• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COULEENRC on-road/off-road


    Vše o RC modelech aut.



    Zájemci o společné ježdění, nechť dodají model (alespoň typ off/on road a místo výskitu - následně dodám na nástěnku)





    Toto fórum není primárně určeno k obecným dotazům ohledně RC modelů - máte-li dotazy k nabíjení, vysílači/přijímači či údržbě a koupi jiné RC techniky, než auta, prosím využijte fóra - ZDE



    rozbalit záhlaví
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    JENIIK: axial je naprosto v cajku. z toho zadnej stress... i proti traxxasu obstoji. taky to neni uplne za pusu ze. Takze dobry.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    JENIIK: Me to pripadalo z videi a ruznych for OK, na expedici toho zas az tak moc neni misto toho wraitha spis asi pujdu do dinga na scx10 sasi, ze jde na tom pak postavit nejaka pekna scale kapota, chci pak z toho udelat unimoga, toho dela sice tamiya, ale tam jsem slysel dost nadavek na vuli v rizeni a ze je potrebaa do toho dokoupit nejaky veci aby to dobre jezdilo, zatimco ten axial je v pohode uz z vyroby.
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    HONCKA: něco podobnýho, nebo možná i to samé stavěl kolega a byl z toho celý nasraný, že je to aušus, tak nevím. Ale on je rozmazlený Traxxasem a pětinovou bajou.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Jsem v tomhle lama, naposledy jsem modelaril cca pred 20 lety a ted bych si chtel poridit nejakyho offroada, nejlip stavebnici, s kterym bych mohl blbnout se svym malym synkem (3 roky), tj aby to nebylo zas az tak moc rychly. Co jsem se koukal, tak se mi líbil Axial Wraith kit k tomu
    regulator Tazer 10T
    motor HPI Saturn 27
    servo Hitec HS-5646 WP
    baterka ORION Li-Po Rocket Sport 4200mAh 25C
    nabijecka RAYTRONIC C12
    RC soupravu nevim, potreboval bych pro co nejmensi ruku

    Je to OK? Doufam, ze jsem na nic nezapomel. Pripadne byste mi doporucili uplne neco jinyho? Diky
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    rozchod kol: 175mm :)
    EOS
    EOS --- ---
    VEVERAK: máš bod za upřímnost!
    VEVERAK
    VEVERAK --- ---
    KALIBAN: snazim se navrhnout podstatnou upravu vlastniho podvozku a jsem liny zvednout zadek a jit do garaze pro podvozek a supleru :)
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    VEVERAK: zdar
    zkus popsat proc takovou vec potrebujes vedet. Zkusim pak prijit na to, jak ti odpovedet.
    VEVERAK
    VEVERAK --- ---
    zdravim!

    nevite, jsou nekde definovane rozmery modelu aut?, tj. napriklad:
    rozmery RC Onroad 1:10 ? konkretne treba jak daleko maji byt od sebe predni a zadny kola? :)
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    MADCAT: to staci nekdy zkusit :)) truggy ma ty kola vetsi a vyrazne tezsi.. a takovy kolo, to je vlastne gyro.. a cim vic gyro, tim vic stability, takze truggy se sice ridi jako vlak oproti buggy, ale ustoji dost neskutecny veci... proto me taky bavila jen castecne, da se to silene premotorovat a tak... buggy je proti tomu jak baletka
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    KALIBAN: to s tou citlivostí na kontakt by mě asi nenapadlo, přece jenom holý zubatý kola to má oboje, navíc truggy imho ještě trochu víc "vystrčený ven" a větší...
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    MADCAT: buggy maj mensi kola, maj horsi stabilitu, jsiu trosku obratnejsi a hlavne maji oproti truggy vyrazne vyssi citlivost na kontakt s jinym vozidlem abych tak rekl :))) takhle se tam kockovat tak je nekdo na boude fakt rychle :)
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    KALIBAN: asi si musím trochu poposednout... myslíš to tak, že buggy moc lítají, páč jsou lehčí? nebo... ehm... něco jinýho? :)
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    MADCAT: je fakt, ze tohle si muzou dovolit jen s truggynama, buggy by odskakaly na strechu a rozhodilo by se to uz davno :)
    ACID
    ACID --- ---
    EOS: samozrejme, myslel jsem to z pohledu BFU, kterych je vetsina.
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    ten souboj tří od cca 11:15 - jako hodně slušný :)

    The Dirt Nitro Challenge 2012 - Pro Truggy A-main
    http://www.youtube.com/watch?v=YcEQg9ZknOA
    EOS
    EOS --- ---
    ACID: už jsem byl několikrát.. ono jde taky o proud, teplotu, citlivost "probuzení"

    MADCAT: úsek "c": http://www.kolmanl.info/images/graf_vybijeni_1.png
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    ACID: co to znamená "za koleno"?
    ACID
    ACID --- ---
    KALIBAN: nejdulezitejsi je, nedostat se s accu za koleno... to je zabijak lipolek
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    ACID: to naprosto nechapu... .moje super duper 65C matched 4S mi v buggyne po dojezdu ukazujou uplne klidne 3.9 , 3.93, 3.95 a 3.87 a bez balancovani by t tak za deset cyklu bylo o pul voltu...

    no aspon bych to nenabijel bez pritomnosti a lipo sacku... kterej sice z pripadny nehody neudela prochazku ruzovym sadem, ale teoreticky ti neshori byt... kamosovi takhle chytla lipolka na stole a na zdi mel povesenejch par kastli ktery se roztavily a stekly mu na nejaky jiny veci.. bezvadny
    ACID
    ACID --- ---
    KALIBAN: hmmm, sem tam kdyz se mi chce zapojim omezovac, ale jeste moje accu balancer nevidely...
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    ZEROMICKEY: hlavni problem je, ze to pravdepodobne neni hlaska balanceru, nic jako info na pocitaci.. ze to je opravdu tak, ze jeden ten clanek je v haji a vykazuje spatny napeti.... resp jeden z tech ctyrech clanku ze kterejch je to poskladany...

    pokud zmeris ty clanky samostatne tak uvidis kolik ti rikaj.. balancer by to mel umet. pokud na jednom clanku baterky budes mit treba 4.5V tak je ta baterka po smrti a jen si koledujes o pozar... ale treba by sla vyreklamovat.

    LIPO bez balanceru jde nabijet bezpecne tak trikrat ctyrikrat po tom co je poradne zbalancujes az do konce... jinak bych se toho bal.. uz jsem videl par hodne katastrofickejch fotek co to dokaze...

    hm jdu si vybalancovat vsechny lipolky co tu mam :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam