• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TETA_JELENACestujeme s detmi...kdykoli a kamkoli
    KATIA
    KATIA --- ---
    MEDVED007: ja celej den taky nevydržím, o to žádná, ale i tak me potěší, když je tam zazemi a ne riziko, že za prvním kerem/vetsim kamenem do neceho slapnu - a to je myslim přesně problem tech opustenych pláží...
    KATIA
    KATIA --- ---
    MEDVED007: dzber u něj nabiraci nadoba, naberes vodu, lijes na zadek...žádná hrůza v teplem a vlhkem podnebí dost výhoda;-)
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    KATIA: džber :-)....no tak na to jsem zase fajnovka já, abych sahala rukou do džberu, kde si máchalo zadek xy lidí přede mnou :-)

    ovšem pokud jde o pláž, tak my stejně tyhle problémy v podstatě neřešíme, protože jsme takoví neplážoví lidé a na pláži strávíme, no když tři hodiny, tak to je na oslavu, většinou max po dvou hodinách prcháme....já osobně jsem měla pláž ráda jen když jsme s manželem surfovali, to jsme pak byli u moře celý den.....ale na to jsou děti ještě malé, to by fyzicky nedali
    KATIA
    KATIA --- ---
    MEDVED007: není pravda, na východ od Řecka prostě zajistí vodu a je standard se umýt. v jv asii byl toaletak na stole misto ubrousku :-))) na záchodě vždy tekoucí voda nebo dzber, kde si nabíras a oplachnes se...
    KATIA
    KATIA --- ---
    ANNAWA: tak když s tím počítáš, je to přece jen trochu něco jiného;-) lecčemu se da přizpůsobit. nicméně preference mám jasné ( a rozhodně teda radši půjdu přírodně v lese než na hnusnej zachod ;-) ovšem trauma z polských pláži, kde nebylo wc a pruh lesa podél byl kompletne po****** je hluboce zakorenen....a v tom je i pointa, klidně se zařídím někde v přírodě, ale na místě, kde se předpokládá dost lidí a není k tomu příslušné zázemí, mi to fakt neprijde uplne ono...
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    KATIA: tenhle styl záchodů je prostě od Evropy na východ v zásadě všude....nevyhledávám to, nicméně beru to jako fakt....

    ANNAWA:
    IBERIA: díky, taky jsem myslela, že jsme jediný prasata ve vesmíru :-)
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    ANNAWA: už jsem si začala myslet, že jsme s Medvědovic rodina prasátek, díky za uklidnění.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    KATIA: tak to sem radši nebudu psát, ze se s ročním ditetem dá dát několikadenní puťák pod stanem mimo civilizační vymoženosti.
    KATIA
    KATIA --- ---
    MEDVED007: radši se nebudu ptát jak to děláte;-) s malým děckem prostě čistý záchod považuju za dobrý standard. a neschopnost Řeků pochopit, že když se neda splachovat papír, tak řešením je mít tam sprchu/bidet, a ne koš posranejch papíru a osvezovac s vuni....ehm...
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    KATIA: když my asi na pláže, kde jsou záchody snad ani nikdy nechodíme :-)))) kromě záchodů je tam totiž taky moc lidí :-) ale já vím, že my jsme ujetý...k moři jezdíme zásadně autem nebo si ho tam na celou dobu půjčíme, pokud není možné tam dojet
    KATIA
    KATIA --- ---
    MEDVED007: když ta ohavnost jsou kusy eternitu, tak to fakt jako nee.... a zachody, ty prostě budou vzdycky jinde....
    KATIA
    KATIA --- ---
    IBERIA: Itálii moc neznám, tak mě neber za moc bernou minci, ale třeba to zázemí na pláži v caorle bylo fakt zcela jinde než na korfu. tchyně jezdí do Řecka a Chorvatska a to druhé z toho vychází výrazně lépe. Mně vyloženě mrzí, že je to tak zanedbané, jinak by to byla moc krása. fajn je teda to, že narozdíl třeba od kanaru nebo madeiry nestaví vysoké hotely, to je myslím hodně supr.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    IBERIA: my byli jak v Řecku tak v Itálii a to několikrát v Toskánsku i na druhé straně u Jadranu a mně nějak nepřijde, že by byl nějaký drama rozdíl....ale je pravda, že v Řecku jsme se koupali vesměs na opuštěných plážích nebo na takových pro "místní"....na druhou stranu je fakt, že v Řecku jsme byli už s velkýma dětma, takže jsem nějak dramaticky neřešila, že najdou na pláži nějakou ohavnost a ocucají to :-)
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    KATIA: vážně se těším do Itálie, když tě tu tak čtu. Já prostě od Řecka co se týče pořádku neočekávala nic moc, tak mě to nepřekvapilo. Je tam krásné moře, památky. Jestliže je tvůj srovnávací subjekt Skandinávie, tak chápu, že v Řecku si připadáš jak na Marsu...
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    IBERIA: bohužel ne, mají nějakou jakože spřátelenou půjčovnu v Benešově, ale tam je otevřeno jen v So dopo a v Ne odpo, tak nevím, jak by to člověk prakticky vypůjčil....my si běžky v Pá půjčili v Praze na víkend a v Po je vrátíme....stejně mají všude taxy jakože víkend, takže je to fuk
    KATIA
    KATIA --- ---
    IBERIA: ještě dodám, že nejhorší letiště v životě jsem zažila právě v Řecku- davy, příšerná ne-organizace - pozde informace, v Heraklionu i na Korfu musíš vystát 2 fronty! jednu na boarding pass a druhou, abys mohla odbavit kufry. s rozespalym dítětem moc paráda. můj srovnávací subjekt je například letiště v oslo, kde se člověk kompletně odbavi sám za cca 5 minut ;-) a netridi odpady. tolik k tomu, co mě třeba na Řecku nebaví... nic proti tomu, že třeba chania byla moc krásná, vylet souteskou samaria naprosto bomba. ale špatně zvládám ten standard služeb v kontextu toho, že to je evropa. v asii jsem byla, tam si aspoň můžeš vsude umejt zadek vodou :-))))
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    ROXXA: ja s Reckem nemam problem, naopak. Jestli nemate auto, pak mi to prijde nejlepsi. V Bulharsku jsem byla kdysi davno a pry se hodne zvedli. Presto mi prijde Recko zajimavejsi. Na Krete jsme byli ubytovani na trech mistech a krom uplneho vychodniho cipu jsme ji celou projeli. Zalezi na tom, jestli chcete vyletovat nebo jen lezet na plazi. Vyletovat se da i bez auta, mistni dopravou. Doporucuji oblast Chanie, je tam klidneji, hezci prostredi nez u Heraklionu, letiste za bukem a moznost dvou krasnych vyletu na Balos a Elafonisi (obe laguny, kde to musi kazde dite milovat), na Balos lodi, coz je pro deti take fajn. Vetsina hotelu ma hriste a ruzne nabidky pro deti. Je treba pocitat s mensim luxusem nez v Italii, ale kdyz si vyberes podle recenzi, neudelas chybu. My tedy pujcujeme na cely pobyt auto, stravit cely pobyt na jednom miste by nam s muzem nevyhovovalo.
    Jen letos uz nejspis pojedeme jinam autem. Pro rodinu se dvema platicima detma a s nemoznosti jet mimo sezonu uz je to celkem darda... klidne mi pis do posty. Jeste mame celkem projety Rhodos, Kos a Korfu.
    IBERIA
    IBERIA --- ---
    MEDVED007: pujci tam diteti bezky, netusis?
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    když se vrátím k zimním radovánkám, tak my byli dneska na golfovém hřišti na Konopišti a příjemné překvapení. Mají tam takový malý vlek pro děti, srovnatelné s Chotouní a z jihu Prahy je to podobně daleko. Je to tam sice méně profesionální, ale rozhodně je tam zlomek lidí co na Chotouni. My tam teda byli na běžkách, po hřišti jsou upravené stopy, pro naše děti už je to vyloženě směšná sjezdovka, ale pro začátečníky určitě fajn.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    ROXXA: souhlasím s Katii...my byli vloni na Krétě u Chanie a super. V Chanii je letiště a okolí je o hodně klidnější a pohodové....ale my si teda na celou dobu půjčili auto a užívali si nádherných prázdných pláží daleko od hotelových komplexů
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam