• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TAURUSSpartan Race a další OCR: Predator Race / Army run / Bahňák / Tough Mudder / Beskydská 7
    https://docs.google.com/spreadsheets/d/1zmhWDMATK5-4-hEClgQhp17xDgPtnubjYIFL-yrMyBo/edit#gid=1666225237



    Spartan Race a další terénní překážkové běhy: Predator Race, Army race, Gladiator race, Spartakus race, Bahňák, Tough Mudder atd.

    Absolventi:
    Vechec Sprint 2012: PODFUCK
    Monínec Sprint 2013 (7,2 km): KABIS (1:41), TAURUS (1:29), IMOLOL (1:30), MAD_ (1:31), SARKUF (1:23), SPECS (1:18), VAMPYRCIK (2:12), LORD_WANG (2:12), BUTTERFLY (1:40)
    Monínec Super 2013 (12 km): MHO (1:47), JAKKILLER (1:48), SIRSPOOK (2:12)
    Bořetice Sprint 2013 (7,5 km): LIBUSHKA (1:06), TAURUS (1:06), SPECS (1:04), SIRSPOOK (1:01)
    Vechec Beast 2013: SIRSPOOK (3:32)
    Liberec Sprint 2014: TAURUS (1:41), PIP (1:11), BUTTERFLY (1:31), KUHL (0:57), UGLUGF (0:58)
    Klínovec Super 2014: TAURUS (3:32)
    Valča Super 2014: BUTTERFLY (3:21)

    nejobsáhlejší mapa veřejných i neveřejných míst k tréninku
    http://goo.gl/maps/VGW8V - veřejná mapa míst k tréninku
    Workout Playgrounds - mapa míst k tréninku v přírodě

    Poměrně nové sportovní odvětví, které v posledních letech zaznamenává prudký nárůst oblíbenosti. Od klasických extrémních běžeckých závodů se liší hlavně sadou fyzicky náročných překážek, které je po cestě třeba překonat (přelézání zdí, ručkování, šplhání, plazení bahnem pod ostnatým drátem, přeskok ohně).

    http://www.spartanrace.com/
    http://www.spartan-race.cz/
    http://www.bahnak.eu/
    http://www.toughmudder.com

    Překážky, příprava, trénink.

    14. 01. 2017 - Spartan Winter Sprint Dolní Morava - CZ
    11. 02. 2017 - Gladiator Winter Race Josefov - CZ
    18. 02. 2017 - Spartan Winter Sprint Svit - SK
    rozbalit záhlaví
    BUTTERFLY
    BUTTERFLY --- ---
    TAURUS: klouzačka není povinná, naopak ke konci letošní sezony se moc neobjevovala - naposledy byla myslím na Klínovci v srpnu
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    Přemejšlím, jaký jsou povinný překážky s vodou. Mám dojem, že akorát klouzačka? Tu by tam dát mohli a asi ji tam dají, pro tu srandu, někde před cílem. Doufám :)))
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    SIRSPOOK: good :) právě jsem to chtěl trochu probrat. Plánuju to asi takto: normální boty na spartan, kompresní podkolenky, k tomu funkční ponožky, páč ty podkolenky jsou dost tenký. Dlouhý legíny, přes ně tenký kraťasy. To slušně chrání stehna při mrazu. Nahoru počítám funkční trično s dlouhým rukávem, přes to funkční s krátkým rukávem, přes to tenkou softshellku. Pokud bude hodně zima, tak bych přidal ještě nějakou tenkou střední vrstvu. Na hlavu tenkou čepici, na ruce bezprstový rukavice. Zejtra se půjdu podívat po šátku, co si plánuju dát kolem krku a případně přes frňák, kdyby byl silnej mráz. Asi nějakým krémem si taky namažu obličej a ruce před startem.
    Ještě tuhle sestavu trochu otestuju během ledna při běhání. Normálně jsem takhle podobně běhával přes zimu v pohodě. Zima nám při běhu nebude, horší budou případný prostoje na překážkách.
    Vody nás, upřímně doufám, ušetřej, nebo jí daj někam nakonec. I tak to bude hustý, už teď přese mě přeběhnul mráz :)
    SIRSPOOK
    SIRSPOOK --- ---
    TAURUS: ja, ale vubec netusim co na sebe. Hodne vrstev je dobry na izolaci proti snehu, ale jestli nas prozenou nejakou vodou, je lepsi tech vrstev min... Jak to budes resit ty?
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    Přiznejte se, kdo se chystá do Jasné na první Spartan Race Winter na světě? :)
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    BUTTERFLY: kterou myslíš?
    BUTTERFLY
    BUTTERFLY --- ---
    Kdo má na svědomí tu mapu s tréninkovými místy?
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    tentokrát něco k Bahňákovi:
    Vážení přátelé bahenního sportu a radovánek,
    dovolte, abychom Vás tímto informovali o aktualitách týkajících se 5. ročníku sportovní akce Bahňák. Pracujeme a připravujeme:

    - delší, náročnější a zajímavější trať jak pro závodníky tak i pro diváky
    - přehled o startovních časech tak, aby každý alespoň přibližně znal čas svého startu
    - nápovědu během online registrace pro ty z vás, kteří s tím letos trochu zápasili J
    - hromadnou platbu u vícenásobných registrací, aby jste nemuseli za každého závodníka platit zvlášť
    - ve vašich profilech na webu akce si budete moci sami provádět změny některých údajů, což ušetří čas Vám i nám
    - samozřejmostí bude obnova zapomenutého hesla k vašemu profilu
    - zajímavý doprovodný program během akce (pokud počasí dopřeje)

    Termín akce pravděpodobně znáte již z facebookové stránky. Pro ty, kteří ne tak uvádíme, že Noční sprint proběhne 15. 5. 2015 a Hlavní závod v sobotu 16. 5. 2015.

    REGISTRACE k závodu budou spuštěny již začátkem ledna. O jejich spuštění budeme opět informovat newsletterem a na facebookové stránce akce.

    Pro letošní vánoce jsme připravovali nabídku s možností nákupu dárkových poukazů na registraci do závodu. Bohužel se nám přípravy trochu protáhly. Pokud však ještě pořád nemáte ten správný dárek pro své blízké blátonadšence, nabízíme Vám možnost obdarovat je originálním dárkem. Dárkový poukaz si můžete objednat na webu akce. Obratem vám zašleme bližší info na mail. Poukaz Vám bude doručen v elektronické podobě, stačí jej vytisknout a zabalit J Poukazů je připraveno jen omezené množství, takže rychlejší bere!

    Webové stránky akce prošly aktualizací, takže si, prosím, prostudujte novinky a platný ceník registrací.


    Všem přejeme klidné a pohodové vánoce a šťastné vykročení do Nového roku.
    Těšíme se na Vás v květnu J


    Za celý organizační tým
    Jan Fedorko
    ONeSA Sokolov, o.s.
    www.bahnak.eu
    www.hasicskypermonik.eu
    www.sokolovvteniskach.cz
    BUTTERFLY
    BUTTERFLY --- ---
    TAURUS: doporučuju Donovaly Super, ten areál je tam krásnej a stojí za návštěvu!
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    No jo, koukám, že tam toho aktualizovali víc - tak jsem doplnil tabulku v záhlaví.
    Akorát CZ trochu trpí, kdo bude chtít Trifectu, víceméně bude muset vyjet ven, protože Super a Beast hned za sebou není ideální.
    BUTTERFLY
    BUTTERFLY --- ---
    Líbí se mi ten nápad s mapou tréninkových míst, s dovolením si to vypůjčím :)

    Jinak dneska potvrzený Ultra Beast 16. 8., zatím není známo kde, ale je to slušná výzva, já do toho jdu!
    SIRSPOOK
    SIRSPOOK --- ---
    tak jsme s prateli prihlasili ten zimni SR na 11:00 vlnu, tak snad se tam s nekym z vas potkam!
    SIRSPOOK
    SIRSPOOK --- ---
    TAURUS: diky za to info!
    BUTTERFLY
    BUTTERFLY --- ---
    Že by tam byly sprinty mě teda nenapadlo, spíš to šacuju na beast na klínovci a ultra někde na slovensku. Ale že s komunikací to SR zrovna nevyhráli, to je známá věc, měli by s tím něco udělat.
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    ...tak cituji z Facebook: "Ultra Beast se bude konat v jednom z datumů, kde není ještě napsána lokalita" -- čili ten kalendář považuju za klasický komunikační fail :)
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    BUTTERFLY: Lidi nejsou natvrdlý, lidi interpretujou to, co viděj. Vidím kalendář, u kterého je napsáno neúplný, obsahuje řadu stanovených datumů a dva červený otazníčky. Interpretuju to tak, že v kalendáři je ještě prostor pro max 2 sprinty. A jsem si jistý, že to tak interpretuje 99 % lidí, kteří ten kalendář uvidí. Řeknu to naopak - očividně z kalendáře nic nenasvědčuje tomu, že by ultra beast BYL.

    Jestli ten kalendář měl říkat, že tam možná bude ještě další beast či ultra beast, ať je tam někde dole napsáno ? - beast, ? - ultra beast a další potenciální možnosti.

    Pokud se organizátorům nedaří něco odkomunikovat, není to tím, že by čtenáři byli natvrdlý, ale je blbě sestavený message.
    BUTTERFLY
    BUTTERFLY --- ---
    Lidi, vy jste vážně natvrdlý (sorry za to slovo, nemůžu si pomoct), kalendář je NEÚPLNÝ!!! Co já vím, tak zatím nic nenasvědčuje tomu, že by ultra beast nebyl.
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    SIRSPOOK: imho málo zájemců
    BUTTERFLY
    BUTTERFLY --- ---
    TAURUS: promo mám na mysli myšlenkově, nikoliv intenzitou.. ten sprint v praze je hezká myšlenka, ale co já vím, tak není sranda domluvit lokalitu, kde by to mohlo proběhnout - jestli nebude problém tady
    SIRSPOOK
    SIRSPOOK --- ---
    hmm, zase zadnej ultra beast... :-(
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    BUTTERFLY: Určitě má Nikola po 2 letech se Spartanem hromadu zkušeností. S Army bude mít spíš problém, jak ho udělat, aby to nebyla čistá kopírka Spartanu, protože systém Spartanu je udělanej maximálně funkčně. Myslím že klíčme k tomu jsou překážky a jejich pečlivá příprava, a ukázal to už Predator.

    Brutální promo jsem si nevšimnul, ukáže se mi akorát občas nějaký příspěvek na FB, a to i v menší míře než Predator a Spartan.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam