• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIAntiky/Bazary/Zastavárny a vše okolo starožitností
    GREGI
    GREGI --- ---
    MOMOTARO: jasny no tak to nepomuzu:))
    MOMOTARO
    MOMOTARO --- ---
    GREGI: Díky, ano paní Černá a další nejstarší generace sinologů jsou opravdu odborníci a u paní Černé pár kamarádů mělo seminář kolem starožitností. Mě šlo spíš o to navázat kontakt s případnými sběrateli či zainteresovanými lidmi v tomto. Neboť jak jsem psal, jsem dlouhodobě v Číně a starožitnosti jsou koníček, žádnou radu apod. nehledám, spíše třeba sdílení s podobně zaměřenými.
    GREGI
    GREGI --- ---
    MOMOTARO: ptal sem se kamarada co studuje sinologii a rikal Zlata Cerna. Je to uz stara pani ale treba se ti ji povede skrz nekoho kontaktovat, obecne jsou tito lide radi ze ma nekdo zajem o jejich tema tak treba se postesti;)

    Sinologie
    http://udlv.ff.cuni.cz/cz/china/china.htm
    MOMOTARO
    MOMOTARO --- ---
    KANAREK1: Určitě. Koukal jsem že na eBay jeden prodejce z Japonska prodává vše potřebné k této metodě restaurování,

    Ad. nádobka na saké, určitš hoď fotku a uvidíme, protože tu určitě nejsem sám, kdo by Ti mohl poradit. Jsou typické a běžnější typy Jap.porcelánu a pak určité méně obvyklé, ale ty vývozní jsou poměrně typické
    BANGADABAGASAWA
    BANGADABAGASAWA --- ---
    KANAREK1
    KANAREK1 --- ---
    MOMOTARO: zajímám se více o ten evropský porcelán a stejně tak nyní začínám se samostudiem jeho oprav. Schválně se podívám na to co popisuješ, může to být hodně zajímavé.

    Nevím jak moc se v tom vyznáš, ale myslíš, že je možné u japonské nádobky na sake (nebo možná i něco jiného) z pravděpodobně konce 19. st zjistit jen podle dekoru nějaké bližší informace o výrobku? Mám takovou, prodejce mi říkal co je to za styl, ale zapomenul jsem to a nádobka nemá žádnou značku. Jen v náprstkově muzeu mi řekli, že podle jejich typu je to to co jsem psal a že to bylo určeno pravděpodobně na vývoz.
    MOMOTARO
    MOMOTARO --- ---
    HANELA: Ani já...myslim že starožitnost se bere od 50 let stáří oficiálně. Pokud sbíráš věci běžné potřeby, misky a šálky uplně obyčejné a lidové jež mají své obrovské kouzlo, tak můžeš uplně klidně sbírat 19. století a neni to cenově vražedné, Samozřejmě s ohledem na mou situaci a prostředí kde jsem, je to lehčí. Nábytek mám všechno 80-100 let stáří a věci běžné potřeby pod rok 1950...
    Druhá věc je, že asiatika byla v několika vlnách v Česku silně populární (konec 19. stol. a 20. léta) a je toho celkem mezi lidma dost a cca 5 let zpět byly na aukru dost slušné skvosty za uplně nula nic. Dneska díky aukcim a lepší informovanosti bych řekl, že už lidi nejsou tak hloupí a snaží se vypátrat co doma po té bábince vlastně mají, takže se už nic tak levně neobjevuje. Navíc z aukra zkupují lidi na vyšší level aukcí... Ale třeba na ebay se dá sem tam ulovit, ale rozhodně poškozenější a béčkovější věci.
    Top čína jde všechna zpátky do Číny a draží se za kupy peněz.
    MOMOTARO
    MOMOTARO --- ---
    KANAREK1: Právě že studium asiatiky je dost samostudium, moc fór není a lidi co něco vědí, nejsou často sdílní protože jich je málo a většina jede v nějakých kšeftech, aukcích apod,,, Porcelán je parádní a co se týče retaurování, tak jsou úžasné blogy o retaurování japonským lakem urushi smíchaným se zlatým práškem - kintsugi, jež dělá z v podstatě zničené věci kde často i kousky porcelánu/keramiky chybí, uplně nové a ještě krásnější věci... Rád bych to zkusil ale nejsem moc zručný... Mám pár starých čaj. šálků na dva kusy a nějaké cenější yixingské konve, když se tyto věci mistrně opraví zlatým lakem, je to fakt krásné.
    KANAREK1
    KANAREK1 --- ---
    MOMOTARO: Nejsem na ně odborník, ale líbí se mi jak porcelán, tak jiné serepetičky (víc tedy koukám na Japonsko) :) Můžeme o tom klidně kecnout a pokud by bylo nějaké české fórum, kde se o tom baví odborníci, tak bych přivítal nějaké info.

    Jinak všeobecně, víte o nějakém internetovém fóru, kde se probírá téma starožitného porcelánu, případně jeho restaurování?
    HANELA
    HANELA --- ---
    MOMOTARO: dyk jo, nemyslela jsem to zle.
    MOMOTARO
    MOMOTARO --- ---
    HANELA: zvláštní dotaz... napsal jsem, jestli se starožitnostěm z Číny a Japonska někdo věnuje, to může znamenar třeba i chodit na výstavy, do museí a číst o nich knihy, prostě jsem se ptal jestli tu není spřízněná duše k tomuto tématu.
    Jinak to asi nemá cenu rozvíjet či vyvracet nějaký blud, klidně buď na vážce dál :P
    HANELA
    HANELA --- ---
    GREGI: pro mě ne :)
    GREGI
    GREGI --- ---
    HANELA: takze vec z druhe svetove pro tebe neni starozitnost?:))
    HANELA
    HANELA --- ---
    ECLECTICA: tak do konce 19. století?
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    HANELA: tj. jak staré?
    HANELA
    HANELA --- ---
    ECLECTICA: njn, tak to je jiná, já mám starožitnosti zafixované jako opravdu staré věci :)
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    HANELA: za starožitnost se považuje třeba čínský porcelán z 50. let.
    GREGI
    GREGI --- ---
    HANELA: co je to za dotaz? jako u jakychkoliv starozitnosti odkudkoliv ze sveta se v tom clovek musi vyznat aby poznal original od fejku
    HANELA
    HANELA --- ---
    MOMOTARO: a jsou to opravdu starožitnosti? Zrovna v případě Číny bych byl byla na vážkách.
    MOMOTARO
    MOMOTARO --- ---
    Věnuje se někdo starožitnostem z Číny, Japanu ? Moc rád bych případně navázal kontakt, moc lidí takových neni. Mimo sbírání které jsem již trochu omezil, jsem delší čas přímo u zdroje - v Číně a momentálně máme obchod přímo na starožitném trhu. Kdyby měl někdo podobné hobby, napište PM, díky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam