• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAALKOHOLISMUS ANEB PŘESTÁVÁME CHLASTAT,UŽ NÁS BYLO DOST,RADY,TYPY,ZKUŠENOSTI...
    Taky už máte pocit,že spíš než zábavá je to sebedestrukce a víc než relax je to faux pass,podělte se o své zkušenosti,jak zapásíte,prohráváte a vyhrávete s falešným přítelem Alkoholem... Existuje pouze jedna cesta, jak lidi milovat, a tou je milovat je takové, jací jsou. A nádherné je na tom to, že když je mliujete jací jsou, tak se začnou měnit. Ne podle vašich představ - začnou se měnit podle své vlastní reality. Když je milujete, promění je to. Ne přesvědčí - promění. Obnoví se, dosáhnou k novým výšinám bytí. Dojde k tomu, ale v jejich bytí a podle jejich vlastní přirozenosti.Pomáhejte lidem, aby byli přirození, pomáhejte lidem, aby byli svobodní, pomáhejte lidem, aby byli sami sebou, a nikdy se nepokoušejte nikoho nutit, tahat a tlačit a manipulovat... http://psychologie.cz/az-do-dna/
    rozbalit záhlaví
    KEB
    KEB --- ---
    KEB: anebo tady opravdu tak moc vychlastaji turisti!
    KEB
    KEB --- ---
    IF_: přitom by se nabízelo, že lidi budou nasávat doma. Zajímavé
    IF_
    IF_ --- ---
    Podnikatelům to samozřejmě nepřeju, ale i tak na tomhle vidím alespoň něco pozitivního.

    Prodej lihovin v ČR se letos meziročně propadne o 35 až 40 procent, výrobci tak přijdou o zhruba dvě miliardy korun na tržbách. ČTK to dnes sdělili zástupci Unie výrobců a dovozců lihovin ČR (UVDL).
    VEX
    VEX --- ---
    dokument, kde sice neřeší závislost, ale mluví o různých faktech a mýtech okolo alkoholu
    The Truth About Alcohol - BBC Documentary
    https://www.youtube.com/watch?v=PNq-JcVlYD4&ab_channel=TVDocumentary
    KONZUM23
    KONZUM23 --- ---
    a víte o tom syndromu (je to něco neuro/mozko), který postihuje pouze pijáky červeného vína (povětšinou levného)? je to nějaký rozkladný proces mozkový, který ale jiné abuzéry (abuzéry jiných druhů alkoholu) nepostihuje.
    RIVA
    RIVA --- ---
    KEB: Surove kocoviny a prujem po cervenem mi fakt v zivote nechybi!
    KEB
    KEB --- ---
    KLATIC: a jak víno krásně huntuje pajšl...
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    TEKKIT: Na me ma jedno pivo jedinej efekt a to ze jsem za chvili jak prastenej a sel bych si lehnout :) Od te doby co jsem prestal lejt jsem si pivo nedal, protoze davat si jedno pivo mi nikdy nedavalo smysl ....pozitivni ucinek piva se u me dlouhodobym vyzkumem zacal projevovat po 3.5 pivu ...to jsme ohodnotili jako hranici mezi jeste vyprostovanim a uz chlastanim znovu.... a pivo mi kupodivu nechybi, uz ani nealkopivo nepiju (a to jsem si predtim zivot a vlastne ani den bez piva nedokazal predstavit) ted si dam obcas 0.2 panaka ciste palenky (nejlepe domaci) a to mi prijde ze telo celkove prijima pozitivne...asi je to u kazdeho trochu jinak

    ale jako nestrasnejsi nastroj alkoholika mi prijde vino, nevim jak to popsat, ale clovek je nalitej tak nejak rozplizlejc jinak a muze to prubezne lemtat celej den az se to sleje v jeden zastrenej vinnej tunel...ble
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    RIVA: jj jako přijít k bazénu, nandat plavky brejle....a jít zase domu;)

    jinak s tou únavou to je přesný + taková ta nechuť do čehokoli
    RIVA
    RIVA --- ---
    TEKKIT: Jedno pivo pro me nikdy jako moznost neexistovalo. Kdyz jsem musel prestat po jednom tak se akorat vzdycky dostavila takova vypruzena unavenost. Rekl bych kombinace chmele a sugar-crashe
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    TEKKIT: tim chci říct že prostě jedno mi nic nepřináší. Takový ani střízlivý ani nality...
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    Asi je to individuální, ale ja jsem si nikdy nejel v tom "dat si jedno"(nebo dvě, nebo malý po obědě)...

    Jedno po obědě má na můj organismus jediný efekt a to chuť na další pivo...To že si někdo da jedno, příjemně ho to naladí a on v tom "nedopitym" stavu zůstane a baví ho to, je pro mě nepochopitelné.
    RIVA
    RIVA --- ---
    STICKYGREEN: Pro me je to jasny. Bud absolutni sucho, nebo rychlej spad do modu minimalne ctyri piva a par panaku denne. Posledni leto co jsem jeste pil (2018) jsem si uvedomil ze nebyl jedinej den kdybych nesel spat pekne lizlej
    MARTYZAN
    MARTYZAN --- ---
    Pro odlehceni diskuze od 2 pivech :)

    STICKYGREEN
    STICKYGREEN --- ---
    RIVA: jj, ovocný Birel beru jako osvěžující hořkou limonádu, já tomu ani pivo neříkám. stokrát lepší než nějaká přeslazena například fanta...
    RIVA
    RIVA --- ---
    STICKYGREEN: Me po dvou letech nechlastani konecne zacalo chutnat nealkoholicke pivo. Driv to pro me bylo skoro nemyslitelne, protoze mi tam proste chybela ta chut alkoholu. Ted uz si ji tolik nepamatuju, takze mi Birell, nebo nealkoholicka IPA prijdou paradni! Ty ovocny jsou jak limoska. V podstate uz bych to s pivem nijak nesrovnaval.
    COPS192
    COPS192 --- ---
    STICKYGREEN: mam kamose co jednou za mesic vyjde na 2-3 piva a jsou z toho 2-3 dny v lihu a dalsi tyden v (nejen) moralni kocovine... a to je dle me clovek se silnou vuli, sportovec, dříč... je to ucebnicovy priklad toho, jak po 3 pivech zacina alkohol ovladat jeho a uz neni schopen to vědomě zastavit:(((
    KONZUM23
    KONZUM23 --- ---
    Chápu ty chutě, taky sem je měl a mám, nicméně chuť a vůně chmele se dá konzumovat i jinak než v nápoji, třeba v jídle a taky moc dobrá je taková cigaretka z listů šištice chmele. K tomu ostatnímu jen takovej trapně kulturně/psychologickej vhled- návštěva hospody, nebo podniku zábavního má mít charakter slavnostní, proto bych pocitům, které mě neustále nutí něco obsesivně kontrolovat, držet se a zároveň zavěšovat damoklův meč v podobě dvou piv rozhodně dal raději navždy sbohem, než je přijal za nutnou součást. sebeneávisti máme víc než dost.
    STICKYGREEN
    STICKYGREEN --- ---
    Pro mě teda rozloučit se z pivem bylo naprosto nemyslitelný. Strašně mi chutnalo. Ale je to jen o zvyku. Po 8 měsících abstinence jsem si asi třikrát dál jedno, abych zjistil, že už mi nechutná, občas si dám ovocný birel, který nemá tu pivní chuť, která mi začla vadit.
    MISSDNB
    MISSDNB --- ---
    Dvě, tři piva hlavně nic neřeší.
    Nebude trvat dlouho a zkusíš čtyři..
    .. a skončí to lahví vedle postele, abys vůbec vstal.
    Nedělej to.
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    A hlavně - upřímně, když nejsi zavislej, proč jako potřebuješ ty dvě, tři piva?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam