• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISHUGEFreelancing - žít a pracovat na volné noze
    O všem, co souvisí s prací na volné noze. Jaké to má výhody, nevýhody a zkušenosti.

    We're lawyers and nannies. We're graphic designers and temps. We’re 1 in every 3 workers. We're building smarter solutions to broken systems. Together, we're the future of the economy.
    (http://www.freelancersunion.org/)

    navolnenoze.cz

    PROČ JSTE SE ROZHODLI PRACOVAT NA VOLNÉ NOZE?

    PRACUJETE NA PROJEKTECH?

    JAKÉ BYLY ZAČÁTKY?
    zkušení poraďte začínájcím, jak na to..(nebo těm, kteří teprve váhájí nebýt zaměstnanci korporací).
    rozbalit záhlaví
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    BANANABOY: Ja pouzivam rescueTime. umi to taby v prohlizeci, jinak nevim
    BANANABOY
    BANANABOY --- ---
    ahoj,
    doporuceni / tip na aplikaci, ktera bude automaticky pocitat cas jednotlivych spustenych programu a bude umet odlisit i jednotlive "sesity" "okna" jednotlivych programu. Cele pro snadnejsi fakturaci atd. Neco uz jsem prosel, vyzkousel, ale nic mi nesedlo. uvitam kazdy tip.
    dekuju
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    2MEK: do 2 mega bejt spokojenej platce dph s pausalama (coz je imho nejidealnejsi stav) a nad to nevim, budu resit mozna nekdy :-)
    pasak rikal neco i o offshore, ze je moznost :D
    2MEK
    2MEK --- ---
    MR_DAN: Ono hlidat si to mego sachovanim s fakturama je jedna vec, ale s tim pak dal? :)
    Stat se platcem, s.r.o., "optimalizovat" na soucasny s.r.o. nebo manzelku...
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    2MEK: ajo, koukam ze tam pisou neco o tech plovoucich mesicich, to bude asi ono..
    no jsem zvedavej na idoklad, jestli mi rekne "gratulujeme, stal jste se povinnym zajit si na financak a zaregistrovat se jako platce dph" nebo ani to :D
    asi by se to dalo resit pres API, s trochou programovacich znalosti
    2MEK
    2MEK --- ---
    MR_DAN: Zatim nevim jiste, protoze nemam odzkouseno, ale co jsem cetl, tak by mel resit prave tech 12 mesicu - protoze jinak by to bylo k nicemu. Jistej si jen nejsem tim, jestli ti to nerika zpetne stylem "prave jste prekrocily 1M a stavate se platcem DPH", ale snad ne. U iDokladu jsem se o tom nedocetl vubec, ale je pravda, ze ten jsem moc nezkoumal.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    2MEK: hele a fakturiod ti ukaze 12 po sobe jdoucich mesicu, nebo jen kalendarni rok? ja jsem si na zacatku hodil korunou a skoncil u idokladu, ten ukazuje jen kalendarni rok (a kvartal apod)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    2MEK:
    Priste si zase rekni o radu...
    2MEK
    2MEK --- ---
    CLOJSTER:
    Ne, nepisu. Pokud tim teda nemyslis, ze jsem tu 3x napsal, ze zadnou zasranou tabulku nechci. To je totiz to jediny, co o tabulce pisu.
    Nechci zadnou tabulku.
    Ani jednu :)

    Diky za pozornost :)
    CLOJSTER
    CLOJSTER --- ---
    2MEK: Hned o prispevek niz pises neco o vytvareni tabulky :) a taky nechapu co resis - jen zadas hodnoty do excelu/numbers/cehokoliv :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    2MEK:
    pokud mas vyreseno, tak je to asi jedno, ale pak porad nechapu Co resis...

    Neco ti generuje faktury - to menit nechces...
    Nejak je chces evidovat, ale nechces novou tabulku.

    Nakonec pouzijes fakturoid... ...takze misto ikony tabulky to bude ikona aplikace? Chapu to spravne?
    2MEK
    2MEK --- ---
    Tos pochopil spravne, nikde nepisu, ze ji chci vytvaret.
    Zato pisu, ze cestou dalsi tabulky jit nechci.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    2MEK:
    No me napadlo to same. Jen jsem nepochopil, ze je chces VYTVARET... Takze mi prislo ze excel kde das cislo (pripadne dalsi atributy) a nekde nahore SUMU je poresne to co hledas ;-)...
    2MEK
    2MEK --- ---
    KOC256: Nejsem si jistej, jestli rozumim otazce, ale tipuju, ze se ptas, proc mi neprijde tabulka jako idealni nastroj. Protoze bych ji musel slozite vytvaret a neni to pro me uzivatelsky prijemny reseni.

    Jak se mi pred chvili doneslo v jinem klubu, presne to hledam, by mel umet Fakturoid.
    Takze vyreseno.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    2MEK:
    neni proc?
    2MEK
    2MEK --- ---
    Nezna nekdo aplikaci, do ktere budu zadavat faktury a ona mi pohlida, jestli jsem za poslednich 12 mesicu neprekrocil obrat 1M (kvuli povinnosti prihlaseni se k DPH)?
    Pohybuju se na hranici a tabulka na to neni uplne idealni nastroj.
    Predem pripadne dik.
    LUCIEN
    LUCIEN --- ---
    Máme s klukama teď čerstvě Microhub ve Vršovicích, přímo na lince 22 -> https://www.microhub.cz/

    Jsme tu zatim 4, směs backendu frontendu a unixáka. Tak kdybyste chtěli nebo o někom věděli, stačí se zajít podívat :)
    ONDREJCERVINKA
    ONDREJCERVINKA --- ---
    CLOJSTER: kamaradi ted otevreli cowork k10
    K10 Coworking
    http://k10.online/cs/
    CLOJSTER
    CLOJSTER --- ---
    2MEK: Ja bych do nejakyho společ. kanclu sel, ale na Vinohradech (kdyby nekdo chtel)
    2MEK
    2MEK --- ---
    Projizdel jsem zatim tyto - vsechno daleko :/
    Coworkingy v Česku
    http://navolnenoze.cz/blog/coworkingy/

    Diky mrknu, jestli tam nejsou nejake dalsi.
    _A5_
    _A5_ --- ---
    2MEK: sdilene kancly?
    Coworking v Čechách: Pražské prostory - Tyinternety.cz
    http://www.tyinternety.cz/digilidi/coworking-v-cechach-prazske-prostory/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam