• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek

    V prvni rade pro ty, kteri se chteji castecne vymanit z okovu otrokarskeho systemu, pro kutily i zahradkare, divky i chlapce, podiviny i samotere. Maringotka jako domov. Tuning, tipy a triky, kazdodenni tvrda drina a pocity sladke, kysele i hořké. Vitejte doma, lide z maringotek.

    nastenka: Pruvodce nakupem maringotky (resp. prednakupem) ...aneb nekupuj zajice v pytli

    related: [ Malá bydlení nejenom mobilní ]

    rozbalit záhlaví
    NYA
    NYA --- ---
    KAJUSHE: dobrá cena. v zimě se dají okna řešit okenicemi zvenku a tlustým závěsem uvnitř. a v létě větrání oceníš.
    JOHY
    JOHY --- ---
    CHARIZMATIK: závisí, kolikavrstvý máš to skloa při těch mírnejch zimách....



    KAJUSHE: jinak cena v táhle fázi reko asi odpovídá, ale počítej dost za převoz z ostravy (nevim, kam to chceš vláčet).
    CHARIZMATIK
    CHARIZMATIK --- ---
    KAJUSHE: za mně fajn na léto. Nedovedu si představit, že bych v tom skleníku byl přes zimu. Ale jistě by se to dalo nějak vychytat.
    KAJUSHE
    KAJUSHE --- ---
    Ahoj, koukám po maringotce, a prosím o radu a názor, zaujala mě tato, odkaz níže.
    Pro a proti?
    Čemu bych se měla vyhnout, na co si dát pozor?
    Pojedu se na ni podívat, na co vše se optat?

    Dekuji mnohokrát.

    Maringotka - Ostrava-město - Sbazar.cz
    https://www.sbazar.cz/radka.matuszkova/detail/101885291-maringotka
    SONYAH
    SONYAH --- ---
    máte zkušenosti s pěstováním pokojových květin v maringotce? Zatím žádná nedala ty teplotní šoky...i držáci a nesrmtelné rostliny jako sukulenty do pár týdnů umíraj....
    CHARIZMATIK
    CHARIZMATIK --- ---
    AYOS: ono asi jde hodně i to, kde to máš postavený. Jestli to máš na špalkách atd.
    Já to měl na špalkách a docela v zákrytu. Z jedné strany zeď od obory a z druhé strany lesní školka.
    Nicméně když byl nějaký masakr, tak se to docela nepříjemně klepalo. A taky jsem měl strach o střechu. Zavřené okenice jsou samozřejmostí.
    BALOSH
    BALOSH --- ---
    AYOS: Mě to poslední dobou hodně tahá za střechu tak jsem to radši obvazal kurtama :D
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    SMYSLOV: wow, nádhera!
    KRALIK
    KRALIK --- ---
    ROLEX, LALOBA: no tak dobra, ja si to taky prectu :)
    LALOBA
    LALOBA --- ---
    KRALIK: mne to slo ;)
    ROLEX
    ROLEX --- ---
    KRALIK: ne, dnes jsem to přinesl:) asi to bude pitomý, ale přečtu si to:)
    KRALIK
    KRALIK --- ---
    ROLEX: 1953 :)
    uz jsi to zkousel cist? moc to nejde.

    ROLEX
    ROLEX --- ---
    Vydání z roku 49 v antiku na národní za 10 korun, ještě tam v krabici leží jedno z roku 54 se stejnou obálkou, také za 10 korun, kdyby si tam pro to chtěl někdo dojít:)

    ROLEX
    ROLEX --- ---
    CUKI: Ok dik, dobry vedet.
    CUKI
    CUKI --- ---
    ROLEX: Tak zrovna tahle zelená je sice pěkně pružná a pevná a dobře se s ní dělá, ale to lepidlo strašně rychle degraduje. A za pár let ti to sjede jako po másle. Když jsem to viděl někde na stavbách, tak jsem si říkal že to udělali špatně, ale mám doma zbytek pásky asi 2 roky starej co jsem někde náhodou znovu našel a té pásky se nedalo ani dotknout jak byla celá slizká...
    Špatná šarže? Přitom je to jedna z těch kvalitnějších :-(

    U těch stěn to asi nebude problém, tam bude stačit i přesah, ale co to udělá v tom stropě kde je z vrchu plech? To ti nikdo neřekne.
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    pak je jeste dobry pouzit sroubotesnou pasku v mistech kde se bude vrtat skrz.. ale to asi znate
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    ROLEX: To bude asi i ten můj případ. Nekupoval jsem tuhle drahou, ale prostě normální pásku na parotěsky ve stavebninách (fortelná, že nešla skoro ustřihnout) a pak ještě jednu stříbrnou a taky lepila fest. Tu drahou ani ve stavebninách neměli. Přes léto obě zčásti odlepený. Ten tmel je sichr, zdá se.
    ROLEX
    ROLEX --- ---
    KOOTCHA: Kontolovat to pravidelne urcite chceme a z vnejsi strany to dycha dobre. Ta zelena akrylova, zkurvene draha paska, co je na fotkach, vypada hodne pevne a brali jsme ji na doporuceni kamarada. Nejaka zluta takova, divna papirova z hornbachu se vedle kamosum odlepila jeste nez to stihli oblozit. To jsme nepochopili, jak se to muze legalne prodavat jako parotesna paska.
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    KOOTCHA: Hele stejnej materiál jako mají ROLEXovic máme v podkroví ve vedlejší chatě a měli jsme to cca 9 měsíců od zimy do léta taky bez obložení a vydrželo to perfekntě. Pak jsme i sundavali celou izolaci kvůli novým šťítům a bylo pod tím krásně sucho. Tak snad to bude OK i u nich. = )
    a paropropustnost zvenku naštěstí mají dost podchycenou..
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    a pěkná prďka
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    ROLEX: Pěkný. Jen k tý parotěsce mám ještě taky poznateky, abyste nebyli překvapený i vy.
    1/ nevim jak se v marině dá zařídit z vnější strany paropropustnost, ale to máš asi nastudovaný. Abys pak nebyl překvapenej, že je to vlhký i přes precizní vylepení parotěsky.

    2/ lepil jsem parotěsku v podkroví v baráku a protože to dělám postupně z vejplat, tak jsem to (zaplať pánbů) doteď ničim nezaklopil. Proto můžu směle konstatovat, že i přes použití dvou specielních pásek na parotěsky jsou dneska obě odlepený a kdybych to nespojil komplet tmelem, kterej se za normálních okolností dává jen po obvodu ke stěně, tak to mám dneska samou díru. Možná je to jen tim uvčkem, ale stejně bych to po čase čeknul, jestli budeš mít možnost.
    CUKI
    CUKI --- ---
    ROLEX: https://www.imaterialy.cz/rubriky/technologie/bezpecne-zacleneni-kominu-do-konstrukce_44370.html
    Je toho víc, ale základ je vždy pěnosklo na kterém je manžeta v bezpečné vzdálenosti od zdroje tepla která se přilepí k parotěsce.

    Jo přesah je rozumnej. To mi přijde důležitý. Já s tím právě teď bojuju, jak udělat přesah a zároveň vyřešit převozitelnost. Jedna z možností je sklopná střecha, druhá je převážet to bez vrchní části střechy. Chci se vejít do 3,2m abych to mohl snadno převážet to stojí jen vyřešit povolení na převoz extra large (asi 1500Kč) a nepotřebuješ ještě doprovod. Ty se do toho už o kousek nevejdeš, otázka jestli to někdo bude měřit...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam