• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAALKOHOLISMUS ANEB PŘESTÁVÁME CHLASTAT,UŽ NÁS BYLO DOST,RADY,TYPY,ZKUŠENOSTI...
    KONZUM23
    KONZUM23 --- ---
    CLOWNZEPPA: To co mi vzal, jsem si vzal zpátky. Dal mi program do života, nepřenositelné zkušenosti. Co vzal reálně? Několik přátel a dovedl mě do situací, za které se dnes stydím. Ale je to všechno dobře - v pádu vzsetup a naopak.
    KEB
    KEB --- ---
    IF_: tohle mi běželo hlavou, když šídlo pouštěl ve šťastném pondělí to feriho video.

    Po shlédnutí pouhých fragmentů te sracky jsem náznak, že je jen dobře, že tenhle influencer končí.
    IF_
    IF_ --- ---
    CLOWNZEPPA: Dneska v Prostreno (moje guiltty pleasure:) zase debata "chlapu" o tom, jak je pivo zdrave. Jak obsahuje vitamin B, jak je supr po sportu, jak je desne cool dat si kazdej den par skopku.

    Tak na tyhle kecy jsem extremne alergicka. Kdyz pijes, neni to pro tebe nic dobreho, alkohol je jed, takze tak max. Nici fyzickou schranku i mozek. Kdyz uz nekdo pije, tak hlavne at to nebali do tehle sracek.

    Abych se vratila k tve otazce, urcite alkohol nici telo i ducha a od toho se pak vse dalsi odviji:)
    THEMAKARESH
    THEMAKARESH --- ---
    CLOWNZEPPA: Mně vzal vlastně mámu, protože ta chlastá do teď extra ligu a vyrazil jsem si nadranej zub. Jinak mi dal hromadu problémů, poruchy spánku a podobný dobroty, ale kdybych v poslední chvíli nezatáhl kurva za brzdu, tak by mi sebral ženu, děti a tak. Vlastně většina mých problémů se týkala pití, ale lidi kolem mě byli vždycky tolerantní a věděli, že ten životní start jsem neměl úplně nejlehčí, tak se snažili být tolerantní. Ale myslím, že jsou všichni rádi, že už nechlastám. :-D Jinak samozřejmě mi dal i spoustu zábavy ve formě hromady koncertů, všemožných setkání, kaleb a podobnejch píčovin, vlastně taky spoustu legrace.
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    KEB: asi kazda droga muze dat neco pozitivniho, kdyz je pouzita ve spravnou chvili, spravny cas a jen nezbytne mnozstvi

    me treba trocha alkoholu pred konzertem na podiu pro vic lidi potlacila tremu a dodala hrani pro zacatek plynulost (mluvim o jednom panaku nebo dvojce vina) a dasi alkohol uz pak v prubehu nebyl potreba
    KEB
    KEB --- ---
    CLOWNZEPPA: co mi alkohol vzal? To je dlouhý seznam a bude to nejspíš stejný anebo plus mínus podobný jako u všech tady.

    Co mi dal? Já se snažím přijít na něco opravdu pozitivního, ale nic moc mě nenapadá :-D může vůbec nějaká droga dát něco pozitivního?
    CLOWNZEPPA
    CLOWNZEPPA --- ---
    Filosofickà. Co vám alkohol dal a vzal?
    ZABAKOVA
    ZABAKOVA --- ---
    MULTICAT: mno alkohol je pro mne fakt tvrda droga,nechápu tu ceskou toleranci k rizikovýmu pití a levnej chlast i na heraku je clovek min nebezpecnej,nebo stimulanty mi přijdou lepší v ty vypatlanosti...
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    Včera večer jsem byla u toho, kdy totálně vožralej týpek spadnul do ohně. Vteřinu před tím, než tam hodil tlamu, mi to blesklo hlavou > že tam zahučí. To je strašný peklo, tohleto.
    Vypadal cajk, obrovskej chlap, trochu mu shořely kudrliny, záda měl spíš pomlácený, ale tahali jsme z toho táboráku asi čtyři...
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    MOODYCAT: Máš pravdu, je to však těžší, když dělám velké nákupy na rohlík.cz, tak tam nějaké pivo vrznu, dost často mi tu někdo pomáhá s věcima, které sám nedám a chceš mít pro brigádníky motivační studený lahváč. ;)
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    KR_TEK: Problém je, že už jsem rok kripl se zádama, takže i krátká procházka je pro mne problém. Předloni jsem neměl problém si vyjet na 150 km okruh na kole a ano, potom se spí samo. :)
    BIRMA
    BIRMA --- ---
    MOODYCAT: Tak ten Wim Hof vychází z jógových dechových technik, to by se těžko označilo za pošahaný :) Což třeba u mě funguje nejlíp na uklidnění - krátké dechové cvičení, třeba si nějakou dobu představuju, jak dech proudí po páteři nahoru a dolů.

    A nebo poslech audioknih, když jsem měla období, kdy se mi blbě usínalo, tak jsem si pouštěla do sluchátek mluvené slovo, ale nesmí to být žádné drama, ideální je něco ve stylu Lišky Bystróšky :)
    KR_TEK
    KR_TEK --- ---
    WTK: nejlepší je sport venku, ale když to časově nevyjde, tak na mě melatonin a/nebo CBD funguje. Člověk teda opravdu musí chtít usnout. To je základ ;))
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    Ja bych zacala tim nekupovat si alkohol domu, to je podle me dobra rada, a mne osobne na usinani strasne pomohlo Wim Hof dychani, i kdyz to zni posahane a ezo.
    WTK
    WTK --- ---
    KR_TEK: melatoninovy tablety jsou vhodny spis na vyrovnani jetlagu nez aby se tim kompenzovala horsi zivotosprava. na me to nejak moc nefungovalo, stejne tak cbd a 5-htp ktery maj taky pomahat, v podstate mam pocit ze jediny kdy to nejak pomohlo byly tyhle tri dohromady... nicmene po tom sahnu fakt zridka kdy.

    N_I: no jak sem psal, chce to spis neco vzdelavaciho/motivacniho, nez nejakej roman.

    Jinak vic k tematu je treba Beyond Belief: Agnostic Musings for 12 Step Life, coz je neco jako takovy denni cteni pro AA srazy pro ateisty. Nektery docela zajimavy myslenky, ale prijde mi to takovy docela tezky cteni, jakoze jsem nikdy nebyl na aa setkani ani necet jinou jejich knizku (ktery jsou prej jinak plny nejakejch nabozenskejch veci), na ktery se tam docela odkazujou.
    N_I
    N_I --- ---
    WTK: jenže pak si dáš problém tří tělěs a neusneš taky..:)

    Za mě naposled super funguje dát si třeba v osm nebo devět večer třeba hodinovou procházku pěškobusem po městě.....spánek potom je úplně mroží a opravdu dává .)
    WTK
    WTK --- ---
    BURKHAR: taky je teda dobry nemit doma zadnej alkohol, kdyz uz pit tak venku. jinak s tim pocitacem je v ty knizce popsany - protoze svetlo z obrazovky narusuje hladinu melatoninu, kvuli kterymu se usina. par hodin pred spanim to chce nevidet zadny modry svetlo.
    WTK
    WTK --- ---
    na usinani je imho fakt nejlepsi cist knizky, idealne spis odbornejsi nez nejaky pribehy, to uspava nejlip:) dobra pro zacatek je proc spime od m.walkera, zaroven se tim clovek dozvi jak to spani funguje a na konci je vic tipu jak resit problemy s usinanim. ja treba vecer nemam problem usnout, spis ze se nekdy probudim v pulce noci a pak uz neusnu..
    BEZPRIZORNI
    BEZPRIZORNI --- ---
    BURKHAR: Na relax a usínání zkus body scan (najdes na YouTube v AJ i ČJ) nebo autogenní trénink (ten chce delší nácvik)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam