• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek
    NYA
    NYA --- ---
    KAJUSHE: dobrá cena. v zimě se dají okna řešit okenicemi zvenku a tlustým závěsem uvnitř. a v létě větrání oceníš.
    JOHY
    JOHY --- ---
    CHARIZMATIK: závisí, kolikavrstvý máš to skloa při těch mírnejch zimách....



    KAJUSHE: jinak cena v táhle fázi reko asi odpovídá, ale počítej dost za převoz z ostravy (nevim, kam to chceš vláčet).
    CHARIZMATIK
    CHARIZMATIK --- ---
    KAJUSHE: za mně fajn na léto. Nedovedu si představit, že bych v tom skleníku byl přes zimu. Ale jistě by se to dalo nějak vychytat.
    KAJUSHE
    KAJUSHE --- ---
    Ahoj, koukám po maringotce, a prosím o radu a názor, zaujala mě tato, odkaz níže.
    Pro a proti?
    Čemu bych se měla vyhnout, na co si dát pozor?
    Pojedu se na ni podívat, na co vše se optat?

    Dekuji mnohokrát.

    Maringotka - Ostrava-město - Sbazar.cz
    https://www.sbazar.cz/radka.matuszkova/detail/101885291-maringotka
    SONYAH
    SONYAH --- ---
    máte zkušenosti s pěstováním pokojových květin v maringotce? Zatím žádná nedala ty teplotní šoky...i držáci a nesrmtelné rostliny jako sukulenty do pár týdnů umíraj....
    CHARIZMATIK
    CHARIZMATIK --- ---
    AYOS: ono asi jde hodně i to, kde to máš postavený. Jestli to máš na špalkách atd.
    Já to měl na špalkách a docela v zákrytu. Z jedné strany zeď od obory a z druhé strany lesní školka.
    Nicméně když byl nějaký masakr, tak se to docela nepříjemně klepalo. A taky jsem měl strach o střechu. Zavřené okenice jsou samozřejmostí.
    BALOSH
    BALOSH --- ---
    AYOS: Mě to poslední dobou hodně tahá za střechu tak jsem to radši obvazal kurtama :D
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    SMYSLOV: wow, nádhera!
    KRALIK
    KRALIK --- ---
    ROLEX, LALOBA: no tak dobra, ja si to taky prectu :)
    LALOBA
    LALOBA --- ---
    KRALIK: mne to slo ;)
    ROLEX
    ROLEX --- ---
    KRALIK: ne, dnes jsem to přinesl:) asi to bude pitomý, ale přečtu si to:)
    KRALIK
    KRALIK --- ---
    ROLEX: 1953 :)
    uz jsi to zkousel cist? moc to nejde.

    ROLEX
    ROLEX --- ---
    Vydání z roku 49 v antiku na národní za 10 korun, ještě tam v krabici leží jedno z roku 54 se stejnou obálkou, také za 10 korun, kdyby si tam pro to chtěl někdo dojít:)

    ROLEX
    ROLEX --- ---
    CUKI: Ok dik, dobry vedet.
    CUKI
    CUKI --- ---
    ROLEX: Tak zrovna tahle zelená je sice pěkně pružná a pevná a dobře se s ní dělá, ale to lepidlo strašně rychle degraduje. A za pár let ti to sjede jako po másle. Když jsem to viděl někde na stavbách, tak jsem si říkal že to udělali špatně, ale mám doma zbytek pásky asi 2 roky starej co jsem někde náhodou znovu našel a té pásky se nedalo ani dotknout jak byla celá slizká...
    Špatná šarže? Přitom je to jedna z těch kvalitnějších :-(

    U těch stěn to asi nebude problém, tam bude stačit i přesah, ale co to udělá v tom stropě kde je z vrchu plech? To ti nikdo neřekne.
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    pak je jeste dobry pouzit sroubotesnou pasku v mistech kde se bude vrtat skrz.. ale to asi znate
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    ROLEX: To bude asi i ten můj případ. Nekupoval jsem tuhle drahou, ale prostě normální pásku na parotěsky ve stavebninách (fortelná, že nešla skoro ustřihnout) a pak ještě jednu stříbrnou a taky lepila fest. Tu drahou ani ve stavebninách neměli. Přes léto obě zčásti odlepený. Ten tmel je sichr, zdá se.
    ROLEX
    ROLEX --- ---
    KOOTCHA: Kontolovat to pravidelne urcite chceme a z vnejsi strany to dycha dobre. Ta zelena akrylova, zkurvene draha paska, co je na fotkach, vypada hodne pevne a brali jsme ji na doporuceni kamarada. Nejaka zluta takova, divna papirova z hornbachu se vedle kamosum odlepila jeste nez to stihli oblozit. To jsme nepochopili, jak se to muze legalne prodavat jako parotesna paska.
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    KOOTCHA: Hele stejnej materiál jako mají ROLEXovic máme v podkroví ve vedlejší chatě a měli jsme to cca 9 měsíců od zimy do léta taky bez obložení a vydrželo to perfekntě. Pak jsme i sundavali celou izolaci kvůli novým šťítům a bylo pod tím krásně sucho. Tak snad to bude OK i u nich. = )
    a paropropustnost zvenku naštěstí mají dost podchycenou..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam