• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISHUGEFreelancing - žít a pracovat na volné noze
    ONDREJCERVINKA
    ONDREJCERVINKA --- ---
    CLOJSTER: kamaradi ted otevreli cowork k10
    K10 Coworking
    http://k10.online/cs/
    CLOJSTER
    CLOJSTER --- ---
    2MEK: Ja bych do nejakyho společ. kanclu sel, ale na Vinohradech (kdyby nekdo chtel)
    2MEK
    2MEK --- ---
    Projizdel jsem zatim tyto - vsechno daleko :/
    Coworkingy v Česku
    http://navolnenoze.cz/blog/coworkingy/

    Diky mrknu, jestli tam nejsou nejake dalsi.
    _A5_
    _A5_ --- ---
    2MEK: sdilene kancly?
    Coworking v Čechách: Pražské prostory - Tyinternety.cz
    http://www.tyinternety.cz/digilidi/coworking-v-cechach-prazske-prostory/
    2MEK
    2MEK --- ---
    Ahoj vsem, shanim misto, kam bych si mohl hodit monitor a v klidu si tam pracoval. Co nejblize Prazskemu povstani.
    Jsem nenarocnej a tichej:) Venuju se CID, online ads a kdyz zbyde trochu casu, tak se pokousim "ridit" eshop.

    Predem diky za pripadny tip! Pripadne, jestli tu je nekdo v okoli, pojdme neco vymyslet spolecne.


    PS: dite v dome...
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    Kdo rozjíždíte podnikání, přijďte na inspirující workshop do mojí Pecky :)
    3.12. http://www.naucmese.cz/kurz/punkove-podnikani-osobni-znacka 17:30-21:00
    HELLOMAN
    HELLOMAN --- ---
    ZIKI: dobre, diky moc!
    HELLOMAN
    HELLOMAN --- ---
    ZIKI: ok, zajimavy, diky! faktury nevystavuju, penize jdou pres paypal. doporucis nejaky autoritativni zdroj, kde bych to mohl nastudovat podrobneji? napada me akorat hledat v zakonech a to chci delat az jako posledni..
    NYX
    NYX --- ---
    ZIKI: Zminuje i google = irsko, ne?
    HELLOMAN
    HELLOMAN --- ---
    NYX: hosana! diky!
    NYX
    NYX --- ---
    HELLOMAN: nemusis byt platce dph, staci byt identifikovanou osobou, ale podavas pak nejaky prehled kazdy mesic afaik :)
    HELLOMAN
    HELLOMAN --- ---
    THRAWN: jj, je to byrokraticky opruz. nekde jsem nabyl dojmu, ze je nutne se u zahranicnich plateb stat platcem dph (=priznani 4x rocne?) i kdyby to melo byt kvuli 200czk/ mesic..
    THRAWN
    THRAWN --- ---
    HELLOMAN: to by me taky zajimalo, jelikoz mam zatim tak malej prijem, ze se mi to fakt danit nechce, tak to neresim, ale casem bych to chtel mit legal :)
    HELLOMAN
    HELLOMAN --- ---
    Čau, nemáte nějaké přesnější info o tom, jak danit příjmy ze zahraničí - například z pracovních portálů upwork (dřív odesk), nebo google ads?

    Je nutné se stát plátcem DPH; jak řešíte dvojí zdanění; nějaké další boty?

    Našel jsem tu akorát zmínku od TOMB, ale "to je samozřejmě zatím čistá teorie" mě uplně neuspokojila :-) Nějaký update po roce?
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    děkuju všem! Aspoň vím, co zohlednit.
    TMA
    TMA --- ---
    LEFTY: Jednoduchý vzorec není. Kvůli nelinearitám je to složité i extrapolovat.
    pro 20000 to vychází jak jsem psal, pro 40000 hrubé mzdy to vychází:

    výpočtový základ 12845.46 19064.66
    důchod 9143.8665 12408.9465
    měsíčně navíc 14349.84
    z úspor (5%) 62,019.18 na 20 let 47,669.34 navždy (i pro dědice)
    při 0% 14,349.84

    opět bez záruky.

    TMA
    TMA --- ---
    KAJJAK: Ten článek je mírně zavádějící, protože obsahuje zastaralé informace z doby před malou důchodovou reformou. Kupříkladu hranice 65 let už neplatí pro všechny narozené po roce 1965. Děti narozené letos půjdou do důchodu až jim bude 73 let a 4 měsíce.

    Navíc teď zase chtějí nějak reformovat, takže se to zase nějak změní.

    Když si to propočítám při 20000 hrubé mzdě, 26800 superhrubé a příjmech živnostníka s 40% paušálem si živnostník vydělá o 6464 korun měsíčně více; jeho výpočtový základ bude 8040 (OSVČ) resp. 13864.66 (zaměstnanec).

    Důchod mi vychází na 6621 a 9678.95. OSVČ však má každý měsíc navíc 6464, které neodvádí státu, takže si je může spořit na důchod (30 let). I při zhodnocení 0% bude mít na konci přes 2 milióny, což pro 20 let v penzi znamená 13085 korun měsíčně navíc. Pro pětiprocentní zhodnocení je to navíc měsíčně skoro 28 tisíc, nebo 21 tisíc měsíčně a dědicům ty peníze v nezmenšeném množství zbydou.

    Vychází jednoznačně lépe starat se o peníze svépomocí a nespoléhat na státní penze.

    Ovšem je také nutné neprožrat těch 6464, které není nutné odvést státu. Pokud je živnostník prožere, tak bude mít nižší penzi a žádné úspory.

    (Výpočet proveden bez jakýchkoli státních příspěvků.)

    Bez záruky, mohl jsem udělat chybu.
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    FRONEMA:

    to sice ano, ale cela diskuze zacala tim, ze chtel Lefty vypocist nejakou castku ktera by zohlednovala rozdily mezi zamestnancem a freelancerem a casto se zapomina prave na ten rozdil zivotniho standardu ktery dotycny bude mit v duchodu, tak mu radim aby to take zapocetl :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam