• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TAURUSSpartan Race a další OCR: Predator Race / Army run / Bahňák / Tough Mudder / Beskydská 7
    https://docs.google.com/spreadsheets/d/1zmhWDMATK5-4-hEClgQhp17xDgPtnubjYIFL-yrMyBo/edit#gid=1666225237



    Spartan Race a další terénní překážkové běhy: Predator Race, Army race, Gladiator race, Spartakus race, Bahňák, Tough Mudder atd.

    Absolventi:
    Vechec Sprint 2012: PODFUCK
    Monínec Sprint 2013 (7,2 km): KABIS (1:41), TAURUS (1:29), IMOLOL (1:30), MAD_ (1:31), SARKUF (1:23), SPECS (1:18), VAMPYRCIK (2:12), LORD_WANG (2:12), BUTTERFLY (1:40)
    Monínec Super 2013 (12 km): MHO (1:47), JAKKILLER (1:48), SIRSPOOK (2:12)
    Bořetice Sprint 2013 (7,5 km): LIBUSHKA (1:06), TAURUS (1:06), SPECS (1:04), SIRSPOOK (1:01)
    Vechec Beast 2013: SIRSPOOK (3:32)
    Liberec Sprint 2014: TAURUS (1:41), PIP (1:11), BUTTERFLY (1:31), KUHL (0:57), UGLUGF (0:58)
    Klínovec Super 2014: TAURUS (3:32)
    Valča Super 2014: BUTTERFLY (3:21)

    nejobsáhlejší mapa veřejných i neveřejných míst k tréninku
    http://goo.gl/maps/VGW8V - veřejná mapa míst k tréninku
    Workout Playgrounds - mapa míst k tréninku v přírodě

    Poměrně nové sportovní odvětví, které v posledních letech zaznamenává prudký nárůst oblíbenosti. Od klasických extrémních běžeckých závodů se liší hlavně sadou fyzicky náročných překážek, které je po cestě třeba překonat (přelézání zdí, ručkování, šplhání, plazení bahnem pod ostnatým drátem, přeskok ohně).

    http://www.spartanrace.com/
    http://www.spartan-race.cz/
    http://www.bahnak.eu/
    http://www.toughmudder.com

    Překážky, příprava, trénink.

    14. 01. 2017 - Spartan Winter Sprint Dolní Morava - CZ
    11. 02. 2017 - Gladiator Winter Race Josefov - CZ
    18. 02. 2017 - Spartan Winter Sprint Svit - SK
    rozbalit záhlaví
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    BUTTERFLY: já ho teda moc nečtu, akorát co sem nalinkuješ ty. Teď jsem na něj mrknul a jsem příjemně překvapen, že je tam oproti minulosti i pár zajímavých věcí :)
    Co mi tam chybí:
    - výbava - ideálně rozebrat vhodnou výbavu zvlášť na sprint, super, beast - udělat z toho klidně seriál - boty, oblečení, trička, ledvinky, batůžky, camelbagy, suplementy, gely, magnezium, ortézy, kompresní ponožky, kompresní návleky na lýtka, paže - třeba ani řada lidí neví, že existují ... doporučení na značky, obchody (tady nevím jestli by nebyl problém, ale bylo by to tam fajn)
    - překážky - představování překážek (ať už nových či starých), varianty překážek (provaz z vody, ze sucha, s uzly/bez, triceps po rovině/do kopce) různé taktiky na překonání, návody, jak na ně trénovat (monkey bar, oštěp, kůly...), jaká platí na nich pravidla (jeden pokus, více pokusů, pomáhání)
    - jak závodit - pravidla na trati, jak se chovat při problému (co dělat když vidím někoho v křeči? co dělat, když se vedle mě někdo zraní? kde shánět pomoc atd.)
    - registrace - jak funguje, jak na ní dělat jednotlivé úkony (změna vlny, změna závodníka atd.)
    - zahraničí - jaké jsou jiné zajímavé závody, pozvánky na ně, jaké mají jiné překážky, reporty ze závodů ze zahraničí (hurricane heats, stadium races, founders beast, ultra beast apod.)
    - média - kde se co psalo o SR, kde byly reportáže v TV apod.
    - trifecta - málo kdo ví, že je taky nějaká double trifecta, má jiné medaile? jak vypadají?
    - medaile - jaké byly v minulosti, jaké se chystají, jaké různé se dávají ve světě - v USA se rozdávají pomalu na každém závodě jiné typy
    - literatura - o spartanu (Spartan Up), o přípravě na překážkové závody, o tréninku a výživě
    - reporty ze závodů - OK pokryto, i když asi trochu jednostranně z humoristického hlediska, i když mě to baví, rád bych si přečetl i statistiku - kolik přihlášených, kolik startovalo, kolik dokončilo, nejkratší a nejdelší čas, průměrný a nejčastější čas, délka, převýšení, počet a typy překážek + mapka, link na výsledky, oficiální umístění na prvních 3 místech
    - výživa - OK pokryto
    - osobnosti Spartan Race - OK pokryto
    - SRTG představení - OK pokryto

    Mě obecně vadí, že spousta informací se komunikuje na FB, kde se za chvíli ztratí v minulosti a nejde dohledat, nebo velmi složitě a zdlouhavě.

    Jinak kdyby byl zájem, tak třeba k těm překážkám jsem schopen něco napsat, to je moje oblíbené téma :)
    BUTTERFLY
    BUTTERFLY --- ---
    lidi, mohl bych poprosit o zpětnou vazbu na spartan blog? pokud to teda někdo čte :) už to mám na starost přes půl roku, tak mám chuť vylepšovat, někam to směřovat a tak.. kor když mám teď pomoci rozhýbat ten slovenský
    PIP
    PIP --- ---
    Já jsem Super běžel teď poprvé, takže mám srovnání jen s Predátorem Brutal. Každopádně Donovaly pro mě byly zatím nejnáročnější závod. Jako většina jsem podcenil vybavení, nevzal si žádnou vodu, pouze 2 energetické tablety, které rozhodně nestačily. Doplatil jsem na to ke konci, za lanem jsem dostal šílený křeče a cca 15 min jsem se nemohl vůbec hnout. Solidaritu závodníků, o které píše Butterfly jsem zažil na vlastní kůži. Skoro každý, kdo šel kolem se mě ptal, zda jsem ok. Lidi nabízeli pomoc v podobě protažení nohy nebo podpírání, já se té křeče ale ne a ne zbavit. Nakonec mě imho zachránila jedna holčina, která mi dala nějaký speciální gel, po kterém to jakž takž přešlo, že jsem se mohl dobelhat do cíle.

    Dlouho už jsem nebyl takhle rozbitej, ale stálo to za to :) Závod to byl parádní, panorámata ze shora s paraglidistama nádherný a jsem pyšný, že se mi podařilo dát všechny překážky, takže bez angličáků :)

    Hurááá na Beast v Koutech, trifecta čeká!
    BUTTERFLY
    BUTTERFLY --- ---
    TAURUS: mě to nějak nepřekvapuje - ale ono je to věc každého, jak snáší vedro. já to třeba nedávám vůbec a proto to pro mě byl největší brutus ever.
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    UGLUGF: Banda lazarů... já natažená šlacha, kamarádka natažený lejtko... tři tejdny před závodem jsem nemohl běhat a v podstatě ani moc chodit... vzali jsme to v turistickém duchu, do kopce šli, po rovině a z kopce běželi, po cestě i pár fotek nastříleli. A velice jsme si to užili. Zajímavý je, že se startem závodu nás všechno bolet přestalo. Spartan mi šlachu efektivně vyléčil :D
    Doufám že na beast ještě trochu natrénujem, jinak beru s sebou ještě ešus a vařič ;)
    UGLUGF
    UGLUGF --- ---
    TAURUS: Ty krávo! :) 4:32 na trati je slušnej mazec! :) V jaký jste byli kondici? Vzali jste to v závodnim nebo spíš turistickym duchu?
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    Jinak ještě k času... Žiška 1:35. Naše družstvo 4:32. Nejdýl, co jsem byl na trati. 9:45-14:15. Neskutečnej mazec.
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    BUTTERFLY: Zajímavý je, že pár lidí od nás taky říkalo, že Donovaly byly těžší než např. loňský beast na Klínovci. Tak uvidíme, co letos Kouty. Aby tam nebylo nasněžíno :)
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    BUTTERFLY: Supr report, diky.
    BUTTERFLY
    BUTTERFLY --- ---
    tak tohle byl úlet - za mě to bude stejně legendary, jako valča loni.. tady jsou nějaké moje kecy
    Pár slov k závodu Super v Donovalech | Spartan Race Czech - Blog
    http://blog.spartan-race.cz/2015/07/19/par-slov-k-zavodu-super-v-donovalech/
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    BUTTERFLY: Sorry úplně jsem v předodjezdní horečce zapomněl na výměnu čísel :( Dej vědět, jaký jsi měl závod :)
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    Donovaly byly skvělý. A jsem strašně rád, že jsem si vzal camelbag a nemusím si stěžovat na organizátory, že bylo na trase málo vody. Ano, bylo, ale každý podepsal, že může na závodě umřít a že si obstará dost tekutin na trasu. Když odhlédnu od této kontroverze (která byla díky pohostinnosti místních obyvatel poněkud umenšena - díky jim!), tak to byl krásný a náročný závod a každý může být na svoji modrou medaili hrdý. Některé highlighty z mého pohledu:
    - 14,5 km, necelých 1000 m převýšení
    - brutal stoupák na začátku, kde i Žiška šel krokem
    - memory test měl dvě kontrolní stanice
    - oštěp byl nejblíž co jsem kdy viděl
    - kvůli suchu byl šplh ze slámy místo z vody
    - podplavávací překážka bez vody
    - sandbags na konci těžký jak prase
    - teploty kolem 35 stupňů
    - nádherná příroda

    Prostě já jsem nadšen a těším se na Beast v Koutech :)
    BUTTERFLY
    BUTTERFLY --- ---
    TAURUS: mohli bychom si na sebe dát číslo

    TAURUS: mám allterrainy od loňska a paráda - jen se mi v nich udělala díra na místě, kde je ostřejší hrana, takže jim to dojdu vrátit

    ALL: máme z české třebové 4 místa do Donoval a v neděli zpět - je to taková dodávka, náklady na cestu budou při obsazenosti minimální
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    Vybírám boty na Spartan. Do teď jsem měl Adidas Canadia a jsem s nimi celkem spokojen, akorát ty špunty v podrážce už ztratily svoji měkčí špičku a boty jsou potrhané. Chtěl bych jít o krok dál.
    Zkoušel jsem Inov-8 X-talon 212. Bohužel mi příliš nesedí normální šířka ani ta širší varianta. Je rozšířená v místě, kde mi to nepomáhá (moc ve špičce). Navíc se obávám, že potřebuju větší oporu klenby.
    Zkoušel jsem i Trailroc a Mudclaw, ale nějak mi taky nesednou. Přes nárt jsou mi příliš těsné a ve špičce příliš volné.
    Zkoušel jsem Salomon Speedcross 3 a docela mi ta bota sedí. Je taková robustnější a má víc odpruženou podrážku.
    Reebok Allterainy nemají, co jsem četl reference, moc dobrou pověst.
    Zatím to vidím na Salomon Speedcross.
    Nějaká doporučení? Co za boty na závody nosíte vy?
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    BUTTERFLY: to je slovo, kde se mám stavit? :)
    tak to rád slyším, že to není takový brutus. Tak snad šlachy vydržej.
    BUTTERFLY
    BUTTERFLY --- ---
    TAURUS: to je fakt... btw. Donovaly nejsou až takovej brutus, kdo byl ve Valče, tak potvrdí. To byl Super, ze kterýho se lidi vraceli zřízený jak z beastu.. kolikrát měli i takový časy :D

    a stavte se v Donovalech na panáka, slavim narozeniny
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    TAURUS: vozim ho na mtb, anebo na bezecky traily mimo civilizaci. kdyz si rozseknes, anebo roztrhnes napriklad nohu na kamenech, tak si diky jednoduchymu systemu problem zvladnes sam fixnout univerzalnim tlakovym obvazem za pomoci jedne ruky.

    Obvaz Israeli Emergency Bandage 6" | Armed army shop
    http://www.armed.cz/obvaz-israeli-emergency-bandage-6/d-96355/

    The Emergency Bandage (aka The Israeli Bandage)
    http://www.youtube.com/watch?v=S2_EU1T-o-g&t=3m3s


    TAURUS
    TAURUS --- ---
    UGLUGF: no taky pěkný... já se zatím ani nevracím do tréninku, abych si neublížil ještě víc - abych měl šanci Donovaly dokončit :)
    Hele tak se snaž ať nemusíš dělat angličáky a budeš v pohodě :D
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    BUTTERFLY: Já jsem pomalý běžec. Super na Klínovci jsem měl asi za tři a půl hodiny. Někde za půlkou mě vzaly kolena tak, že už jsem se mohl jen belhat. Ale dobelhal jsem se. Akorát při tom tempu už jsou občerstvovačky dost daleko od sebe a při tom čase na trati už je potřeba i doplňovat energii. Čiže pro mě je camelback s tekutinami a gely atp. samozřejmostí. Zvlášť do Donoval, kde bude převýšení jak prase a pravděpodobně bude i vedro. Beast v Koutech nebude co se týče převýšení o nic chudší, pravda v říjnu už vedro nebude, ale zas to bude 20 km. Takže asi tak :)

    NAGASAWA: izraelák? to je co?
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    BUTTERFLY: tak to je potom cajk. byl jsem prozatim akorat na Sprintu. Pul/maratony behavam - to je ok - ale nemam zkusenost jak to bude s hydrataci na trati kolem dvaceti kilometru s dalsi zatezi z prekazek. Jestli byvaji rozprostreny obcerstvovacky, tak camelbak potreba samozrejme nebude a jak tak koukam, veta ohledne vlastni vody je na SR webu i u sprintu, tak je to potom ok.
    UGLUGF
    UGLUGF --- ---
    TAURUS: Já teď řešim, jak se vrátit do tréninku po utržených vazech a porušenym kloubnim pouzdře v zápěstí. Zatim sotva zmáčknu kliku u dveří natož, abych si třeba lehnul do kliku. :)

    Taky mi přijde, že na Super v Koutech comelback není úplně potřeba. Za prvý v řijnu v Koutech už nebude žádnej hyc. A pak dvě stanoviště s možností se napít na cca 2 hodiny běhu mi přijde dost. Navíc, jsem sice zvyklý běhat s batůžkem s TRX, ale u SR si myslim, že by mi batoh překážel. Ale asi je to dost individuální (jak potřeba pít, tak batoh na zádech).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam