• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TETA_JELENACestujeme s detmi...kdykoli a kamkoli
    RYNA
    RYNA --- ---
    KATIA: Hm, hrbolatá dlažba mi nedošla. Díky.
    TORUVIEL: Mně by to asi ani nenapadlo, ale dost mě teď nahlodala kamarádka, která je na týdenní dovolenou ve Valencii přibalila do kufru a libovala si, jak jim to celou cestu hrozně zpříjemnilo.
    MUFLONEK: Kočár pro mladšího bereme, to jinak nejde, a k tomu už tahneme dvě sedačky (na místě budeme půjčovat auto). A to jsem se dušovala, že už budeme cestovat jenom na lehko :) Cestování s dětma je prostě výzva.

    A propos! Paní z přepravní společnosti mě varovala, že nárok na 2 ks vybavení mají jenom děti do 2 let a že pak už může být problém. Říkala ale, ať to necháme být a doufáme, že na přepážce natrefíme na někoho vstřícného. Měl jste s tím někdo někdy na letišti potíž?
    MUFLONEK
    MUFLONEK --- ---
    RYNA: Hele k letence máš nárok na dva ks dětského vybavení zdarma.o) - takže klidně kočár a odrážedlo nebo kočár a sedačku nebo sedačku a odrážedlo
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    RYNA: Na odrazedla bych se vykaslala. Prilis snadno si lze predstavit scenar, jak v jedne ruce tahnes draze koupene/dopravene odrazedlo a v druhe unavene dite :-)
    Asi nejlepsi bude pohybovat se co nejvice lokalni dopravou. Plus nejake skladne golfky treba?
    KATIA
    KATIA --- ---
    RYNA: podle mě v Barceloně moc neužiješ, je tam dost lidí, hrbolatá dlažba, kde je pěkné korzo (u vody), zas budou chtít do písku, takže ti to bude spíš překážet ;-) parky typicky mají prašné mlatové cesty...

    na tehdy 2leteho jsme měli normálně golfky, taky teda po obědě pravidelně spal, se starším jsme víc jezdili bus/metro...
    RYNA
    RYNA --- ---
    Zdravím, chci se zeptat, jak se pohybujete s dětmi po městě při cestování v zahraničí. My se s našimi dvěma kousky (v době cesty cca 2,5 a 3,5 roku) chystáme v rámci cesty do Španělska mimo jiné na čtyři dny do Barcelony. Sice se dětem budeme samozřejmě přizpůsobovat, ale i tak bychom si město rádi v rámci možností trochu užili a přemýšlím, jak bych to klukům usnadnila. Starší už něco ujde, mladší zatím moc ne, ale odrážedla oba milují. Přemýšlím, jak bych to mohla řešit, napadá mě připlatit si za zavazadlo a vzít kola s sebou (drahé řešení), koupit na místě nějaké levné koloběžky (co pak s nima), někde si odrážedla pronajmout... nebo se na to celé vykašlat, ale zase řešit unavené brblající děti :) Řešil jste někdo podobnou situaci? Uvítám případné tipy! Díky :)
    ALTAIYA
    ALTAIYA --- ---
    GUDRUN: Slany muffiny (strouhana zelenina, brokolice/maso na drobno, vajicko, jogurt, sýr, mouka dle fanatičnosti každého soudruha)… zapéct. Na delší cesty, kdy není jídlo v podchlazeném kufru, asi bez toho masa.
    MAAJAA
    MAAJAA --- ---
    TRISSIE: no ne na 100% ale třeba když použiješ plnitelnou kapsičku a nenaplníš jí na max tak se i tohle stane dost obtížnou zábavou
    jinak tohle dost pomáhá proti neúmyslu, pokud tohle dítě dělá naschvál, tak typuju, že spíš sundá sosák a vykydne to ven bez něj
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    MAAJAA: ale asi nezabere na to, že dítě otočí kapsičku sosákem k zemi a zmáčkne, co? :-)
    KATIA
    KATIA --- ---
    MAAJAA: zajímavé, dík za tip!
    MAAJAA
    MAAJAA --- ---
    KATIA: proti prasení kapsičkama dost pomáhá tenhle sosák
    ChooMee Sip´n náustek na kapsičku | DetskyDum.cz
    https://www.detskydum.cz/produkt/choomee-sipn-naustek-na-kapsicku
    s tím kapsičku zvládal syn samostatně už kolem půl roku... =)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    KATIA: aha, já si myslela, že jen moje dítě je takový čuně, že ty ostatní to s kapsičkama umí :-)
    KATIA
    KATIA --- ---
    TRISSIE: Tak to jo, to by mě nenapadlo přendat ;-) ale stejně i načatá sklenička se má udržovat v chladu a do druhého dne sníst, bez ledničky...
    to je šikovnej, Ben dost dlouho nebyl schopnej mačkat tak akorát, aby to na sebe nekydl, u alfa mě teda zatím nenapadlo nechat mu ji volně, když vidím jak prasí se vším...
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    KATIA: já myslela ze skleničky přendat do kapsičky, pokud ze lžičky nejí...
    kamarádčin stejně starý syn si tu kapsičku drží sám a hezky ji vysosne :-)
    KATIA
    KATIA --- ---
    TRISSIE: napadlo mě to, ale tam bych váhala s tou cestou, no. to beru, že vydrží spíš tak ten den...
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    KATIA: a nebo znovu plnitelné kapsičky, kam si člověk může přendat, co chce :-)
    KATIA
    KATIA --- ---
    GUDRUN: kapsičku mu nejspíš budeš muset spíš sama vymačkávat do pusy, to nevím, jak by mohlo kojení ohrozit. a dají se pořídit různé druhy, i masozeleninová nebo kaše.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    KATIA: kapsičku nechci kvůli kojení, ani z ní nikdy nejedl, ale teď už to tak asi nebudu prožívat a zkusím... ani netuším, co vlastně na trhu je :-)
    PROMETHEA: vajíčko! díky! rohlík baští normálně v pohodě a rád, měl ho asi 3x teda zatím z nouze, ale byl to velký úspěch :-D ty čistě masové skleničky jsem nevěděla, to je bezva - jj, hospodský asi budou slaný, ale když mu vyndám pár těstovin, tak ho to snad neraní...
    TRISSIE: já jsem to měla jako nebezpečnou potravinu, ale díky, zkusíme
    PROMETHEA: ten jsem zapomněla, ten budu brát určitě taky
    IKARIE: matyldu nebo babybel, co bude mít míň soli... spíš pro pestrost, zbytek sníme my :-D
    RYBKA: můžu, ale nechci, budeme muset hodně omezit počet věcí i tak. vařič na partu bude, ale na tom se vaří akorát kafe a čínský polívky, jako, nechali by mě to uvařit, ale nechci prudit :-D každopádně v rezervě to jako možnost povedu

    Děkuji za přínosný brainstorming!
    KATIA
    KATIA --- ---
    IKARIE: podle mě teda jak Matylda, tak babybell jsou solené, takže dítěti pod rok bych teda nedávala ani jedno
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    GUDRUN: Nemůžeš si vzít ešák a vařič s malou kartuší? Jestli jo, není problém večer přivařit pár kousků mrkve, brokolice, květáku a dát mu do ruky čerstvě uvařené. Přes noc bude chladno, do oběda druhý den by mohlo vydržet v pohodě. Dalo by se i na ohni, ale pak to chytne uzenou příchuť a není to nic moc.
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    GUDRUN: jeste matylda dela takove syrove tycky, jsou zalite v plastu, ty by mohly taky neco vydrzet a budou vic baby friendly (mozna:)
    https://www.rohlik.cz/...ycky-parene&cartUpdateSource=%3AFront%3ASearch%3Adefault-product-basketForm
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam