• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISHUGEFreelancing - žít a pracovat na volné noze
    O všem, co souvisí s prací na volné noze. Jaké to má výhody, nevýhody a zkušenosti.

    We're lawyers and nannies. We're graphic designers and temps. We’re 1 in every 3 workers. We're building smarter solutions to broken systems. Together, we're the future of the economy.
    (http://www.freelancersunion.org/)

    navolnenoze.cz

    PROČ JSTE SE ROZHODLI PRACOVAT NA VOLNÉ NOZE?

    PRACUJETE NA PROJEKTECH?

    JAKÉ BYLY ZAČÁTKY?
    zkušení poraďte začínájcím, jak na to..(nebo těm, kteří teprve váhájí nebýt zaměstnanci korporací).
    rozbalit záhlaví
    ONDREJCERVINKA
    ONDREJCERVINKA --- ---
    CLOJSTER: kamaradi ted otevreli cowork k10
    K10 Coworking
    http://k10.online/cs/
    CLOJSTER
    CLOJSTER --- ---
    2MEK: Ja bych do nejakyho společ. kanclu sel, ale na Vinohradech (kdyby nekdo chtel)
    2MEK
    2MEK --- ---
    Projizdel jsem zatim tyto - vsechno daleko :/
    Coworkingy v Česku
    http://navolnenoze.cz/blog/coworkingy/

    Diky mrknu, jestli tam nejsou nejake dalsi.
    _A5_
    _A5_ --- ---
    2MEK: sdilene kancly?
    Coworking v Čechách: Pražské prostory - Tyinternety.cz
    http://www.tyinternety.cz/digilidi/coworking-v-cechach-prazske-prostory/
    2MEK
    2MEK --- ---
    Ahoj vsem, shanim misto, kam bych si mohl hodit monitor a v klidu si tam pracoval. Co nejblize Prazskemu povstani.
    Jsem nenarocnej a tichej:) Venuju se CID, online ads a kdyz zbyde trochu casu, tak se pokousim "ridit" eshop.

    Predem diky za pripadny tip! Pripadne, jestli tu je nekdo v okoli, pojdme neco vymyslet spolecne.


    PS: dite v dome...
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    Kdo rozjíždíte podnikání, přijďte na inspirující workshop do mojí Pecky :)
    3.12. http://www.naucmese.cz/kurz/punkove-podnikani-osobni-znacka 17:30-21:00
    HELLOMAN
    HELLOMAN --- ---
    ZIKI: dobre, diky moc!
    HELLOMAN
    HELLOMAN --- ---
    ZIKI: ok, zajimavy, diky! faktury nevystavuju, penize jdou pres paypal. doporucis nejaky autoritativni zdroj, kde bych to mohl nastudovat podrobneji? napada me akorat hledat v zakonech a to chci delat az jako posledni..
    NYX
    NYX --- ---
    ZIKI: Zminuje i google = irsko, ne?
    HELLOMAN
    HELLOMAN --- ---
    NYX: hosana! diky!
    NYX
    NYX --- ---
    HELLOMAN: nemusis byt platce dph, staci byt identifikovanou osobou, ale podavas pak nejaky prehled kazdy mesic afaik :)
    HELLOMAN
    HELLOMAN --- ---
    THRAWN: jj, je to byrokraticky opruz. nekde jsem nabyl dojmu, ze je nutne se u zahranicnich plateb stat platcem dph (=priznani 4x rocne?) i kdyby to melo byt kvuli 200czk/ mesic..
    THRAWN
    THRAWN --- ---
    HELLOMAN: to by me taky zajimalo, jelikoz mam zatim tak malej prijem, ze se mi to fakt danit nechce, tak to neresim, ale casem bych to chtel mit legal :)
    HELLOMAN
    HELLOMAN --- ---
    Čau, nemáte nějaké přesnější info o tom, jak danit příjmy ze zahraničí - například z pracovních portálů upwork (dřív odesk), nebo google ads?

    Je nutné se stát plátcem DPH; jak řešíte dvojí zdanění; nějaké další boty?

    Našel jsem tu akorát zmínku od TOMB, ale "to je samozřejmě zatím čistá teorie" mě uplně neuspokojila :-) Nějaký update po roce?
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    děkuju všem! Aspoň vím, co zohlednit.
    TMA
    TMA --- ---
    LEFTY: Jednoduchý vzorec není. Kvůli nelinearitám je to složité i extrapolovat.
    pro 20000 to vychází jak jsem psal, pro 40000 hrubé mzdy to vychází:

    výpočtový základ 12845.46 19064.66
    důchod 9143.8665 12408.9465
    měsíčně navíc 14349.84
    z úspor (5%) 62,019.18 na 20 let 47,669.34 navždy (i pro dědice)
    při 0% 14,349.84

    opět bez záruky.

    TMA
    TMA --- ---
    KAJJAK: Ten článek je mírně zavádějící, protože obsahuje zastaralé informace z doby před malou důchodovou reformou. Kupříkladu hranice 65 let už neplatí pro všechny narozené po roce 1965. Děti narozené letos půjdou do důchodu až jim bude 73 let a 4 měsíce.

    Navíc teď zase chtějí nějak reformovat, takže se to zase nějak změní.

    Když si to propočítám při 20000 hrubé mzdě, 26800 superhrubé a příjmech živnostníka s 40% paušálem si živnostník vydělá o 6464 korun měsíčně více; jeho výpočtový základ bude 8040 (OSVČ) resp. 13864.66 (zaměstnanec).

    Důchod mi vychází na 6621 a 9678.95. OSVČ však má každý měsíc navíc 6464, které neodvádí státu, takže si je může spořit na důchod (30 let). I při zhodnocení 0% bude mít na konci přes 2 milióny, což pro 20 let v penzi znamená 13085 korun měsíčně navíc. Pro pětiprocentní zhodnocení je to navíc měsíčně skoro 28 tisíc, nebo 21 tisíc měsíčně a dědicům ty peníze v nezmenšeném množství zbydou.

    Vychází jednoznačně lépe starat se o peníze svépomocí a nespoléhat na státní penze.

    Ovšem je také nutné neprožrat těch 6464, které není nutné odvést státu. Pokud je živnostník prožere, tak bude mít nižší penzi a žádné úspory.

    (Výpočet proveden bez jakýchkoli státních příspěvků.)

    Bez záruky, mohl jsem udělat chybu.
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    FRONEMA:

    to sice ano, ale cela diskuze zacala tim, ze chtel Lefty vypocist nejakou castku ktera by zohlednovala rozdily mezi zamestnancem a freelancerem a casto se zapomina prave na ten rozdil zivotniho standardu ktery dotycny bude mit v duchodu, tak mu radim aby to take zapocetl :-)
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    KAJJAK: tak to mam jeste rok na "flakani" :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam