• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TETA_JELENACestujeme s detmi...kdykoli a kamkoli
    Cestujete s vasimi ratolestmi? Mate tipy na pekna mista pro deti v Cechach ci jinem kraji? Cestujete autem, vlakem, na kole, letadlem ci pesky? Vite o peknem, levnem ubytovani zamerenem pro deti? ...SUP SEM S VASIMI ZKUSENOSTMI. CESTOVAT SE DA V JAKEMKOLI ROCNIM OBDOBI.
    rozbalit záhlaví
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    KATIA: moje dite ne :) to ji az tak od roka (resila jsem to pred temi 4-mesici tady na nyxu :D
    Ale BWL deti jsou na to zvykly, Gudrun psala, ze mu chce davat v hospode z talire, tak jsem reagovala na to
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    KATIA: a jsou i horší jedlíci - mám krásnou vlastní fotku ze zabijačky, kde coby devítiměsíční mimino statečně okusuju jitrnici, kterou jsem komusi ukradla a odmítla vrátit :-)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    KATIA: vařenou bramboru v tomhlě věku nejstarší už jo...
    KATIA
    KATIA --- ---
    PROMETHEA: fakt ti v 8 měsících dítě s klidem jedlo rýží nebo brambory z talíře? já teda jedu normálně mixované a občas něco do ruky ať se trénuje, takže vidím, jak s těma kusama má dost co dělat...
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    Banan
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    GUDRUN: bezpeckové hroznové víno na čtvrtky jsem určitě v tomhle věku a možná i dřív dětem dávala...
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    GUDRUN: vareny vajicko
    Tavenak (ze zkusenosti vydrzi bez lednice, ale taky bych se bala obsahu soli)
    Chleba (ale ja nikdy neresila to „zavadeni lepku“)
    A v podstate asi na principu „zavarovacek“ bys mohla udelat nejakou varenou zeleninu, a nejak to jeste horky dat do sklenicky. Rozdil teplot ti zatahne vicko, a sice to nebude zavareny, ale vydrzi to urcite dyl, nez bez toho...

    A ji maso? Kdyztak si vem ciste masove sklenicky...ty pak muzes namichat v hospode do ryze nebo brambor (ale bala bych se, ze ty hospodsk jidla budou moc moc slany :/
    KATIA
    KATIA --- ---
    GUDRUN: co vařené těstoviny? jinak kapsičku nakrmíš v nouzi i s děckem v náručí...
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    NIENNA: hele, možná jsem jen zbytečně vystrašená s tím hroznovým vínem. zatím ho prostě neměl. správně se v blw tyhle věci prekrojuji napůl. snad se to do léta naučí, o to bych se s ním dělila ráda :-)
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    GUDRUN: Už mlčím... BLW jsem nikdy nepraktikovala...vycházela jsem z toho, co jsem vozila dětem k jídlu... :-)
    Už se do toho nepletu...
    HANELA
    HANELA --- ---
    GUDRUN: aha, tak to neznam :-D
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    GUDRUN: blw = baby led weaning, jídlo do tlapky
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    HANELA: jedeme BLW a ze lžičky moc nechce. něco do sebe dostane sám, ale efektivita nic moc a nepořádek velký, takže na cestu se to nehodí. předpokládám, že jednu vezmu na 3 a 4 den, ale nebudeme mít dětskou stolicku, tak si to někde na celte neumím moc představit :-) i ten jogurt bude vtipnej, ale toho aspoň zbytek sním já :-)
    HANELA
    HANELA --- ---
    GUDRUN: co jí doma? Co presnidavky nebo zeleninové jídlo ve sklenice?
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    NIENNA: hroznové víno si netroufnu ani napůl překrojene, zatím
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    IKARIE: babybel je dobrej tip, záleží, kolik tam je soli, kouknu. jinak placičky mi minule už třetí den nevonely, ale na ten druhej by šly asi. diky
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    NIENNA: hruška se imho dost mačká...
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    GUDRUN: treba cuketove / kvetakove / repne placicky by mohly vydrzet dva dny. pak me napada mango.
    pokud uz ji syr (ja uz si to zas nepamatuju, jak se to zavadi), babybel ma takove ty kulate syry zatavene ve vosku.
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    GUDRUN: Hroznové víno? Hruška?
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    MUFLONEK: papriku miluje moc, ale od naříznutí je za dva dny oslizlá. Ale nenaříznutá zase chvíli vydrží, řadím na seznam.
    MUFLONEK
    MUFLONEK --- ---
    GUDRUN: Nevydržely by zřeba nějaké pečené placičky? Moje mládě melo ještě rádo žvýkat papriku.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    chtěla jsem se zeptat v BLW skupině na facebooku, ale když jsem se na něco ptala minule a přihodila jsem jako vtip fotku mého dítěte, jak okusuje stůl, s komentářem, že má pořád chudák hlad a megasmajlíkem, tak jsem dostala dlouhou přednášku o tom, jak poznávají svět tlamičkou a že to je normální a na dotaz mi nikdo neopověděl, tak jsem ztratila odvahu se tam ptát :-D zase na nyxu obecně nefrčí tolik BLW, ale třeba se někdo chytne.

    Jedeme na 4 dny na vandr, bez ledničky, bez možnosti nákupu (asi), s hospodou každej den (snad).
    Co kromě jablíčka, okurky, banán, miminích sušenek a kukuřičnejch křupek vzít? Zjistila jsem, že vařená mrkev vydrží bez lednice jen jeden den a pak je hnusná, jogurt mu dám první den akorát, možná vezmu jednu skleničku, ale lžičkou toho moc nedá... pevní den bude něco z domova, ale ty další nevím.
    Dáme mu vždycky něco od nás z talíře, když bude něco jinýho v hospodách než smažák, hranolky nebo klobása, ale spolíhat se na to nedá. A rohlík holt do zásoby. Výživově na tom jídle do packy není závislej, pořád je z 90% kojenej, bude mu 8,5m v té době a moc se s tím nepářeme, tj. přiměřeně zdravý může skoro všechno.
    Za nějaké nápady a zkušenosti budu ráda.
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    TRAMIN: vcera jsem tam byla a teda naprosto super hriste s travou okolo na piknik deky/fotbalek/frisbee. plus doplnim funkcni wc, to prej na hristi moc nebyva :) skoda, ze chybi jakekoliv občerstvení, ale kdyz to clovek vi dopredu... bylo tam sice hodne lidi, ale dost se to rozprostrelo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam