• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    takže do oleje nejdřív nasušit? nebo povařit?
    SCIFI
    SCIFI --- ---
    Cerstva paprika v oleji velice pravdepodobne zacne kvasit
    LUKASZ
    LUKASZ --- ---
    PRDELOID: U čerstvý v oleji pozor na kazivost. Musíš jí nejdřív " přírodně zakonzervovat ". To mi aspoň řekli v Toscansku a dělala to tak taky.
    JAYME
    JAYME --- ---
    PRDELOID: presne tak, clovek se muze predavkovat jakkoliv cimkoliv, ale cerstva paprika je nejvetsi brutal, to jediny me dostalo do takovyho toho stavu ticheho stkani v prenatalni poloze :)) nikdo ze znamejch co dostal papriky uz odlezely, ususeny nebo jinak zpracovany, takhle netrpel a maj me za historkare nebo babovku :)
    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    No a teda zpět k oleji, něco osvědčenýho? Nasekat papričky, přidat česnek, sůl, olivový olej? Co nějaká ta lžíce rybí obáčky, zkoušel někdo? Nebo nějaké jiné fígle?



    ROMANICAK: Pravda je, že čerstvá paprička prostě pálí strašlivě, zatímco když ji nechám pár dní odležet třeba jen v lednici, už je to lepší, neřku-li pokud ji zpracuji do nějaké čalamády a povařim.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    JAYME: Jsem se , tedy na WIKI, dočetl,že existují různé kmney, které se množí v ruzných potravinách. U nás by měl být ten masový kmen.
    JAYME
    JAYME --- ---
    EXCITE: no to ja mel taky za to. ale udajne se ti ty botulinovy bakterie rozmnozi v cemkoliv, za predpokladu ze tam nema pristup vzduch a neni to dostatecne kysely/sladky/slany, protoze to ty bakterie zabiji. konkretne jsem to varovani cetl u nakladani cesneku anebo hermelinu.
    na druhou stranu, vsichni vime, v jakym evolucnim stadiu se tady hermeliny zerou a nevim o nikom, kdo by se otravil, coz me vede k teorii, ze botulin funguje jako voodoo a ublizi ti jen kdyz na nej veris.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    JAYME: Proč by ses bál botulinu? já měl za to,že má spojitost s uzeninami nebo obecně s masem.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ale například do medu by se čerstvý vrazit daly
    JAYME
    JAYME --- ---
    no a jak to nakladate do oleje? suseny nebo cerstvy? a jeste s necim? u samotnejch cerstvejch bych se bal botulinu
    LUKASZ
    LUKASZ --- ---
    ROMANICAK: Proc se to ale nakládá do oleje ? Aby jsi ochutil olej. Měl by jsi to zkusit, je to totiž k*rva dobrý dochucovadlo do hotových pokrmů.
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    ROMANICAK: co zkusit nějaky typ octoveho nalevu?
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    PLAGUEDIL:
    Pokud by to bylo takhle, tak je to pro me stejne nezadouci. Olej totiz nepiju a nikam ho nepridavam.

    Jo a ty Morugy jsme o vikendu neochutnali. Shodli jsme se i po 10 pivech a nespoctu panaku, ze na hromadnou sebevrazdu je jeste chvili cas :-)
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    ROMANICAK: to bude jen pocitova zaležitost, kdyby se to měřilo laboratorně, tak tam bude kapsaicinu stejně množstvi. akorat se to prostě rozpusti v oleji, takže vysledny objem ve kterem je kapsaicin obsazen je řadově o dost větši než objem samotne papričky a pak to zcela logicky meně pali.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    PALEONTOLOG:
    LUKASZ:
    Zkusenost moje a par lidi kolem me je takova:
    Ochutnat papricku cerstvou - pali jaxvin
    Nalozit do oleje (vcelku, nekrajenou)
    Ochutnat po par dnech - papricka nepali skoro vubec, rozhodne o hodne min nez cerstva, olej jsem nepil.
    JAYME
    JAYME --- ---
    ROMANICAK: tipuju ze v oleji pres tu mastnotu palivost min cejtis, ale furt tam je nezmenena. ale tezko rict. ja nenakladam vubec. pulku jsem ususil a z druhy svaril takovej extrakt silenstvi. oboje mi vyhovuje. ty suseny papriky ve velkejch pruhlednejch dozach jsou i docela dekorativni, i kdyz ne ta hezky jako ty tvy nakladany.
    LUKASZ
    LUKASZ --- ---
    EXCITE: Neni problém :)) máš je tam :))
    LUKASZ
    LUKASZ --- ---
    ROMANICAK: Dělám chilli olej z oleje co vozím z Toscánska, používám Habanero a pálí jak olej, tak paprička.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ROMANICAK: možná proběhla nějaká reakce, ale zbytek světa má kapsaicin z paprik v oleji a chce to.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    JAYME:
    No to nevim jiste. Ten olej asi bude trosku palit taky, ale neumim si vysvetlit, jak by bylo mozny, ze olej je ve vysledku trosku palivej a papricky skoro vubec. Myslim si, ze se to nejak neutralizuje a neco tam zbyde aby se nereklo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam