• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIMalá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺
    YONKOP
    YONKOP --- ---
    RAFFAN: To pole je jako stavební pozemek nebo jak vyřešil legislativu?
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    TLOUDEV: to sou potomci eurolidí
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    TSOH: co to je za newspeak, ekolidi?
    RAFFAN
    RAFFAN --- ---
    Strýc z moravy si koupil kus pole a postavil chatičku...

    TSOH
    TSOH --- ---
    Ekovesnice učí ekolidi stavět a žít bez hypoték | Exilové noviny
    http://www.exilovenoviny.cz/articles/2013/04/05/ekovesnice-uci-ekolidi-stavet-zit-bez-hypotek
    ELGEMA
    ELGEMA --- ---
    TLOUDEV: Chápu tvůj postoj. V mém vnímáni prostě není rovnítko skromné=malé. V dnešní době architektonického balastu a amaterstvi se mi ta stavba zda kvalitní a zajímavá, ikdyz to není podlahovou plochou zrovna maringotka. Proto mi v tomto klubu nevadí.
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    WASHO23:
    ELGEMA: osobne mi to prijde jako protipol "skromneho bydleni", nicmene "zijeme nezavisle" tam asi muze fungovat.
    WASHO23
    WASHO23 --- ---
    ELGEMA: no napsalas "skromností stavby" - mě teda přijde dost velká. slovo minimalismus tomu sedí rozhodně víc, i se mi ten interiér moc líbí, ale všichni asi víme že místo kde někdo opravdu žije takhle prostě nevydrží :)
    ELGEMA
    ELGEMA --- ---
    WASHO23: Za mne je především interiér rozhodně skromný. Samozřejmě pod tím slovem si každý může představit něco zcela jiného. Pro mne to znamená, že tam není přehršle nábytku, řešení je vesměs přírodní a minimalistické, bez cetek a nevkusnosti.
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    ELGEMA: Je to pěknej barák to rozhodně, ale skromnej není:) ten cenovej rozdíl oproti nám je ale hustej, u nás bych si to představil minimálně za polovinu v lepšich površích
    WASHO23
    WASHO23 --- ---
    ELGEMA: "respektováním okolního prostředí a celkově skromností" ????
    si pod těma slovama asi představujeme dost odlišný věci, protože tohle je jak pěst na oko a skromný to rozhodně neni ..
    ELGEMA
    ELGEMA --- ---
    77WHITE: není 7 milionů v Čechách, co 7 milionů ve Švédsku (jogurt tam stojí klidně kolem stovky CZK). Myslím, že to sem patří užitím materiálů, respektováním okolního prostředí a celkově skromností stavby. Ale zrovna malé to není, souhlasím.
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    77WHITE: maly to neni ale jen k te cene, Svedi maji dost drahou praci a jeste drazsi drevo... prijde mi ta cena realna na jejich pomery.
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    WIXIN: no, 180m^2 a cenovka nad 7 milionama, to se do malýho nezávislýho bydlení moc nevejde :D Nehledě na to že vzhledem ke kvalitě finálních povrchů mi ta cenovka vůbec nesedí.
    WIXIN
    WIXIN --- ---

    House Husarö / Tham & Videgård Arkitekter | ArchDaily
    http://www.archdaily.com/552867/house-husaro-tham-and-videgard-arkitekter/
    EDAK
    EDAK --- ---
    MIKLO: Ahoj, topeni se da vyresit vselijak, topit se da i elektrinou i kdyz je to o neco drazsi. pokud chces bydlet opravdu v zahradkarske kolonii tak dle mych zkusenosti bude daleko vetsi problem s vodou. pitna vetsinou nebyva zavedena az k chate, uzitkova ano, ale dost casto byva vedena na povrchu a na zimu se vypina. domek zalezi, ale zrekonstruovat/postavit se da vsechno. Zachod a cisticka muze byt problem, Je potreba si uvedomit ze v tech koloniich jsi jakymsi clenem druzstva, kde o tom co muzes a nemuzes muze dost casto rozhodovat nejake plenum lidi z druzstva. A pokud tam udelas neco co treba nodpovida stanovam, nebo co se ostatim nebude libit, tak te mohou donutit to odstranit.
    Na druhou stranu znam i lidi co v tech koloniich bydli, abych jenom nestrasil :) Take je potreba si uvedomit ze budes investovat do pozemku, ktery mas vlastne porad jenom pronajaty a muze ho nekdo koupit a rozhodnout se tam postavit panelaky pokud bude mit dobre zname na uradech.
    Resil jsem nedavno neco podobneho :)
    ROBOOTEK
    ROBOOTEK --- ---
    Na samotě v lese. Manželé skvěle vydělávají na dřevěné zašívárně - iDNES.cz
    http://bydleni.idnes.cz/...dniho-domku-na-samote-v-lese-fdf-/stavba.aspx?c=A150312_155506_stavba_web
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    ALDEMIK: Našla jsem tohle: http://www.avloppscenter.se/.../bdt-och-gravattensystem-utan-wckl/gravattenfilter/konva-center-willa
    Kdyby někdo věděl o něčem podobném levnějším a dostupnějším, budu ráda...
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    MIKLO: taky dobrý si položit otázky "kde budu brát dřevo?" (zvlášť, když tam budeš na zimu), hodně bych se koukal po izolaci chaty - podlaha, strop, stěny.. takový ty dřevěný boudy, to jak je pod nulou, tak komfort rychle mizí. Jak s vodou? Budu mí tekoucí uvnitř, co ohřev vody, sprcha? Co odtok vody, splašky? Co záchod, jsem v pohodě s kadiboudou, i když bude venku -10?

    Ale je to krásný, nad tím rozvažovat, protože Ti to umožní přehodnotit, co je fakt důležitý a co ne a o co se dá osekat "komfort" a o co už fakt ne :-)))
    MIKLO
    MIKLO --- ---
    BURAN: Chápu, díky za informace.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam