• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIMalá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺
    IORETH
    IORETH --- ---
    GREGI: Tohle mi asociuje dům pro zombie apokalypsu, akorát že netrefili materiál :-)
    MLEJNIS
    MLEJNIS --- ---
    Když je ten podzim...;)

    ZABAKOVA
    ZABAKOVA --- ---
    Mountaintop Tent: Airlifted Alpine Retreat Built at 8,000 Feet | Urbanist
    http://weburbanist.com/2014/03/01/mountaintop-tent-airlifted-alpine-retreat-built-at-8000-feet/
    WIXIN
    WIXIN --- ---
    Montovaný dům na jezeře!



    MILIS
    MILIS --- ---
    Odmítli kontejnery i maringotku, raději postavili dům ze slámy a hlíny - iDNES.cz
    http://bydleni.idnes.cz/slameny-domek-0de-/stavba.aspx?c=A140605_170817_stavba_rez
    GREGI
    GREGI --- ---
    GREGI
    GREGI --- ---


    GREGI
    GREGI --- ---
    GREGI
    GREGI --- ---
    ALENNAI
    ALENNAI --- ---
    hele evidentně, co člověk, to názor... a asi to tam má být.. jinak nevím z čeho by průmysl zabývající se polystyrenem a jinejma dobrotama existoval..
    Kouknem zas na nějaký malý bydlení ne?
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    TSOH: Vidis, a v mojem prispevku ti rikam ze i kdyz mas cihelnej barak tak po x desitkach let bydleni do nej stejne nalejes za rekonstrukci pomalu jak za novy dum, jako dedic skoro urcite...
    Vim ze existuje sorta lidi co rada zije v stoletych domech v puvodnim vybaveni, ja k nim zel nepatrim:)
    ZORB
    ZORB --- ---
    TSOH:Pokud spláciš celej život to co se Ti ve stáří začne sypat, tak si můžeš leda zaklepat na čelo, nebo tlouct hlavou do zdi. Udává se, že při dobře provedené stavbě, má základní nosná kontrukce životnost 120-180 let. U oken, dvěří, podlah, topení, technologie obecně - je to stejné jako v cihle..
    ZORB
    ZORB --- ---
    DR_ANO: svého času je prodával Metrans v uhříněvsi a pak Maersk. Ale to co nabízeli mi nepřišlo levný a vyřazený kontejnery sou v hroznym stavu..
    ALENNAI: Cihla sama o sobě není špatná, ale drahá a taky proč se zabejvat mokrejma procesama, když Ti vyfiknou dům na klíč, nizkoenergetickej až pasivní za slušný peníze a za měsíc? J
    TSOH
    TSOH --- ---
    77WHITE: v prispevku na ktery odpovidas jsem resil zda bych si vybral drevostavbu, která se dá nazvat dočasnou oproti domu z cihel, který přežije generace... volil bych cihlu..
    ještě bych doplnil, že bych nechtěl prožít život splácenim nečeho co se v mém stáří začne sypat (jak zde bylo psáno..) a nikdo z toho nebude mít v budoucnu užitek... to pak akorat podporuje smrtící koloběh = konzum.
    DR_ANO
    DR_ANO --- ---
    Nemáte někdo tip, kde levně koupit kontejnery 6m délka?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    nebo ještě jinak. Vůbec mi nevadí, naopak je dobře, že stále vznikají kvalitní trvanlivé cihlové (kamené) stavby. Ale trvanlivost na staletí nepovažuju za výhodu pro běžný rodinný dům, o kterou by měl investor usilovat za cenu větších ústupků jinde.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TSOH: a ty nádherné prvorepublikové vily a domy stavěli obvykle ti nejbohatší a nebylo to tenkrát běžné bydlení.
    Bohužel je často vidět, že současný majitel nemá na údržbu.
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    TSOH: no, v principu máš pravdu, ale vidím to stejně jako Martin a Tina. Ty rekonstrukce baráků z první republiky na dnešní kvalitu stojí kolikrát pomalu stejně jako novej dům, několik mega běžně. Nikomu se nechce bydlet v malejch komůrkách, osvětlení kolikrát nebejvá uspokojivý, veškerý povrchy se většinou vyměňujou, často jsou problémy třeba s vlhkostí, komplet rozvody nový, okna i střechu vyměnit, sociálky to stejný. U klasickejch chalup to platí dvojnásob, většinou se vykuchá všechno co jde.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TSOH: já žiju v domě z roku 1922 a jednou ho zdědím. Věř mi, že nechtěl. Dům zdědíš ve věku 50-60 let. Tou dobou máš bydlení vyřešené. Ok, předáš to svému dítěti, ale jen výjmečně nebude muset vyplácet jiné dědice.
    Nebo třeba takov maličkost, že buď překopeš komplet celou elektriku nebo nedostaneš do kuchyně víc než 3 zásuvky a jeden sporák... a tka dál.
    Problémů na rekonstrukci bude... a kvalita základů může být dobrá i u dřevostavby. Mých oblíbených mikropilotů se všichni bojí, tkaže vylévají beton o šíři 40-60cm a v hloubce 1-1,4m jak diví :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam