• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COULEENRC on-road/off-road
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    BOAR:
    Jj, kryt tam je, ale stejne se tam bordel trosku dostava. Pastorek u toho EZRUN 3660 SL je pro osu 5mm a je ocelovej.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    UNDERMEDIA: JJ je to tak jak píšeš
    UNDERMEDIA
    UNDERMEDIA --- ---
    ROMANICAK: s tim servem mas pravdu, vymenil jsem jeste plastove rizeni

    Traxxas páky řízení, Traxxas 3743, TRA3743 | Díly Traxxas 1/10 |RC Store - RC auta, Traxxas, FTX, RC modely, náhradní díly pro RC auta, tuning RC, servis
    https://www.rc-store.cz/dily-traxxas-110/traxxas-paky-rizeni-traxxas-3743-tra3743.html

    Za tuto kombinaci materialu a uz 3 roky klid..

    https://www.rc-store.cz/Slash-Stampede-Rustler-atd/hot-racing-te48g01-bearing-aluminum-graphite-steering-slash-2wd-casti-rizeni-slash-2wd-jako-dil-tra3743a.html?gclid=EAIaIQobChMImNz_2qfv8QIVGdnVCh14PwoaEAQYASABEgLLyfD_BwE
    UNDERMEDIA
    UNDERMEDIA --- ---
    ROMANICAK: nejsem elektrikar, ale je to ve vysledku nejak takto:

    brushless motors are rated by kV, which means 'RPM per Volt'. So if you have a brushless motor with a rating of 3,500kV, that motor will spin 3,500 RPM for every volt you apply to it. On a 2S LiPo battery, that motor will spin around 25,900 RPM. On a 3S, it will spin a whopping 38,850 RPM. So the more voltage you have, the faster you're going to go.
    BOAR
    BOAR --- ---
    ROMANICAK: ja jsem kovovy kolo mel, a odneslo to, to medeny maly kolecko .. ale je pravda, ze zasadni problem byl pisek - takze jsem kupoval ten kryt prevodu. (novejsi stroje to uz myslim maj)
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    BOAR:
    Nakonec jsem koupil jenom to hlavni kolo, ostatni veci podle me kovovy jsou:

    (HM11184) Převodové kolo ocelové modul 0.6 64Z (1ks) | MZ-Racing
    https://www.mz-racing.net/hm11184-prevodove-kolo-ocelove-modul-0-6-64z-1ks/

    Taky jsem teda koupil obe dve ohnuty poloosy. Vubec nechapu jak se to muze stat, protoze to je sakra kus oceli:

    (HM08029) Poloosy 89.5mm (2ks) | MZ-Racing
    https://www.mz-racing.net/hm08029-poloosy-89-5mm-2ks/



    UNDERMEDIA:
    Jeste ze se k tomu vratim...hlinik chapu, dava to smysl. 2s vs 3s - kdyz to da stejnej proud, tak je to ale uplne jedno, regl motoru posle jenom dany napeti tak jako tak, ne?

    6. Servo bez saveru..no jako neni probl;em koupit 20kg servo, ale kdyz nestrhnu prevody uvnitr, tak zlamu sloupek rizeni, tycky kolem, vsechno ostatni co tam je...asi radsi ozelim zataceni na trave nez menit porad nejaky polamany dily. Nebo mas tu zkusenost, ze se to proste pak udrzi?
    BOAR
    BOAR --- ---
    ROMANICAK: kde a zakolik budse porizovat kovovy diferaky ?
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    UNDERMEDIA
    UNDERMEDIA --- ---
    ROMANICAK: resil bych to takto:

    Ad5 ... 2s baterky

    Ad6.... kvalitni predimenzovane servo bez saveru

    Ad7... hliniku se spis vyhnout...plastove dily se ohnou tam i z5 tak ze jsou vpohode. Hlinik se ohne a zustane ohnuty. Pokud neco zlomis nahrad to dilem z lepsiho plastu.(RPM, Tekno, xray)

    Kovove prevody jsou nutnost pro brushless.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    ROMANICAK:
    ROMANICAK:

    Tak kauza EMXT-1 remake pokracuje.

    5. Je to premotorovany.
    4000kV se ukazalo po osazeni 3s LiPo baterky jako priserne silny a rychly. Uz na pulce plynu se to pri prudsim rozjezdu stavi na zadni a pri brzdeni zase na predni. Pro maly deti je to proste moc rychly. Pri plnym plynu se to na startu okamzite nekolikrat prevratilo a nasledne se strhnulo to hlavni plastovy ozubeny kolo (bod 4. je nutnost!). No a pak jsme proste nejak zlomili poloosu a bylo hotovo :-(
    Pro upgrade pro tohle auticko bych priste urcite pouzil mnohem pomalejsi motor, klidne 2200kV nebo tak neco.

    6. ServoSaver se furt povoluje.
    Nevim co s tim. Pri jezdeni jen trosku v terenu se po chvilce, jakoze fakt po kratke chvilce proste povoli. Pak to samozrejme nezataci a pri couvani tomu predni kolecka klickujou jak pri slalomu. Asi tam dam nejakou mezimatku, aby se nemol povolit uplne. Ale zas to servo nechci strhnout. Neresili jste tohle nekdo?

    7. Hlinikovej tuning.
    Vidim vic dilu, jako tehlice, unasece a dalsi veci v hlinikovym provedeni. Co si o tom myslite, ma to smysl? ...kdyz uz budu kupovat to ocelovy "main diferential gear".
    BOAR
    BOAR --- ---
    SCHEEZE: jo, daval jsem tam prave neco, co ma CZ warehouse. paradoxne nektery veci jsou z CZ i z China za stejnou cenu, vcetne postovnyho. je pravda, ze to ne vzdy jde rovnou z CZ, ale tady se to prebali, a tobe to priveze treba PPL cz-cz

    ROMANICAK: ten fedex - to bylo podle me clo, doprava + vyrizeni cla (treba dhcl si za to uctuje cca 500)
    uvidime, jak to bude vtypadat, az to scvhalej. to uz te 20 usd nezachrani. to proste kdyz budou mit pocit, ze to je zbozi, tak tp ujde na celnici ronmou. cert vem 20% dph, a clo (stejne na elektroniku bejvalo 0) vic me stve, ze si za to posta rekne 100 + dopravu tady, a to dph se plati i z toho ceskyho vymereni dopravy. Takze koupis-li si vec za 2 usd, tak misto 2.4usd zaplatis 2usd +0.4 usd + 150czk + 30czk
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    SCHEEZE:
    SCHEEZE:
    Mam a je to nahoda. Chodi mi celkem dost veci z ciny, ruzny castky od 0,5USD az klidne op 250USD. Drtiva vetsina co jde tou nejlevnejsi dopravou, tak se neprocli. To co jde Fedexem, tak skoro vzdycky. To co jde DHLkem, tak velmi nahodne a namatkove, odhadem tak 20% proclit, zbytek prosel free.

    Priklad - AllPCB vyroba plosnaku, cena zakazky 34USD, doprava 30USD Fedex. Clo+DPH skoro 700,-

    2x IP kamera z Aliexpress za celkem 500USD, doprava zdarma, clo ani DPH zadny, nic jsem nedoplacel a ani neresil papiry. Dopravci se po ceste ruzne stridali, od nejake podivne cinske sluzby (Cainao?) co neni klasicka China post, az po PPL, ktery mi to finalne dorucilo.

    Casto to delam tak, ze do poznamky k objednavce cinanovi pisu:
    Dear frined, please can You put max 20USD price on the package sticker? It is much faster delivery, thank You so much.


    EOS:
    KALIBAN:
    Jj, ja vim, ale nez dorazi veci z Ali (klidne tretinova cena), tak bude konec prazdnin. Ted je to nouzovka a funguje.
    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    SCHEEZE: teď jsem si všiml že to mají i někde v Polsku. To už by asi šlo. Je to ale kurva drahý koníček :)
    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    BOAR: pokud někdo nemáte jinou čerstvou zkušenost která by mě vyvedla z omylu, nezapomeň připočíst dopravu, DPH a clo. A minimálně stovku za proclení pokud si tam dojdeš sám.
    UNDERMEDIA
    UNDERMEDIA --- ---
    BOAR: ok, doba jde kupředu .)
    BOAR
    BOAR --- ---
    UNDERMEDIA
    UNDERMEDIA --- ---
    BOAR: rozumim ... ale udelas to 1x a pak si stejne koupis neco takoveho, musim ale priznat ze v posledni produkci uplne prehled nemam, tak treba existujou levnejsi na podobne urovni
    BOAR
    BOAR --- ---
    UNDERMEDIA: Mno chtel bych za nej dat tam max polovinu :-) Ale to jsem asi v jinem svete zejo.
    UNDERMEDIA
    UNDERMEDIA --- ---
    BOAR: trocha luxusu, ale zase na cely zivot ... savox.)

    SC-1258TG Digitální servo (12kg-0,08s/60°) | Kostka model centrum
    https://www.kostkamodelcentrum.cz/obchod.aspx?polozka=5174
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam