• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIMalá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺
    GREGI
    GREGI --- ---
    WIXIN
    WIXIN --- ---


    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    BURAN: no to je reakce! to jsem trochu kokot teda no :oD jako vim ze ten proces co tam bezi je docela odolnej bo vytvari teplo ale je pravda ze uplne nad povrchem by to v -15 asi dobry nebylo...

    hm takze pak jedine mit to doma, 1x1x1 metr je docela velky ale zas pokud jde o chaticku ktera ma malej sklep a neni to nejaka maringotka tak by to asi slo...
    BURAN
    BURAN --- ---
    JESSE_MORENO: nezakopana cisticka je zajimava idea, ale asi by zamrzala.
    GREGI
    GREGI --- ---
    GREGI
    GREGI --- ---
    neni to bydleni v tom pravem slova smyslu ale zajimave koncipovanej malej prostor;) btw ceskej projekt

    Hydronaut Deep Home - Virtual Fiction Animation - YouTube
    https://www.youtube.com/watch?v=zOBCWddiMr4#t=224
    MARI
    MARI --- ---
    Chatu obložil zrkadlami a tak z nej spravil skoro neviditeľnú budovu.
    http://www.doba.sk/2013/11/28/chatu-oblozil-zrkadlami-a-tak-z-nej-spravil-skoro-neviditelnu-budovu/





    IZOBAR
    IZOBAR --- ---
    k tem korenovejm cistickam..
    neni to zrovna male bydleni, ale stavim ted jednu pro eco-hotel s kapacitou 60lidi

    v principu je to jednoduchej system:
    1) Separator
    - oddeluje pevny casti od zbytku s ucinnosti az 90%
    - delaj ho jen svedove http://www.aquatron.se/ a cena je prehnana za kus plastu
    2) Septic tank
    - usazeni zbylych castic a backup v pripade vypadku separatoru
    3) Vertical reedbed
    - voda je rozvedena po povrchu a prokapava provzdusnenym sterkovym filtrem s koreny
    - aktivni vyska cca 1,3m a plocha 40m2
    - aerobni proces
    4) Settle tank
    - usazeni pripadneho bordelu z vertikalu a kontrolni bod systemu
    5) Horizontal reedbed
    - ten je nonstop plny vody a voda pomalu horizontalne proteka sterkem s koreny
    - dulezite je aby tady voda stravila aspon 7dni nez vytece ven
    - aktivni vyska cca 0,6m a plocha 100m2
    - anaerobni proces
    6) Settle tank
    - spis kontrolni bod a regulace hladiny v horizontalu
    7) Reservoir
    - tady se uklada vycistena voda a pres filtr a uv lampu se pumpuje zpet na splachovani zachodu

    jinak na netu se da dohledat dost navodu jak to postavit pro domaci pouziti a co jsem se o tom docetl, kdyz to clovek postavi spravne o znecisteni bych opravdu obavy nemel.)
    cesi co se tim zabyvaji jsou pripadne velmi ochotni poradit http://korenova-cisticka.cz/

    neco z meho navrhu je tady
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    EGGH: mno pokud ti bude "cisticka" pripadat jako nedobre hnojivo a osklive znecistovani prirody :))))))))

    ... tak jsem videl moc pekny videa kde se z hoven v zumpe da jimat bioplyn na kterym se da skvele varit :)

    takze az udelas ledek a strelny prach viz GREGI: tak si ty sousedy muzes dat do eintopfu :)
    GREGI
    GREGI --- ---
    EGGH: nebo se z moci da delat ledek z ktereho muzes udelat strelny prach a strilet pak sousedy kteri si stezujou ze to smrdi;) problem solved
    EGGH
    EGGH --- ---
    Když se tu rozebírá ten odpad - je pro něj nějaké praktické využití? Nebo jak vyrábět (kromě kompostu) z hoven a moči nějaké hnojivo? Z moči by teoreticky šel vyrobit čpavek ale pro ten bych neměl další využití.
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    MATT: ten aktivni kal se tam dava jen proto aby se to nastartovalo rychleji, je to sacek kterej koupis za pet set a jeho obsah by se ti vytvoril v te cisticce behem max dvou tydnu... lidi si ho znovu kupuji pouze v pripade ze odjedou na vice nez tyden, bakterie ktere nemaji hovna ktera by zraly vychcipou a jelikoz by to pak tyden dva tydny smrdelo nez by to zas nastartovalo tak si lidi kupujou pytlicek znova...

    v uzavrene nadobe kam aktivne neustale zenes velke mnozstvi kysliku jich nepochybne bude vic a budou pracovat aktivneji, zas tam nebudou ty zizaly, pravda, zas tam bude jak rikas spousta vody (i ze sprchy, umyvadla a drezu, norma rika 150litru na cloveka a den) ktera natolik snizi koncentraci toho co ty 4 lidi z analu a mocaku vypusti za den ze to po sezrani bakteriema asi nebude tak agresivni jako kybl s hovnama a chcankama kterej se na ten kompost haze pekne koncentrovanej a nepredpokladam ze si uzivatele daji tu praci aby po kazdem vyneseni ten kompost radne vidlema promichali a tudiz dostali ta cerstva hovna co nejrychleji tam kde to bude spravne pracovat... pokud ano je to jen jeste o neco vetsi udel nez jsem predpokladal az doted :) a to je to co tu resime

    hele ja chci vazne resit pro a proti a ne se dohadovat se skupinkou lidi kteri netusi jak cisticka normalne funguje a tak ji pro jistotu stavi na uroven souseda co pumpuje zumpu plnou sracek a fosfatu do zahonu u plotu a obstastnuje tak siroke okoli a obohacuje studnu, tomu se rika demagogie :) ja se nestavim na stranu pohodlneho hovada co chce nicit zivotni prostredi ja jsem zatim pouze z toho co ctu presvedcen ze reseni o kterem mluvim je EKOLOGICTEJSI nez vsechny vami zminene varianty ktere konci rozhazene po zahrade - jedina ktera je cistsi je kanalizace nebo vyvoz zumpy, minimalne v lokalnim meritku.
    MATT
    MATT --- ---
    GEEK: jo to jo, ale docela dlouho teče horizontálně, než nasměruje k HPV ;) navíc, pokdu máš ten zemní filtr dobře navrženej, tak ti vznikne aerobní i anearobní část.
    GEEK
    GEEK --- ---
    MATT: Zasakovaní máš ale úplně s čímkoliv. Z toho zemního filtru je výsledkem taky voda, která se zasákne...
    MATT
    MATT --- ---
    JESSE_MORENO: stejný bakterie který máš v tý nádobě můžeš mít i na kompostu, navíc ten pojede při několikanásobně vyšší teplotě, tudíž ty procesy jsou rychlejší. dále bych videl rozdíl, jestli vypouštíš už "špinavou" vodu nebo se "špiní" jen srážková, která tim prosákne. nevim, jestli se dá tvoje řešení použít na suchej záchod, pokud ne, tak máš špinavý vody mnohonásobně víc. ty "profi" domácí čistírny obsahujou víc částí, dává se do nich aktivovaný kal, aby to všechno fungovalo. jedinej argument co si dal ty, byl o bujicich rostlinach, ale ten plati i na trativod, takže nevim co vlastně řešíme ;)
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    XLOBOX: ja nerozumim proc davas cisticku do uvozovek kdyz jsem tu jasne uvedl priklad ze takto pracuji komercni cisticky ktere se schvaluji prave po posouzeni nezavadnosti k podzemnim vodam

    resite to kluci dle nejakych subjektivnich dojmu kdy vam z nejakeho (ted do vas rejpnu protoze jsem tu zatim necetl argument ktery by dokazal ze je to min ciste nez vase varianty) v mych ocich hippie pohledu pripada lepsi hovna a chcanky zahazet pilinama a pak vyhodit na zahradu a doufat ze nez to prosakne k vode to sezerou zizaly nez ze to znici bakterie ktere se tim zivi v separovane nadobe a az jako precistene se to pousti na zahradu.

    Ja vam to jako nenutim, kazdemu co jeho jest ale nenasazujte psi hlavu necemu cemu nerozumite, nejvrcholnejsi chemickej rozbor tu delal MATT ale ac nedokazu s timto nazorem argumentova jsem si 100% jistej ze jestli ten problem co uvadi je u cisticky tak je v mnohem vetsi mire i u pilinoveho zachodu nebo suchace. Howgh
    MATT
    MATT --- ---
    XLOBOX: podle mě musíš mít před kořenovkou i zemnim filtrem septik nebo usazovací nádrž, jinak se ti to ucpe
    XLOBOX
    XLOBOX --- ---
    GREGI: http://www.ekozahrady.com/korenova_cistirna.htm http://www.rybnikar.cz/korenova-cistirna-odpadnich-vod/ ale je to vodni stavba tudiz bys mel mit povoleni, ale to se da asi obejit tim, ze to udelas v necem jako v bazenku na povrchu a pro urady to bude mnozirna bahennich rostlin xD jo a ja to znam jenom teoreticky, takze v tomhle muzu poskytnout leda tak vycteny info.. a k tomu co sem psal pred tim, tak to byl jenom napad, vsude jsem cetl o cisteni sedyho odpadu, fakt netusim jestli by to zvladlo i cernej, kdyz pred tim projde vyrivkou :)) aby se toho h ed nekdo nechytil..
    MATT
    MATT --- ---
    GEEK, D4NIX: naky vylejvaní si dovedu predstavit treba na chate, ale kazdodenni provoz s nekolika clennou rodinou.. mno.. asi to chce velkou zahradu. to zasakování se mi moc nelíbí..


    GREGI: neni to jen tak, některý designy /jako třeba tady http://www.ekozahrady.com/korenova_cistirna.htm / nepodporujou zimní provoz. V nedávnym vodnim hospodářství byl článek o kořenovkách, že při špatný obsluze může jejich využitelnost klesnout z projektovaných 20 let, třeba jen na 2-4 roky. Spíš než kořenovka mi byl doporučován zemní filtr. Navrhnout dobrou kořenovku nejni jen tak, ale v poslednim desetiletí na to vychází i dost odbornejch článků, tak se to dá nastudovat. Někdy se tomu taky říká umělý mokřad (artificial watershed).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam