• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TAURUSSpartan Race a další OCR: Predator Race / Army run / Bahňák / Tough Mudder / Beskydská 7
    https://docs.google.com/spreadsheets/d/1zmhWDMATK5-4-hEClgQhp17xDgPtnubjYIFL-yrMyBo/edit#gid=1666225237



    Spartan Race a další terénní překážkové běhy: Predator Race, Army race, Gladiator race, Spartakus race, Bahňák, Tough Mudder atd.

    Absolventi:
    Vechec Sprint 2012: PODFUCK
    Monínec Sprint 2013 (7,2 km): KABIS (1:41), TAURUS (1:29), IMOLOL (1:30), MAD_ (1:31), SARKUF (1:23), SPECS (1:18), VAMPYRCIK (2:12), LORD_WANG (2:12), BUTTERFLY (1:40)
    Monínec Super 2013 (12 km): MHO (1:47), JAKKILLER (1:48), SIRSPOOK (2:12)
    Bořetice Sprint 2013 (7,5 km): LIBUSHKA (1:06), TAURUS (1:06), SPECS (1:04), SIRSPOOK (1:01)
    Vechec Beast 2013: SIRSPOOK (3:32)
    Liberec Sprint 2014: TAURUS (1:41), PIP (1:11), BUTTERFLY (1:31), KUHL (0:57), UGLUGF (0:58)
    Klínovec Super 2014: TAURUS (3:32)
    Valča Super 2014: BUTTERFLY (3:21)

    nejobsáhlejší mapa veřejných i neveřejných míst k tréninku
    http://goo.gl/maps/VGW8V - veřejná mapa míst k tréninku
    Workout Playgrounds - mapa míst k tréninku v přírodě

    Poměrně nové sportovní odvětví, které v posledních letech zaznamenává prudký nárůst oblíbenosti. Od klasických extrémních běžeckých závodů se liší hlavně sadou fyzicky náročných překážek, které je po cestě třeba překonat (přelézání zdí, ručkování, šplhání, plazení bahnem pod ostnatým drátem, přeskok ohně).

    http://www.spartanrace.com/
    http://www.spartan-race.cz/
    http://www.bahnak.eu/
    http://www.toughmudder.com

    Překážky, příprava, trénink.

    14. 01. 2017 - Spartan Winter Sprint Dolní Morava - CZ
    11. 02. 2017 - Gladiator Winter Race Josefov - CZ
    18. 02. 2017 - Spartan Winter Sprint Svit - SK
    rozbalit záhlaví
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    NAGASAWA: docela pěknej a výstižnej report. Pobavil mě ten kluk jak ho natočili, an přeskakuje překážku, kterou má podlézt - diskvalifikovat! :D
    Na FB je už i profil trati a zhodnocení Petera Žišky, koukněte.
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    UGLUGF: No tak my vzadu jsme teda nezávodili :D
    Kamarád si pořídil nesmeky a docela to byl dobrý nápad, já hodně klouzal a šel opatrně a on mi při seběhu vždy utekl. Jestli někdo půjdete na další wintery, zkuste.
    Rukavice Mechanix jsem taky testoval. Přišly mi dost tenký a promokavý, tak jsem je měl jen s sebou. Na dipy a ručkování jsem šel bez rukavic, přeci jen mám holou rukou jistější grip. Bral jsem je na šplh na laně a a slip wall a tam byly super.
    Teď se mi zrovna po přeprání sušej na topení, tak jsem zvědavej, jaká velikost z nich bude :D
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    TAURUS: Kůly a kladinu prostě nedávám. Stoupnu si na ně, vypnu a spadnu.
    UGLUGF
    UGLUGF --- ---
    Za mě včerejší Winer Sprint super.
    Ze začátku trochu rozčarvání se zápisu, kdy si šo vybrat rozběh jen ze dvou kategorii - odpoledne/dopoledne. Takže jsme se s parťákem přihlásili na odpoledne a pak jsme každý vyfasovali jiný rozběh. Organizátoři k nám byli ale vstřícní a šoupli nás na místě do rozběhu spolu.
    Počasí vyšlo ideální. Bylo jen něco málo pod nulou, byl sníh a nefoukal vítr. Protože jsem běželi až v posledním rozběhu v 12:15 tak to na trati někde fest klouzalo a místma to bylo fakt o džku. Rozhodně mi teda nepřišlo, že by se v týhle vlně nezávodilo (TAURUS: ) :)
    Co se překážek týče, tak velká spokojenost. Vylepšený monkey bars na konci super! Angličáky jen na hodu sněhovou koulí. Závěrečná sekce, hod koulí, kopec,inverted wall, slip wal, monkey bars pro někoho slušná 120 burpeesová taverna. :)) Absolventské funkční tričko nejkvalitnější zatím co bylo. Medaile perforovaná - pěkná.
    Závod jsme si fakt užil a klidě bych si ho ještě o kousek protáhl, uteklo to děsně rychle.
    Jediný co mě trošku mrzí je výsledek, kdy jsme v cíli stopoval hodinky na čase 1:01 ale v oficiální výsledcích jsme pak našel 1:08, tak by mě zajímalo, kde je pravda (rozdíl to je 250 míst v tabulce:).

    Jinak rukavice, co mi doporučoval Nagasawa ( NAGASAWA: ) super! (dík za tip) Po jednom tréninku venku na hrazdách a tomhle Wintru pořád jako nový. Neklouže to v nich a ruce ochrání. Šplh na laně, ručkování, dipy - všechno napohodu. Jen na poslendí monkey bars byly už dost mokrý, tak jsme je sundal ze strachu, aby mi to náhodou neuklouzlo.
    Jen teda při výběru se nebát jít trochu do větších. Pral jsme je po včerešku jen v ruce a stejně se trochu srazily. Ale jinak taktéž doporučuju.
    RAMJAH
    RAMJAH --- ---
    TAURUS: proč? :D ja teda dělal 30 na hodu koulí...a tam to teda bylo slušně zválený no a na posledním ručkování...
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    RAMJAH: na druhou stranu, mně by nepomohlo, ani kdyby bylo slunečno a 25°C :D
    RAMJAH
    RAMJAH --- ---
    TAURUS: kladina byla zmrzlá už po 10 hodině :D
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    Za mě dobrý. Byl to Spartan, sice trochu slabší, ale byl. A hlavně to byl parádní den s kamarády, který jsem si skvěle užil.
    Na začátku byl obrovský organizační fail - vyhlásit závod a nemít souhlas na trať. Následkem toho byl závod přesunut do Liberce, údajně do Lidových sadů. Nakonec byl v Ruprechticích "U kapličky", což je zase jinde.
    Parkování - v 9:30 bylo OK, na horním parkovišti jsme zaparkovali hned vedle kyvadlové dopravy.
    Registrace - během asi 2 minut OK - perfektní. Závodní číslo bylo tentokrát "integrováno" do obálky, takže 99 % závodníků ho nechalo být obálkou.
    Na místě jsme nenašli žádné místo kde si dát nějakou svačinu, tak jsme sjeli do KFC v centru.
    Po návratu jsme skočili na kyvadlovou dopravu, z autobusu se vyšourali uježděnou cestou na místo startu. To na mě působilo trochu pouťově, asi tím, že bylo takové celé menší. Shlídli jsme příšernou ručkovací překážku před cílem a zbledlí jsme se vydali do zázemí zbrojit.
    Tak nějak to vyšlo časově, že ta hodina a půl navíc celkem slušně utekla.
    Startovali jsme v poslední vlně 12:15 ("odpolední vlna"), takže napohodu, v této vlně už se příliš "nezávodilo".
    První překážka - kladina, notně namrzlá, takže naše trojka komplet prvních 30 :) Pro mě to bylo i posledních 30, ale to jsem ještě nevěděl.
    Trasa byla pěkná, téměř celá lesem - výběhy, seběhy, kořeny, klouzačky.
    Klasické překážky - stěny, šplh na lano, bradla (z kopce), ručkování. Všechno to bylo maličko těžší zimou atd., ale v pohodě se dalo.
    Pak jsme přiběhli už zpátky do areálu a tam byl ostnáč (dalo se kutálet celou dráhu), pak sandbag carry, následně hod sněhovou koulí do terče (místo oštěpu; snad ještě nižší úspěšnost dle angličákujících lidí), a pak závěrečná série inverted wall, slip wall (provaz krátký bez uzlů) no a závěrečné ručkování ("rig" se tomu tuším říká) - dva kruhy, tyč a pak tři kruhy. Zabijárna pro menší lidi, na první kruh jsem se musel fakt natáhnout, holky na něj musely skákat; jinak se dalo v pohodě, akorát z tyče na kruh bylo nutno se rozhoupat. Pak už jen ohnivá hranice a cíl.
    Statisticky: Žižka 41 minut, délka 6-7 km, převýšení do 500 m.
    Takže logisticky trochu náročnější, ale pořád moc fajn závod.

    RAMJAH
    RAMJAH --- ---
    Taak placka z Winteru doma:D
    za mě organizace dobrý, měl sem strach z těch přesunů a místa startu, ale aspoň nám z vlny v 10:30 to klaplo bezvadně.
    Samotná trať slušná, hodně míst kde to dost klouzalo ( chudáci ve vlně 12:15) konec divácky asi hodně koukavej, kolem cíle cca 8 překážek...poslední monkey bar...takže 30burp :D délka pokud sem slyšel 7-8 zhruba a překážek víc než 15, ale nepočítal sem je.

    za mě fajné
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    TAURUS: no jsem zvedavej na report ohledne prostredi a vubec. good luck
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    Takže zítra... no upřímně jsem trochu rozpačitý, nevím jak to bude s tou registrací do 10:30 a posledním autobusem v 11:00, když startujem ve 12:15. Asi nás čeká minimálně hodina na mrazu na startu, na což se teda netěším. Snad to bude stát za to.
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    V USA zavádějí od března Competetive Category. Něco mezi elite a open.

    The Competitive Category is intended for non-elite racers who want to measure themselves against a strict and standardized set of rules. Competitive racers must follow all obstacle rules and complete all penalties, without exception.
    Competitive Categories race times and ranks will count toward a Regional Point Series for the North, South, Central, and West regions of the United States.
    Age Group champions will be recognized at the end of the year based on point rankings. Competitive Categories will take place immediately after the elite race.
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    MHO: ok :)
    MHO
    MHO --- ---
    TAURUS: Pokud se mi povede zrusit rodinnou navstevu mimo Kladno, tak se ta potkame ;-)
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    MHO: pojedem se tam podívat a podle situace se zúčastníme
    PODFUCK
    PODFUCK --- ---
    Kdo by se chtěl připravovat na závody společně, vytvořit tým nebo si jen občas společně zatrénovat, tak teď je nově možnost ve Fitness Klánovice. Mimo závody budeme dělat i různý osobní nejen adrenalinový výzvy.

    Čtvrtek 20:00 a Sobota 10:00 hod.

    www.facebook.com/fitnesspraha
    Fitness Klánovice | Crossfit, kardio, funkční a silové tréninky!
    http://www.fitnessklanovice.cz
    MHO
    MHO --- ---
    Je pro poradek - na Kladne se kona celkem zajimavej event pro deti. http://www.ocra-cz.cz/akce-detail/1-otevrene-mistrovstvi-cr-v-ocr-pro-deti/
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    Ještě info od organizátorů k sobotě:

    "Dobrý den, registrace jsou do 10:30 a poslední autobus z arény odjede v 11:00."
    TAURUS
    TAURUS --- ---
    RAMJAH: Tak poraď kam po závodě zajít na jídlo?
    RAMJAH
    RAMJAH --- ---
    TAURUS: jo mam, celej tým sme +- z Ml Boleslavi a v LBC sme bud studovali nebo sme tam jezdili kalit :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam