• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAALKOHOLISMUS ANEB PŘESTÁVÁME CHLASTAT,UŽ NÁS BYLO DOST,RADY,TYPY,ZKUŠENOSTI...
    Taky už máte pocit,že spíš než zábavá je to sebedestrukce a víc než relax je to faux pass,podělte se o své zkušenosti,jak zapásíte,prohráváte a vyhrávete s falešným přítelem Alkoholem... Existuje pouze jedna cesta, jak lidi milovat, a tou je milovat je takové, jací jsou. A nádherné je na tom to, že když je mliujete jací jsou, tak se začnou měnit. Ne podle vašich představ - začnou se měnit podle své vlastní reality. Když je milujete, promění je to. Ne přesvědčí - promění. Obnoví se, dosáhnou k novým výšinám bytí. Dojde k tomu, ale v jejich bytí a podle jejich vlastní přirozenosti.Pomáhejte lidem, aby byli přirození, pomáhejte lidem, aby byli svobodní, pomáhejte lidem, aby byli sami sebou, a nikdy se nepokoušejte nikoho nutit, tahat a tlačit a manipulovat... http://psychologie.cz/az-do-dna/
    rozbalit záhlaví
    TITUS_PETRONIUS
    TITUS_PETRONIUS --- ---
    TITUS_PETRONIUS: a funguje mu to už rok. možno spravím to isté a aj s chlastom...
    TITUS_PETRONIUS
    TITUS_PETRONIUS --- ---
    KEB: pravda, to je psychologicka hra. Kamarat tiez tak sekol s fajcenim ze si nepovedal ze konci, len nefajci...
    KEB
    KEB --- ---
    TITUS_PETRONIUS: u kouření je nejhorší kdyzzsi řekneš už nebudu. Tohle jsem si neřekl. Stalet jsem kuřák, akorát mám krabu už tříčtvrte roku :-D


    HONZA09: to nešlo tam Birell točili :-D
    TITUS_PETRONIUS
    TITUS_PETRONIUS --- ---
    Neviem či je to to pravé orechové... Ak chcem prestat chlastat alebo fajcit treba prestat bez nahrad. Imho...
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    KEB: Já jednou vypil všechny Birelly, co v tý hospodě měli. :)
    KEB
    KEB --- ---
    ANIKEVESTIFEX: tak si nedej pivko ale glgej třeba Birell, mě si jednou fotila pinglica s lístkem s devíti birellama, že to ještě neviděla :-D
    TITUS_PETRONIUS
    TITUS_PETRONIUS --- ---
    ANIKEVESTIFEX: to je ten problem nas alkoholikov, že nevieme vobec prestat. Inak by sme nemali ziaden problem. Je to strata kontroly
    ANIKEVESTIFEX
    ANIKEVESTIFEX --- ---
    Mě na tom nejvíc deptá ten pocit, že jsem úplně marná ve smyslu, že se bavím s lidma o zajímavých věcech poměrně - po pár pivkách je člověk otevřenější, že jo. No ale pak se to opět zvrtne a já druhej den nevím vůbec o čem jsme se bavili a je to dost debilní. Prostě nemám ráda ten pocit, že jsem hloupá, vypitá, nic si nepamatuju. A to je to třeba jméno člověka, kterej mi ho už řekl xkrát a známe se několik měsíců.. Děsný. A taky prostě ženská a chlast musí bejt dost děsivá kombinace, když to přeženu. Myslím, že moc roztomilý to není a jsem dost odpudivá v tom stavu, kdy mám 12 piv...
    Jestli je možný to umět udržet na tom, že si člověk jednou za čas dá 4 - 5 piv, dobře si pokecá, půjde domů a bude si pamatovat věci a nezvrtne se to, tak by to bylo fajn.
    Ale jakmile vím, že mám druhej den volno, tak po 4 pivech spíš chytnu slinu... Což směřuje k tomu, že mít práci, ve který člověk nepije je dobrej první krok. Ale zase pak nedostatek času člověka tlačí do toho módu, že "jupí, mám volno, můžu jít na pivko".. No, takže je to oříšek trochu.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    WOTAR: to s tim nechtit a chtit byt sam sebou na me sedi az strasidelne. Nejhorsi je vzdycky ten prechod z opileho do strizliveho a naopak, kdy sam vlastne nevim co je to byt sam sebou a kdy si rikam ze takovy vlastne ja nejsem (plati pro oba dva prechody). Za ta leta co piju uz znam dobre obe dve "ja".
    WOTAR
    WOTAR --- ---
    THEMAKARESH: No třeba dle Gabora Matého je právě ten deficit ve vztazích (ale zejména v tom sama k sobě a tom prapůvodním s rodiči) důvodem, proč mají závislí tu neukojitelnou touhu záplatovat to co jim chybí tou drogou. Většinou si pak vybírají (jako všichni ostatní) partnera, který jim umožňuje ty vztahy opakovat (tedy vzniká závislý vztah). Věci jako genetika hrají nějakou roli, ale podle mě spíš minoritní (u většiny případů). Potřeba semedikace v nějaké těžké situaci většinou u ne-závislých lidí pomine s koncem té situace (jak ukázal ten pokus s potkany: osamocený potkan chlastal výhradně vodu s kokainem, potkan s výběhem a společností se kokainu zcela vyhýbal). Některý lidi tyhle nenaplněnosti kompenzujou jinym psychickym onemocněním, i psychozou, často se to kombinuje. Kierkegaard pěkně psal o fenoménu, který nazval Nemoc k smrti, která se projevuje dvěma póly - zoufale chtít být sám sebou a zoufale nechtít být sám sebou. V mym případě se projevovaly oboje najednou a chlast vlastně v různých fázích mého alkoholismu sloužil obou potřebám (nejdřív spíš chtít být sám sebou a pak nechtít).
    VOYAGER
    VOYAGER --- ---
    ZABAKOVA: ..njn .. ale myslím že lide jako ten na te spitalni posteli by to už určitě neměli zkoušet znovu .. :)
    ZABAKOVA
    ZABAKOVA --- ---
    Jak napsal Samuel Beckett: Zkusils to. Selhals. To není důležité. Zkus to znovu. Selži znovu. Selži lépe. z clanku: https://psychologie.cz/jak-neutikat-ze-zivota/
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    VOYAGER
    VOYAGER --- ---
    Básnička o opilcovi:

    Dvanáctá hodina odbila,
    pořád čekám na toho debila.
    Odešel na jedno k večeru,
    si piš kámo, že se naseru.
    Blíží se hodina čtvrtá,
    debil se v zámku vrtá.
    Oči jsou šejdrem, chůze je lichá,
    předpověď na zítra:

    domácnost tichá.
    KEB
    KEB --- ---
    Kdo nechlastá, není Čech. Jak se dělá kampaň v alkoholickém ráji - Aktuálně.cz
    https://nazory.aktualne.cz/komentare/kdo-nechlasta-neni-cech-jak-se-dela-kampan/r~8ac618aedf0c11eb98380cc47ab5f122/

    a dole je i relativně nový video DVTV
    TITUS_PETRONIUS
    TITUS_PETRONIUS --- ---
    Na margo toho co mi alkohol vzal a dal... dal mi asi 27 kg naviac, pár sliziakov do mojho okolia co sa tvaria ako moji kamarati no a to bozie uvolnenie. Ked som napätý tak si vecer nalejem biele vino a starosti ustupia.

    Vzal: Hlavne cas. Som majster sveta v mrhani casu a k tomu este 2x tyzdenne triezviem (rozumej stracam den zo zivota) Uz roky rokúce. Neodpustitelne. Samozrejme obrovsku kopu penazi, niekolko prijemnych pracovnych pozicii, nejake penazenjy, doklady, telefony... Asi aj dusevne zdravie, ktovie. Sebaúctu. Tu radsej skoncim, lebo ten post nebude mat koniec... Ale je toho násobne viac.
    TITUS_PETRONIUS
    TITUS_PETRONIUS --- ---
    MISSDNB: Toto do topicu: "To, co závidíte vy večer jim (alkoholové opojení), budou zítra závidět oni vám (čistá hlava)."
    THEMAKARESH
    THEMAKARESH --- ---
    ZABAKOVA: To všechno podporuje moje tvrzení, že jde jen o to, nějakým způsobem přimět mozek, aby se cítil šťastný. Chce to, ty příspěvky pořádně číst.

    CLOWNZEPPA: Účel je, rozmnožit se a předat dál geny svoje nebo pomoct svýmu druhu v dalším množení. Každým nádechem se vlastně zabíjíš, protože kyslík sám o sobě je velmi agresivní oxidační činidlo, ale právě proto je taky dobrým donorem elektronů pro metabolické pochody, ale taky jak z něho odebíráš ty elektrony, tak tě postupně čím dál tím víc kurví, až nakonec umřeš (společně s hromadou dalších věcí, které tě ničí, samozřejmě). Takže poškozování není zase tak nic výjimečného. Už si slyšel o chlastajících slonech nebo opicích, který se naderou nakvašeným ovocem a cíleně pak nakvašené ovoce vyhledávají?

    Ono to možná vypadá trochu jako zlehčování té problematiky, ale tak to není vůbec myšleno. Spíš vycházím až z takový tý Nietzscheho pozice, že je nejdřív nutný, uvědomit si bezvýznamnost a marnost všeho našeho počínání a právě na základě tohoto poznání se můžu pokusit být takovým člověk, jakým si myslím, že bych chtěl být já sám.
    ZABAKOVA
    ZABAKOVA --- ---
    Jenže pak přišel vědec Bruce Alexander s jiným experimentem. Vytvořil krysí park, prolézačky, balonky, byly tam i další krysy, mohly mít sex. A najednou se to obrátilo. Krysy vyzkoušely drogu, ale nepropadly jí. Závislost nezpůsobuje droga, ale klec a izolace.https://www.idnes.cz/xman/rozhovory/zavislost-na-alkoholu-terapie-lecba-stres-edmund-wittmann.A181103_123142_xman-rozhovory_fro
    ZABAKOVA
    ZABAKOVA --- ---
    THEMAKARESH: no opice:)ale je ten pokus s krysami...krysy,co nebyly deprivované...a měly v kapatku herák ale měli pěkněj výběh a kamarády se nestaly zavislimy,a krysy deprivanti v ošklivým výběhu měly herák rady nebo koks..teď nvm
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam