• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEADMT - "duchovní molekula"
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    VYHULENY_UFO: já se pokouším zjistit, jestli dělal někdy nějakej výzkum a má ponětí o tom, jak se to dělá, jakože definice pojmů - je dobrej začátek :)
    JAZZZ: Jo, jak jsem psala, tohle je dobrej začátek - ale prosímtě, jestě s tím nikam moc neběhej, on tam ten plán jaksi možná je. Nebo tím myslíš že musí bejt nějakej počet mravenců, aby začli stavět mraveniště?

    Jo a jeden obr dotaz, zabýval ses někdy vlastním výzkumem v rámci vysoké školy? Jakože abys věděl co je za tím, jestli na tebe nesypu fakt moc složitý věci - je mi jasný že i mnoho chytrých lidůch na VŠ není, protože nemají optimální podmínky, ne protože jsou blbý, příjmačky neřeší naprosto všechno. Navíc na mnoho VŠ ani výzkum neděláš - práva, mnoho technických škol, medicína a podobně...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    JAZZZ: ad ten odkaz, porad ti tam ale figuruje ten rovnostranej trojuhelnik, ten je totiz zaklad ... coz si mi pripomnel, conway's game of life, taky pekne zadani na seminarky... :D

    jinak doporucim tento pekny britsky serial

    Kód / Code, The (TV seriál) (2011) | Galerie | ČSFD.cz
    http://www.csfd.cz/film/312138-kod/galerie/?type=1
    Svět je plný tajných symbolů, které v sobě -- jak jsou o tom mnozí přesvědčeni -- skrývají klíč k pochopení celého vesmíru. Tyto symboly nacházíme v nejrůznějších koutech zeměkoule, a to v doprovodu podivných čísel. Kdopak asi celou tuto globální hádanku sestavil a jak zní rozluštění záhadného kódu? Profesor Marcus du Sautoy nás zve na vzrušující cestu jako z dobrodružného románu, abychom řešení zkusili najít společně.(TV Spektrum)

    to budes cumet, kde vsude nasli lidi system :D
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    jsem nepoučitelnej .. vždycky si říkám, že nebudu krmit trolly a stejně se nechám nachytat :)

    SHEALA: pro sebe si kolektivní vědomí definuju jako zdroj informace, která není obsažená v žádném dílčím prvku organizace (příklad můžou být třeba ty plány mraveniště).
    SHEALA: behold! https://www.youtube.com/watch?v=lFg21x2sj-M
    VYHULENY_UFO: behold! https://www.youtube.com/watch?v=droTYSmSGHg

    ONEHEART: má pravdu .. let's GTFO
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    JAZZZ: to chcu slyšet od tebe, jak máš ten pojem definovanej
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    JAZZZ: ještě jednou, máš hypotézu že kolektivní vědomí existuje. Jak si tu hypotézu testoval?
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    JAZZZ: hele, tohle co předvádíš fakt myslíš vážně? Jakože důkaz kolektivního nevědomí? Napiš mi teda něco, o tom jakou máš hypotézu, a jak ji testuješ.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    SHEALA: jo mel... to byl dalsi ukol, prace s paletou 256 barev a rotace barev (VGA rozliseni 320x200 pri 256 barvickach). jak jinak udelas ty hezky prechody.

    mimochodem moc peknou historii ma fraktalni generovani krajiny (ja bych teda v tom nejaky vedomi nehledal, ale kdyz ho nekdo uvidi, proc ne). prvni pocitacem generovana fraktalni krajina byla ve filmu Star trek II - Khanuv hnev... ILM na to tehda ziskalo patent. krasna ukazka aplikovane matematiky...

    Making of the Genesis Sequence from Star Trek II
    https://www.youtube.com/watch?v=Qe9qSLYK5q4


    Fractal landscape - Wikipedia, the free encyclopedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Fractal_landscape#cite_note-tfccg-6
    According to R. R. Shearer, the generation of natural looking surfaces and landscapes was a major turning point in art history, where the distinction between geometric, computer generated images and natural, man made art became blurred.[5] The first use of a fractal-generated landscape in a film was in 1982 for the movie Star Trek II: The Wrath of Khan.[6] Loren Carpenter refined the techniques of Mandelbrot to create an alien landscape.[7]
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    VYHULENY_UFO: respekt, to já jsem na gymplu naprogramovala akorát něco na překládání desítkové soustavy do dvojkové. Mandelbrot akorát umím poznat, a je li zoomovatelný tak ozoomovat :) Měl si ho i barevnej?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    SHEALA: no hlavne fraktaly/sobepodobnost sou zkurvena matematika.. si pomatuju jak jsem se v prvaku na FELu moril s Mandelbrotem...
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    VYHULENY_UFO: mě by zajímalo, jestli jazz dělá něco jinýho, než že se babrá v hledání kolektivního nevědomí ve fraktálech :) Prostě tahle potřeba lidí, co nemají zvádnutej nějakej základní adulting, furt někomu něco diktovat mi přijde dost fujky no :)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    SHEALA: ja sem rad, ze sem si fety odbyl v 90's.. vetsina fetaku vysokoskolaci...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    JAZZZ: kristepane, ze mravenci umi postavit mraveniste a vcely plastve jeste neznamena kolektivni vedomi....

    odobne jako je slozity tvar sierpinskyho trojuhelniku ukryty v jednoduchem pravidlu opakovane uplatnovanem na nahodne vstupy

    picovina, jakyho nahodny vstupy. fraktalni geometrie nema zadny nahodny vstupy, ty jsou predem vydefinanovay a bejvavaly casy, kdy se za implementaci sierpinskeho daval zapocet, protoze student pochopil principy programovani rekurze, protoze lamani sierpinskyho rovnostranyho trojuhelniku je nejjednodusi zadani...
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    JAZZZ: bež do knihovny si přečíst něco o testování hypotéz. Za mejch mladejch let jsme neměli v psychedelii potřebu hledat zázraky, resp cesta do vlastního nevědomí a introspekce byla zázrak sám o sobě. Ta potřeba stavět na psychedelické zkušenosti diktaturu u dnešních třicátníků mě děsí.
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    UFO: spousta kecu, ale myslenka tomu chybi. mozna to vypada OT, ale puvodne ta debata zacala tim, jestli existuje kolektivni vedomi. tys tu zacal placat neco o ezoducho, tak jsem ti ukazal hmatatelny dukaz kolektivniho vedomi - obrovskou podzemni stavbu od ktere zadny z delniku nikdy nedrzel plany a ani by nemel kapacitu na to je pochopit. kde se tedy struktura te stavby bere?
    podobne jako je slozity tvar sierpinskyho trojuhelniku ukryty v jednoduchem pravidlu opakovane uplatnovanem na nahodne vstupy, stejne tak je tvar mraveniste zakodovan v pravidlech soucinnosti mravencu. a princip tohoto fungovani se da zobecnit i na neurony v nasem mozku nebo na lidi v nasi spolecnosti.

    tohle neni zadne ezoducho, ale exaktni vedni disciplina. googli klicova slovo "swarm consciousness" a laskave si dopln vzdelani, pokud se o kolektivnim vedomi chces dal bavit. treba to jednou z obycejneho trubce dotahnes na jedince, ktery o svem zivote doopravdy dokaze rozhodovat ;)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ale "delnice kapitalismu" to je jak z propagandiskyho letacku z 50's... :D citim za tim parlametni listy a jine alternativni webiki :D
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    VYHULENY_UFO: ja pracuju rad, mam praci, ktera me bavi a nikdy sem nechtel bejt socka, co somruje drogy od druhych... rad si koupim znackove obleceni, rad sizajdu na polivku za 80Kc...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    VYHULENY_UFO: to jen k tem poslusnym delnicim kapitalismu... ano diky kapitalismu a zapadin demokracii nemusis makat, nikdo te do prace nenuti...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    JAZZZ: a jinak mas samozrejme moznost se zcela svobodne a dobrovolne rozhodnout, ze do prace chodit nebudes. prace uz neni povinna, to skoncilo v 89 a tudiz se muzes svobodne rozhodnout, ze budes bezdomovcem ci se odstehujes do jeskyna na Ibizi za Blehou a budes se zivit tim co ti da popelnice a jednou rocne kratasy taky sezenes....
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    JAZZZ: kastovni system vznikl tak nejak lidsky, zejo. to mas stejny jako s otroky. kastovni system neni od prirody, ale to se takhle rozdelili lidi (a je jedno kdy v minulosti).
    Sexualni orientace, barvy kuze, vyznani ci puvod se (doufam) mezi zvirectvem a hmyzem neresi. Priroda nerekla "ted budete zit v kastach", to si udelali lidi sami...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam