• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIMalá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    77WHITE: Ja tim místem mluvil o pozemku ne místem v domě :)
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    JESSE_MORENO: polystyren má nejlepší izolační vlastnosti, pokud se budeme bavit o materiálech běžně finančně dostupných. Na stejný tepelně izolační vlastnosti tudíž potřebuješ víc dražší vlny než polystyrenu (kdybych to zjednodušil a nekoukal se už na konkrétní typy a konkrétní čísla, tak polystyren izoluje o 25-50% líp jak vlna). Jediná jeho nevýhoda spočívá v difúzní nepropustnosti, prostě izoluje moc dobře a neprojde vzdušná vlhkost. Někteří výrobci tvrdí že mají speciální prodyšné polystyreny, ale ty hodnoty kterejch oni dosahujou sou stejně uplně o ničem, je to jen reklamní kec. Kvůli difúzní nepropustnosti je tudíž dům o dost náchylnější na tvorbu plísně a vlhkost všeobecně, pokud je špatně navrženej po stránce izolace a tepelných mostů nebo pokud je nevětranej. Míchat různý typy zateplení je mimóza a nedejbože abys to někde propagoval nebo dělal :D
    Líp jak polystyren izoluje máloco a to se řadí spíš do kategorie vesmírnejch lodí nebo polárních stanic:) Je to průser, protože když stavíš novej dům tak musíš ze zákona splňovat normy na zateplení, úspora energií na vytápění, EU a tak podobně. Ty normy nejsou vůbec nízký a mají se neustále zpřísňovat. Proto 90% lidí radši ušetří pár stovek tisíc a vrazí do domu za 3-4 mega polystyren, což chápu. Bohužel ty domy většinou nebývají navrženy ideálně, nebo majitelé prostě odmítají neustále větrat a tak plíseň v novostavbě není nic neobvyklého a utéct se jí prostě nedá...
    Hořlavost není rozhodující faktor u žádný používaný izolace, pokud nepoužiješ speciální nehořlavé izolace/ postřiky tak je všechno víceméně stejný. Obzvlášť do polystyrenů se přidávají nějaká antihořlivá aditiva, na netu toho bude popsáno určitě víc.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    77WHITE:myslel jsem ze i horlavost a objem? Pocitam od oka ze je ho na stejnou izolaci je třeba cca 2x více?

    Místa s vyssi vlhkosti by tedy automaticky chtěla spis vatu aby vlhkost nedělala problémy v interiéru?
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    JESSE_MORENO: jediný co nemá je difúzní propustnost, ve zbytku je lepší jak vata, včetně ceny nebo obtížnosti montáže :(
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    77WHITE: Jo ja ten polystyren nějak porad zapominam bo mi to prijde kvalitou uplne jinde... Pocitove ;)
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    JESSE_MORENO: Kdyztak drevo s polystyrenem, vata je drazsi. Ale slama bude nejlevnejsi, pokud teda clovek rozumi technologickymu postupu a dodrzuje ho.
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    Me by spis zajímalo jestli tu už někdo zkoušel počítat která stavba teoreticky v našich podmínkách vychází nejlevneji+nejrychleji? Dřevo s vatou nebo dřevo se slamou?
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    At californie nebo tady vždy to vychází z toho ze ta země ma teplotu třeba 5-7 stupňů coz se vytapi snaz než -10... Akorát v USA jim pak stačí na vytopeni ta prosklena fasáda... V CR by ti to za příznivých podmínek stačilo na kus podzimu a pak bys musel stejne topit. Naopak v lete by tam mohla byt az neprijemna zima

    Proste tady to zakopavani pod zem dava smysl pouze pokud tomu prizpusobis cely projekt a levne to fakt neni
    GREGI
    GREGI --- ---
    OMNIHASH: jenze spusta techto projektu je napriklad z californie, kde je trosku jine podnebi;) musis to brat s ohledem na nase podnebi a zimni mrazy ktere sice byt nemusej jednu zimu ale dlouhodobe se s tim musi pocitat;)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Fotogalerie: Piloty snížily náklady na stavbu, základová deska by přišla výrazně dráž.
    http://bydleni.idnes.cz/...26_115340_stavba_rez&foto=REZ54250d_Srubove_chaty_Kontio_Nalle_piloty.JPG
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    OMNIHASH: tepelná kapacita není tepelný izolant, sou to dvě odlišný věci.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    77WHITE: já sem koukal jenom na earthshipy a podobný hippie designy, a vypadalo to, že žádnou izolaci nepoužívaj, místo toho si hrozně pochvalovali,že má hlína velkou tepelnou kapacitu.
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    OMNIHASH: všechny moderní zemljanky sou izolované i když jsou zakopány. V tebou uváděnym případě si chtěl využívat hlínu jako izolaci, a to je špatně. Teplotní rozdíly nejsou s malou hloubkou zas tak dramatický, navíc země do určité hloubky promrzá. Kovová konstrukce vodí teplo, takže v zimě by jsi měl uvnitř teplotu té nejstudenější hlíny co se konstrukce dotýká. A to vůbec nemluvím o té odkopané straně, která by uvnitř věrně duplikovala venkovní teplotu ;)
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    77WHITE: to mi neřikej, že ve všech těch modoreních zemjamkách maj teplotu hlíny. Mám na mysli věci jako tohle:
    http://planetoddity.com/wp-content/uploads/2009/12/underground-house-2.jpg?5e9c63
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    OMNIHASH: Tak budeš mít uvnitř teplotu okolní země. Kovovej kontejner vodí teplo jako ďábel. Navíc budeš asi stejně chtít mít aspoň jednu stranu vykopanou, kvůli světlu. Takže si vůbec nepomůžeš a musíš řešit opět to stejné.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    77WHITE: a co to zakopat pod zem? Kontejnery by mohly mít dobrou nosnost, aby utáhly půl metru hlíny.
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    DREADLESS: ani ve snu... tohle je fakt dobry :o)
    DREADLESS
    DREADLESS --- ---
    takovyhle acka jsou po cechach dost bezny. Nenapadlo me, ze by z toho mohlo jit udelat neco tak peknyho




    http://www.worn.cz/umeni-kultura/architektura/rozsireni-rekreacni-chaty-v-belgickem-brechtu-na-moderni-rezidenci-na-plose-pouhych-26-m-/
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    DARJEEL: :-) No, ceny maringotek se pohybují od 5000,- Kč až do 400 000,- Kč. ;-) Asi, jak píše KCE je potřeba to opravdu důkladně prohlédnout.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam