• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COULEENRC on-road/off-road


    Vše o RC modelech aut.



    Zájemci o společné ježdění, nechť dodají model (alespoň typ off/on road a místo výskitu - následně dodám na nástěnku)





    Toto fórum není primárně určeno k obecným dotazům ohledně RC modelů - máte-li dotazy k nabíjení, vysílači/přijímači či údržbě a koupi jiné RC techniky, než auta, prosím využijte fóra - ZDE



    rozbalit záhlaví
    KY_109
    KY_109 --- ---
    HONCKA, KOVYEXE: hmm, kdyz uz jste lehce nakousli expedice .. myslite, ze je realny nejak rozumne lehce poupravit to WLtoys K949 na expedicni auto?
    Proc se ptam je logicky cena, $110 je moc pekny a ten podvozek vypada celkem OK, pravdepodobne akorat moc rychle, otazka je pruzeni a ty zmineny tlumice. Je to 1/10, takze jako vetsina ostatnich expedicnich aut.

    - Kdyz jsem koukal co je k mani, tak Tamiya CC01 se da poridit nekde okolo $180, coz je taky OK, ale prijde mi takovy nijaky. Co jsem si nacetl, tak ten podvozek jezdi kloudne po hromade uprav a stejne to nikdy nebude uplne pecka. Takze v zasade skoro az drahy na ten omezeny uzitek.
    - Krasna volba jsou samozrejme Axial SCX-10, Tamiya CR01> a jim podobni, po vsech strankach defacto idealni, ale tech alespon $350 za to proste nehodlam dat.

    Takze tak nejak premyslim, jak se levneji dostat k nejakymu pouzitelnejsimu podvozku a napadlo me toto...
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    MADCAT: musim si to prvni zjistit, kokal jsem ted do manualu a neni to zas takova sranda vymenit jenom kolecko, jinak sedi prej na to skoro vsechny dily, co na Vateru, nebo nahradni dily na k949 jdou bezne pres cinsky kramy podle part numberu z manualu

    ono je to skoro identicka kopie ty Vatery (nalevo k949, napravo twin hammer>
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    HONCKA: OK, a jestli se můžu zeptat - kolečka do převodovky (a vůbec díly) budeš brát kde? Je v CZ nějakej distributor s příčetnejma cenama, nebo v zahraničí?
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    MADCAT: jeste zatim ne, je to uskakany, ale jezdim s tim spis pomalu, na prochazky do lesa, tak to tak nevadi, dneska jsem to projel se synkem na horach ve snehu a je s tim celkem prdel, prvni, co na tom budu upgradovat jsou ty prevody v prevodovce, aby ta pomalejsi rychlost byla fakt pomala
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    HONCKA: Tlumiče na to jsi prosímtě měnil, nebo jsi nechal původní? Teda jestli to chápu dobře, že originální jsou bez oleje - to by odpovídalo, co jsem tak viděl videa, tak to auto je taky celkem uskákaný. Ale vypadá dobře, nasadils mně brouka do hlavy.
    UNDERMEDIA
    UNDERMEDIA --- ---
    RC Racers: This Is Not A Toy

    is a short documentary that chronicles the thrill, work and sacrifice that goes into racing RC cars. Shot over the course of two years, the film focuses on racers who competed in the 2013 Midwest Nitro Series. The film was produced, directed and edited by Logan Hall, a Chicago-based filmmaker and commercial director. For the uninitiated, it's an introduction to the world of RC cars and off-road racing. For racers, it's a reminder for why you love the hobby (or sport, if you prefer).

    RC Racers: This Is Not A Toy
    https://vimeo.com/189581051
    PETJU
    PETJU --- ---
    Dneska to bylo na zamrzly Hostivari fakt super :) A to pocetne obecenstvo.. parada!
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KALIBAN: teda maji nejaky treningovy mod, kde to jezdi polovinu rychlosti, ale i to je na maly decko stejne moc, ja ho ucil od 4 roku jezdit s moji expedici, ta jezdi pri max rychlosti jako trosku rychlejsi chuze, ted to svoje zvlada tak do 10kmh
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KALIBAN: mel jsem akorat na chvili pujcenyho summita a ten mel akorat DR na zataceni
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    HONCKA: traxas nema ubirani plynu na vysilacce?
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KALIBAN: ja to kupoval 5 letymu decku a tomu bych do ruky traxxas nedal, ono to ma strasnou vyhodu, ze na vysilacce mas DR na plyn, tak mu to muzu spomalit

    PAPAGEORGE: treba na Axial Wraith se dela komplet kovovej upgrade, jediny co tam zustanou jsou lexanovy dily a ty fakt neznicis zadnym stylem jezdeni, pokud nebudes projizdet ohnem
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    MADCAT: ja premyslim jak to rozvest... truggy ma obecne naprd pruchodnost terenem, je to rychly auto na drahu, tohle nebude ani rychly, ani to nebude mimo drahu moc prostupny.. tak na antukovy hriste mozna, to co dava honcka uz ma vetsi smysl do terenu,
    truggy se stejnosmernym motorem nepojede, nepujde predelat rozumne na lipolky,

    ale druhym dechem priznavam, ze za tri tisice me nenapada zadna rozumna alternativa, podle me za tri tisice to bude uplnej shit a radsi bych pridal a koupil neco mirne jetyho od traxxasu kde budes kvalitou,zabavou a dostupnosti dilu nekde uplne jinde...


    MADCAT: to je fakt strasne, ale strasne nadherny :)
    PAPAGEORGE
    PAPAGEORGE --- ---
    MADCAT: me se tyhle potvory hrozne libej, ale pri mym stylu jezdeni bych potreboval komplet kovovy i s kastli :D
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    Kruci, tohle jsem neměl vidět...



    Je to sice originál Vaterra, a ještě po tuningu, ale.... slint..
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    HONCKA: To vypadá v podstatě stejně, jako Feiyue Eagle 3, až na drobný detaily. Kterýžto auto si v recenzích celkem chválí, až na suchý tlumiče, auto pak trochu skáče. Ještě jsem zvažoval WLToys 12428, který je taky ze stejnýho ranku "desert buggy", což se mi celkem líbí, a který má prý některý detaily vyřešený trochu líp - myslím, že psali o nějakých převodech z kovu atd... že by jako mohlo dýl vydržet funkční, a jsou na to i díly (z číny samozřejmě).

    Samo že uvažuju o něčem levným, chtěl bych si jenom tak pojezdit, závodit mi netřeba. Krom toho když koupím jedno, hned hrozí, že budu kupovat druhý, kvůli klukovi.

    KALIBAN: Šak já si chcu hrát, tak proč ne...
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    MADCAT: jestli chces neco levnyho, doporucuju tohle
    WLtoys K949 1/10 2.4GHz 4WD RC Climbing Short Course Truck RTR TRC-402220 - TinyDeal
    https://www.tinydeal.com/wltoys-k949-110-24ghz-4wd-rc-climbing-short-course-truck-rtr-p-151798.html
    koupil jsem to pro synka, jediny, co bych tomu vytknul jsou tlumice a ze u te 2 rychlostni prevodovky ty rychlosti nejsou moc rozdilne, ale to upravim vymenou kolecek v prevodovce, pasujou na to dily z vattery twin hammera. Chvalim dodanou rc soupravu, je na urovni cca flysky gt3b, kterou mam pro expedici.
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    MADCAT: je to hracka, bude to uplne o nicem :)
    PAPAGEORGE
    PAPAGEORGE --- ---
    tak aspon jedna fotka ze zimniho Jestedu, popravde me to tam vic bavilo na snehu nez v lete :)

    MADCAT
    MADCAT --- ---
    Co si o tom myslíte?

    Desert Truggy 4 - RC modely dronů, vrtulníků, aut, letadel, tanků a hraček | RCobchod.cz
    http://www.rcobchod.cz/produkty/desert-truggy-4-P45398.html?kategorie=6431
    PETJU
    PETJU --- ---
    Kua to lita!
    RSZ
    RSZ --- ---
    MADCAT: takových baterek jsem měnil už hromadu (v hračkových kvadrokoptérách se kterými bojujeme v kanclu), když jsem tuhle brečel u číňana emailem, tak dokonce poslal 2 baterky zadax, ale i jinak to stojí pár korun. Ty nabíječky si nějak primitivně proud hlídají, nabíjím i z 2,1A tabletové nabíječky nebo powerbanky.,.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam