• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek

    V prvni rade pro ty, kteri se chteji castecne vymanit z okovu otrokarskeho systemu, pro kutily i zahradkare, divky i chlapce, podiviny i samotere. Maringotka jako domov. Tuning, tipy a triky, kazdodenni tvrda drina a pocity sladke, kysele i hořké. Vitejte doma, lide z maringotek.

    nastenka: Pruvodce nakupem maringotky (resp. prednakupem) ...aneb nekupuj zajice v pytli

    related: [ Malá bydlení nejenom mobilní ]

    rozbalit záhlaví
    ZETOR_13
    ZETOR_13 --- ---
    TSOH: zakladem jsou dobre vztahy v obci, kam katastralne spadas. U nas na samote mam jedinou maringotku krytou stavebnim povolenim. Za tech par let, co tam otrocime uz tam jsou celkem 4 a jedna zacina vypadat s pristavbami dost permanentne. Presto kdyz dorazi starosta na navstevu tak ty dalsi "nevidi". A kde neni zalobce, neni soudce.
    Pochybuji, ze katastr ma dost lidi na to, aby prosel celou zem. Spis pouziva letecke snimkovani. Takze mana v lese se muze snadno ztratit...

    BALOSH: dik za tip, deti rostou, mana starne, resim novou, tohle by se mohlo hodit. Vypada, ze by dojel az k nam. Ted jeste tu novou velkou cirkusackou manu. :-)
    BALOSH
    BALOSH --- ---
    Tak můžu doporučit pána na stěhování maringotek, je z Rožmitálu pod Třemšínem. Má brutální Dodge RAM a podvalník 8x2,5m a ještě odtahovku. Všechno podle domluvy. Tel.: 776 874 444
    TSOH
    TSOH --- ---
    Je tu někdo, kdo toto řešil s maringotkou, která je mimo zastavitelné území obce ve volné přírodě?
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    Já taky. Mám u baráku malou garáž nezapsanou v katastru (15m2) a ve svym sadu dřevěnou boudu s věcma ke včelám a s ničim neměli problém. Jen mi navrhli změnu statusů pozemků, což dávalo smysl.
    MBL409
    MBL409 --- ---
    Ano, jako nejmenší část Prahy jsme byli první na ráně.
    Byli jsme vyzváni k vysvětlení, ale přístavek jsem zboural než jsem tam šel - stejně jsem to měl v plánu..
    jinak bych to musel legalizovat - nechat udělat plány a v podstatě dodatečně kolaudovat a nechat zakreslit do katastru.
    Nedělali s tím velkou vědu, úřad chce, aby si to lidi dali do pořádku. Ale co úředník, to jiný přístup…
    U rodičů na chatě soused překročil limit 60m2 zastavěnosti o ca 25 m - postupně během let přistavoval a prý mu to teď dodatečně zkolaudovali…
    Jim chatu a pozemek zaměřil geodet a katastr to jen podle skutečnosti upravil - dům větší cca o dva metry a zahrada o to menší…
    TSOH
    TSOH --- ---
    Má tu někdo zkušenost s revizí katastru nemovitostí?

    Katastrální úřady provádějí kontrolu staveb a pozemků. Hlásí stovky tisíc chyb, je v tom velký nepořádek - SnadnoBydlet.cz
    https://www.snadnobydlet.cz/katastralni-urady-provadeji-kontrolu-staveb-a-pozemku-hlasi-stovky-tisic-chyb-je-v-tom-velky-neporadek/
    JAMES23
    JAMES23 --- ---
    SPAM:

    Mám k dispozici nové soláry za příznivou cenu:
    400Wp / 1722mm x 1134mm x 30mm / klasika MC4
    cena: 2500/ks

    Při větším odběru možná sleva.
    Faktura možná, bez odpočtu DPH
    víc info pošta :)
    MBL409
    MBL409 --- ---
    BALOSH: ten global je z Plzně - auto Zábraha. To bys musel jet tím směrem aby se to vyplatilo..
    BALOSH
    BALOSH --- ---
    Ahoj,
    potřeboval bych pomoct se stěhováním maringotky. Kontakt na odtahovku nějaký mám, nebo bych zkusilzavolat na tu z fota níže. Mám ale problém s tím jak maringotku dostat k odtahovce.

    Vím, že tu byla nějaká komunita v Praze Dubči, což je kousek od nás (Dolní Měcholupy). Maringotku mám ve starém zahradnictví a potřebuju ji odtáhnout k silnici. Vzhledem k tomu, že stojií prakticky na poli, bude asi jediná možnost traktor. Nemáte kontakt na nějakého traktoristu v okolí?

    Díky za rady
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SKAFF: Takovýdle bydlení si fakt nechceš pronajmout na několik měsíců, je to relativně malý, a tak tě v tom něco začne srát a jak to není tvoje, tak to nemůžeš předělat.
    KRALIK
    KRALIK --- ---
    SKAFF: imho koupit/prodat. nebo si porid karavan. mas to rovnou k ziti, i kdyz dost tesny, a prodas to hladce
    SKAFF
    SKAFF --- ---
    Dela nekdo v Cesku pronajem maringotek? Zbezne jsem nasel samozrejme pronajmy tam, kde ta marina fyzicky je, ale budu potrebovat nekde pul/tri ctvrte roku zit a idealne bych zil pred svym barakem, zatim co se bude rekonstruovat pres leto/podzim. Nebo je to picovina a je lepsi ji koupit a pak prodat?
    FAIRYPLAY
    FAIRYPLAY --- ---
    Ahoj, nejakej tip na spolehlivou odtahovku ( podval) na 7m dvoutunovou marinku? Z Valce k Decinu.
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    Nejlepsi!! = D
    MBL409
    MBL409 --- ---
    HEINZZ: jsem rád, že Tě to pobavilo
    byl to jen džouk… :-))
    Jelo to civilně, ale ženě jsem posílal, že už jí vezu…
    A měla podobný dotazy :-)

    MBL409
    MBL409 --- ---
    MIKEKT: hledal jsem od loňskýho září. Chce to trpělivost, sledovat a když se objeví, tak jednat…
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    MBL409: heh, fotka ty soupravy hodne vykouzlila usmev na tvari. = ) jak daleko si to vezl? A cestovni rychlost..? = )
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    MBL409: jo asi by mi stacilo neco podobneho, ale nikde jsem nic moc zatim nevidel. bude je to zrale na komplet rekonstrukci nebo uz hotove. Ja si nejdriv zajdu na ten urad poptat jake jsou vlastne moznosti. Co si tam budu moct zaparkovat a jak dlohou prumerne trva zmena uzemniho planu.
    MBL409
    MBL409 --- ---
    MIKEKT: a co se trochu poohlídnout a za kilo někde v okolí koupit slušnou Orličanku?
    Než tyhle naleštěný bídy za mraky peněz.
    Pro tuhle jsem si jel v pátek a v sobotu jí hned otestoval slušnej slejvák. Střecha neteče, ostatní postupně..

    NA_PYCZU
    NA_PYCZU --- ---
    MIKEKT: Ja mam na zahrade nepojizdnej karavan za 30.00,- samozrejme prostor je stisnenej, ale nic mi tam nechybi, naposledy tam jezdim v rijnu, mam teda obrovsky stesti, ze zazemi mam kdyztak u sousedu, kdyz potrebuju, natahnu si od nich eletriku. Vodu si vozim v barelech. Jako prozatimni reseni mi to vyhovuje.
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    MIKEKT: postav si tam starou avii nebo neco podobne levneho
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam