYPY,ZKUŠENOSTI...
    FIONOR
    FIONOR --- ---
    CLOWNZEPPA: a tenhle intelektuální výměšek ti někdo nadiktoval nebo jsi ho vytlačil vlastními silami?
    CLOWNZEPPA
    CLOWNZEPPA --- ---
    RURYRY: A co Extrovert?Já si myslim,že jsme jen prachobyčejný Zvířata,který "ovládli" planetu a řešej milion píčovin!!!V čem jsme víc než Psi?V čem jsme víc než Chobotnice?V čem jsme víc než Delfíni?Právě,že v ničem!!!Naopak bychom se měli učit mnohem víc,než si myslíme....My jsme prostě úplně mimo,samozvaní Páni,kteří uměj vše pojmenovat...a tim to končí i začíná...
    RURYRY
    RURYRY --- ---
    Alkohol v životě introverta | magazín Psychologie.cz [Zdraví: závislosti, alkohol, komunikace, práce, dospívání]
    http://psychologie.cz/alkohol-v-zivote-introverta/
    CLOWNZEPPA
    CLOWNZEPPA --- ---
    THEMAKARESH: Mluvím o sobě...
    THEMAKARESH
    THEMAKARESH --- ---
    CLOWNZEPPA: a to mluvíš o sobě? Nebo seš kapitán průzrak takže si ze tří příspěvků udělal takovouhle analýzu?
    VILGEFORTZ
    VILGEFORTZ --- ---
    SDN33: Pro mě je to obrovskej rozdíl protože 99% kámošů, přátel a známejch mám ve městě. Na vesnici jsou sice dvě hospy ale tam mě to vůbec netáhne protože tam choděj buď staří pardálové nebo banda kreténů bez vlastního názoru s agresivními sklony. Doma nekalim vůbec, maximálně tak dobrý brčko si smotnu. U mě je to ale hoooodně o lidech. Jak jsi psal, potkat lidi, pozdravit léty prověřenýho barmana a tak. Začít férově kalit i doma jsem si naprosto zakázal protože to by byla jízdenka do pekla.
    SDN33
    SDN33 --- ---
    VILGEFORTZ: no a na vesnici je nějakej rozdíl? To já chlastám mnohem víc, když jsem na vesnici, než ve městě. Obecně se tam chlastá víc. Nebo možná ne víc, ale je to víc součástí normálního dne. Dle mých zkušeností. A to nemusíš nutně do hospody ani. (bydlím tak střídavě: město - vesnice)
    VILGEFORTZ
    VILGEFORTZ --- ---
    SDN33: Na 90% to mám uplně stejně. U mě to začalo přestěhováním se do města kde mám v okruhu 1km 5 hospod. Teď se stěhuju zpět na vesnici radši :-)
    KEB
    KEB --- ---
    PETJU: Jo to je přesně ono, ale jak se tak dívám, tak už jsem možná stál i na tom šestém....
    SDN33
    SDN33 --- ---
    KEB: nějak nerozumím těm schodům.. :) nikdy jsem to v souvislosti s chlastem neslyšel, tak moc nechápu tvůj příspěvek
    KEB
    KEB --- ---
    SDN33: Já naštěstí nepřekročil pátej schod. I když nakročený jsem k němu rozhodně měl. U mně byl ten problém, že jak jsem jednou začal pít nedokázal jsem přestat. Trochu se to dalo omezit rozpočtem, ale i to jsem po najetí za hranu dokázal nějakým způsobem obcházet. A začínal se z toho stávat každodenní zvyk jít do hospody a solidně se nalít. Tak jsem se objektivně rozhodl, že se na to vykašlu než si vyrobím skutečnej problém. A že jsem si pár solidních průserů chlastem vyrobil. Chlast mi nestojí za, abych si kvůli němu zesral život. Momentálně jsem najel na nealko. V hospodě si můžu dát nealko pivo u těch se sedět dá. A ve finále jich člověk zdaleka nevypije tolik. Nicméně tohle bych nedoporučoval nikomu, kdo přestal na šestým schodě a níž.
    SDN33
    SDN33 --- ---
    Já jsem měl vždycky systém chlastat nebo fetovat "za odměnu". Prostě daří/dařilo se ti ve škole a v práci, máš hotový stěžejní úkoly/cíle, kterejch jsi chtěl dosáhnout v tomto týdnu nebo třeba měsící? Žádný jiný extra problémy nejsou? Tak to jsi vpoho. Můžeš si v poklidu vyjet mozek a užít si to bez žádných výčitek. - U "ilegalních" drog držím tenhle systém do teď a je to super. Prostě dát si *něco* "za odměnu" - ne z nudy nebo z prostoje. A tohle přesně jsem porušil u chlastu kdysi, ani nevím kdy. U něho jsem taky jel systém: jdi se ožrat, jen když je všechno v cajku. No třeba včera mě v práci skončily 3 tahy 12tek v kuse, žádnýho parťáka jsem nenašel, ale fakt jsem měl chuť na pivko. Tak po té třídenní směně snad bez výčitek můžu , ne ? říkám si. Řekl jsem si, že si zajdu teda i sám (nic neobvyklého v poslední době) a dám max 3 kousky. Cejtil jsem se fyzicky jen na dva. No a po pár locích z prvního škopku jsem to v hlavě ihned přehodnotil na: dám si dnes max 4 (pořád jsem chtěl chlastat pod stovku - utratit co nejmíň). Nakonec to skončilo tak, že jsem si dal těch piv 7 a k tomu oříšky, takže skoro 200. .. Vlastně jsem si uvědomil, že chlastám moc, když jsem výrazně ujel vetšině kámošů a přestával jsem věčně shánět tu lepší společnost se mnou na pivo. Prostě: "Už zase"? říkají ostatní. A taky můj finanční systém se změnil v poplacení toho nejdůležitějšího (to bych kvůli chlastu neporušil nikdy - nájemné) a všechno ostatní se začlo přepočítávat na to, kolikrát za to můžu jít do hospody nebo kolik to je piv. Už jak dlouho jsem si nekoupil nový boty, co tak hrozně chcu a i potřebuju, protože to je aspoň 1500 a to je pár slušnejch návštev místního pajzlu. .. Možná bych mohl pít kofoly, protože mně osobně začíná ten stav opilosti v poslední době docela iritovat. Včera to začlo ale až u toho sedmýho - nebyl jsem opilej, klidně bych vypil ještě jednou tolik, ale už se mi to přestalo líbit, jakoby už jsem neměl žízeň. Vlastně ani nevím, kdy naposledy jsem byl tak příjemně euforicky opilej, že bych mlel blbiny. Vesele. Fakt nevím. To bude už dlouho. Taky co bych čekal po deseti letým kalení, kdy chodím skoro od 13ti let každej pátek a sobotu do hospody. V těch 15ti/16ti už to bylo fakt pravidelný i mimo víkend. .. V souvilosti s tou kofolou je fakt to, že té člověk tolik nevypije. Párkrát jsem to zkoušel, ale u třetí kofoly se to už nedalo pít. .. Rozlišujete vůbec závislot na alkoholu a sociální zlozvyk? Není to spíš o tom potkat se s těma určitýma lidma, poslechnout si zas ty stejný kecy, pozdravit barmana? A k tomu má člověk vsugerovaný pivo. Asi to má každej jinak, no. Ale já jsem kolikrát rozhodlej jít na chvíli, ale pak se mi tam natolik líbí, že mi příjde zbytečný chodit pryč jen kvůli tomu, že jsem se dušoval, že půjdu na chvíli. Přoč si dělat násílí? řeknu si. Přece nedělám nic špatnýho. Tak sedím v hospodě, no a co ? .. Pozitivní změna je to, že jsem přišel na to, že potřebuju hned po výplatě utratit co nejvíce peněz za ty jiné - "důležité" věci . Teď chci opravit kolo na jaro a udělat stk autu (na tu už taky čeká 2 metry), koupit si permanentku na plavečák a hned ze startu! Šup! Až z toho, co zbyde, se budu rozhodovat chlastat a ne už naopak! V tomto jsem rozhodlý a vlastně si tak i přiškrtím přístup k chlastu. Kolik já už utratil za alkohol peněz by už několikrát přeplatilo těch pár věcí, který tolik čekaj na to, abych si pro ně v peněžence našel místo. ..//
    sorry za středeční výblitek..díky a taky se podělte
    CLOWNZEPPA
    CLOWNZEPPA --- ---
    THEMAKARESH: Tvůj argument,že nevíš,co bys jinýho dělal je celkem smutnej,protože je milion způsobů,jak si zkurvit den či naopak!!!Víš ona pak vzniká dle mě tzv.alkomlha z vlastní zkušenosti,že člověk nevidí spousta věcí!Člověk je geniální v tom,že se umí náramně obelhávat a něco si namlouvat.Ono,když se podíváš sám sobě do očí,zjistíš,že věci se maj k tvému překvapení dost jinak a kolikrát v dané tématice o dost hůř!Život sám o sobě ti dokáže vlepit facku a říct:"Takhle ne"!...Nicméně "At si každej dělá,co chce",pokud ho to baví...ono jde dost o to s kym kalíš!Mně se líbí,jak spousta dalších mudruje,že bys neměl a sami jedou 1.ligu.Jako,že oni to zvládaj lépe a fungujou,z toho bych vždycky blil!Člověku v krajní situaci nepomůže žádný léčení nebo zázraky,ale jen on sám.Myslim,že schopnost rozlišovat v životě,co je správný nebo ne přichází celkem brzy,ale on se kolikrát člověk nemá ve své esenci příliš v Lásce a kalit ho přirozeně baví,protože do prdele s konvencema a pravidlama ne asi:)!On každej extrém je špatnej,ale najít rovnováhu v kalení je fakt Um.Já vím,že mě osobně nedělaj dobře už panáky nebo kombinace jakýhokoliv alkáče s hulenim!Od Novýho Roku piju jen Pivísko,v týdnu vyjímečně a o víkendu jich třebas 7-10 zalomim a jsem celkem v pohodě!Žádný konflikty,faux pass atp.Každopádně největší harakiri je jíst na lačno,což je veřejný tajemství,ale odnaučil jsem se to a ta snášenlivost i požitek je lepší.Samozřejmě bych nejraději žil bez alkoholu,ale za danejch okolností to nejde a ani se mi nechce.Pívo je pro mě prostě symbol,hrdost a potěšení a nehodlám na tom názoru zatim nic měnit,prostě každej národ má svůj úděl!Zlom vaz!
    CLOWNZEPPA
    CLOWNZEPPA --- ---
    KEB: Nejde o žádný přiznání.Je to čirá individualita,ale díky za upřímnost!
    THEMAKARESH
    THEMAKARESH --- ---
    CLOWNZEPPA: já vydržel za posledních 10 let nechlastat nejvíc 16 dní v kuse. To bylo před rokem po silvestra, kdy sem udělal docela bordel. Chlastat potom jsem začal, protože sem se pak ocitl v hospodě a nějak jsem to nezvládnul. S tím, že je to nějakej okov tak jako já to tak úplně nemám. Vím jaký jsou s tím spojený problémy, že se chovám jako vůl a pak nezvládám věci, ale na druhou stranu to pořád ještě dělat chci. Někdy mě to baví jindy ne, ale tak nějak si nedokážu představit co bych jinýho dělal... :-)
    KEB
    KEB --- ---
    CLOWNZEPPA: Fakt, že jsem okován závislostí, řeším tak, že jsem přestal. Jsem teprve na začátku takže jsem ještě nezačal znovu. Nevím, co víc chceš slyšet. Pokud ti jde o to abych veřejně přiznal, že mám problém s pitím můžu tak učinit. MÁM PROBLÉM S ALKOHOLEM! Stačí?
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    CLOWNZEPPA: prave pokud cokoli zacnes brat uz jen jako tizici okov je cas se na to vykaslat... nechlastam uz cca 4.5 roku a je mi cim dal lepe....svoje sem si odchlastal.... s radosti si dam speka kdyz mam chut a o tom to je.... delat cokoli radostne nebo to nedelat vubec...:o)
    CLOWNZEPPA
    CLOWNZEPPA --- ---
    THEMAKARESH:
    KEB: Kdosi říkal,že být abstinent a nekuřák je nášlap k fašismu.Sice fráze,ale na každym šprochu pravdy trochu.))Zajímalo by mě,jak řešíte fakt,že si uvědomujete svůj okov závislosti?.Člověk se z mé zkušenosti stává do jisté míry nesvobodným!Zkoušeli jste přestat?Zda li ano,jak dlouho jste to vydrželi a proč jste znovu začali?Dle WHO a jejich testů jsme bohužel alkáči takřka všichni!Ono nejde ani tolik o fakt kdo je nebo není,ale spíš o indivudiální dopad uživání čehokoli na osobní život a rozvoj....
    KEB
    KEB --- ---
    RUMEK: THEMAKARESH: Nabízí se otázka, nakolik je to myšleno vážně a na kolik je to jen póza. U mě v mých cca 17i to byla spíš póza. Nyní už to vím :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam