• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAALKOHOLISMUS ANEB PŘESTÁVÁME CHLASTAT,UŽ NÁS BYLO DOST,RADY,TYPY,ZKUŠENOSTI...
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    SDN33: IMHO jít na pivo znamená, že to neovlivňuje negativně tvůj život (práce, peníze, vztahy, zdraví...).
    SDN33
    SDN33 --- ---
    VYHULENY_UFO: já nevím..jít na pivo znamená, že nepijes kořky a tak u sestyho se zastropujes třeba.. To že chlastas, je subjektivně podle myho to, ze se téměř denně snazis dosáhnout potřebného stavu (až nepotrebneho) jakýmkoli způsobem..

    Jo to ze neumím přestat uz se mi taky semtam děje, proto to zase stacim zpět
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    SDN33: co to znamena jit na pivo? ja kdyz jdu na pivo, tak proste jdu pit. neumim jit na jedno.

    (ale alkohol neni muj problem, my riziko jsou nealkoholovy drogy)
    SDN33
    SDN33 --- ---
    VYHULENY_UFO: no dobrý.. s tím se dá souhlasit.. snad jen rozlišit mezi chlastat a jít na pivo? To vnímá asi každej jinak. Myslel jsem, ze tu bylo řečeno, že po 30 uz jedině suchá cesta.
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    SDN33: Muzu jenom rict ze vrstevnici mojeho tatinka co pili umreli nejdyl do 50. Ted zrovan jedna rakovina slinivky.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    SDN33: to rikam ja, ale v narkoauditkach ohledne drog. to je zkusenost, uz sem star pres 40 a obcas si proste nalozim.

    predpokladam, ze u chlastu coby navykove latky, tak kdo se nevybouri do triceti, chlasta uz viceme furt. U mych znamych je to tak, podstatna cast to ma tak nejak kvartalne, coz asi souvisi s tim, ze se snazi udrzet praci, rodiny a vztahy...
    SDN33
    SDN33 --- ---
    Kdo jste se tu bavili o tom, že když se nezastavíte do 30, tak už nikdy? To byla nějaká domněnka, zkušenost? Nebo tj nějak podložené..
    XINDL
    XINDL --- ---
    FRDK: zastav to co nejdriv. Jakkoliv. Vyhledej odbornika, bez na detox, zamkni se u mamy. Hlavne to zastav
    FRDK
    FRDK --- ---
    Jsem zpět. Každý den, kdy si kupuju a konzumuju láhev, si slibuju, že tentokrát je to už naposled a vrátím se k vytyčené suché cestě, ale zatím se to jaksi nedaří.
    SDN33
    SDN33 --- ---
    Ted se ke mě dostala tahle knížka. Doporučuju sehnat třeba v nějakým antikvariátu.., pro ty z Vás co komplit abstinují určitě hodně motivující a dost čtivé..

    Třináctý stupeň blaženosti (Robert Tabus) | Detail knihy | ČBDB.cz
    https://www.cbdb.cz/kniha-83137-trinacty-stupen-blazenosti
    COPS192
    COPS192 --- ---
    KEB: vodka je kristalove ciste zlo!
    FRDK
    FRDK --- ---
    Děcka - už týden nekouřím :-)
    (Minule jsem to tu blbě formuloval - nehulím už téměř dvacet let.)
    Vím, že je to tu kapku óté, jenže mám radost, chci se pochlubit ;)
    A to ostatní taky časem pude...
    KEB
    KEB --- ---
    ANDR3_I: tvrdej je zlo. Pokud chceš balancovat na hraně, tak bez tvrdýho. Na tvrdým nikdy netrefíš bezpečnou hranici, protože tam žádná není.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ASCORB: u me jde spis o miru alkoholismu jako moznou pricinu problemu jinyho druhu. Jo delal jsem, vc. dotazniku na tabakismus a par dalsich.
    ASCORB
    ASCORB --- ---
    PALEONTOLOG: Aha, to bude tim, ze jsem zadnej dotaznik nemusel vyplnovat, abych zjistil, ze jsem alkoholik...:)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ASCORB: to neni teorie, dotazniky na ALKO se na pocity litostivosti ptaji
    ASCORB
    ASCORB --- ---
    VYHULENY_UFO: Ta demence na chlastu je hrozna. Mam takovou teorii, ze tyhle změny osobnosti jsou taky typicke pro alkoholiky.
    ASCORB
    ASCORB --- ---
    WOTAR: Ja chodím na Poříčí, ale přes léto jsem mimo Prahu. 14.8. mam ale pul roku výrocí, tak si chci dojit pro znamku...:)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ANDR3_I: priznam se, ze bych uz nechtel holku, ktera pije vic nez ja. bejvalka to tak mela a jak sem nenavidel noci, kdy se vratila z tahu s absolutne skelnym zrakem a jak kolovratek opakovala, ze sou vsichni svine. nekonecny hodiny dokolecka, k tomu urazeni vsech ode mne az po vlastni rodice a kruty prechody od nenavisti az po litost.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    ANDR3_I: husty, jak to na kazdyho funguje jinak. Znam osobu, ktery se projevily vazny nasledky az v 70, kdy to musela ukoncit uplne nebo by bylo po ni a to si ji pamatuju odjakziva, jako cloveka, co hodne pije, coz je skoro tricet let, co to clovek je schopnej vnimat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam