• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
    RAM_VON_SEE
    RAM_VON_SEE --- ---
    MCKIDNEY: nemel bys recept pls?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Tak jsem letos nasbiral dost odvahy na to rozdat ochutnavky Chilli jelly.
    Potkal jsem vsechny od lidi co nemaji radi palive az po ty co to delaji pro bolest a myslim ze vsichni si uvedomili ze je to legitimni produkt.

    https://pbs.twimg.com/media/DOv0ZRhXcAAY2Pz.jpg:large
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    ROMANICAK: Palivost papriky se moc nemeni behem zrani, spise vubec.
    Letos jsme z nich udelali tabasco a bylo to skvele.
    Nicmene na Pankrac se dostanu az zitra.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Uff...tak i zeleny pali dost, Caroliny takovy ty zelenozluty pali uz pekelne. Ty oranzovy, ackoliv jsou taky jeste nezraly, snad ani nemam odvahu ochutnavat.

    A mimochodem - nezvladam to vcas zpracovat, to co vidite na fotce. Krome par kousku bych to rad rozdal - chcete to nekdo? DNES, PANKRAC.
    AIJA
    AIJA --- ---
    ROMANICAK:
    Netvrdím nic jiného!:-D
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Konec 2017, Reapery nestihly dozrat, bohuzel. Jeste jsem ale neochutnal, tak nehazim vidle.....



    ANDELIN_GZEMI
    ANDELIN_GZEMI --- ---
    Čau palivci, jako každý rok zvu na Plechovou hubu, 17.11.2017 v Meatfactory od 12:00
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    AIJA:
    Podzim a obecne po vyvinu a dozrani plodu prichazi vegetacni klid. Je nesmysl v tomhle obdobi rizkovat. To se dela na jare, jakmile to zacne zas pucet a rozrustat se. Nejlip tak zacatkem kvetna a predtim 14 dni predem prihnojit na rust.
    KRMITK0
    KRMITK0 --- ---
    Doufám, že mi taky někdy dozrajou děsně to trvá :)
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    PETD: netrhat, nechat dozrat ve skleníku nebo za oknem na kytce..obzvláště rokota dokážou dozrávat až do Vánoc.
    DUDEL
    DUDEL --- ---
    PETD: daj ich do sacku s jablkami, mozno to pomoze troska...
    PETD
    PETD --- ---
    Máte někdo dobrý recept co dělat s nezralými Rocotami? Nechal jsem je dozrát na parapetu, ale nevím jestli to bude stačit, tak bych rád vymyslel co s nimi pokud nedojdou.

    AIJA: Děkuju moc, holt uvidíme. Zkusil jsem to i tak. Kytka je každopádně v květináči, takže bude možnost i druhého kola na jaře.
    AIJA
    AIJA --- ---
    PETD:
    To se mi na podzim řízkováním nikdy nepodařilo. Teď něchám rostlinu v kětináči na chodbě. Po Vánocích dám domů na parapet, začnu zalévat a v dubnu už se dá pohodlně řízkovat.
    HREBICK
    HREBICK --- ---
    a pred tejdnem





    HREBICK
    HREBICK --- ---
    pred mesicem





    PETD
    PETD --- ---
    Zdravím, máte někdo zkušenosti s řízkováním divošek? Snažím se udělat několik řízků z Aji Charapita a chtěl bych co nejvíc zvýšit šanci na úspěch. Zkoušel jsem ji jen dát do vody, ale ani po třech týdnech nepustila kořínky, tak přemýšlím co dál. Používám Stimulax I.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    AIJA:
    Jsou, jen to nema vyznam, protoze skoro nepali a chutove nejsou nic moc.
    QUIP
    QUIP --- ---
    AIJA: Bhut Jolokia
    V Indii se používá jako homeopatický lék na žaludeční onemocnění, jako koření a také jako ochrana ve vedrech (zvyšuje pocení, čímž se snižuje teplota organismu).[2] V severovýchodní Indii se rozmazává na ploty nebo se přidává do dýmovnic k ochraně proti divokým slonům. Jako zbraň se využívá v kouřových granátech (např. k vyhnání protivníka z úkrytu) a jako velice účinný pepřový sprej.
    AIJA
    AIJA --- ---
    Třeba Fips, Bhut Jolokia, Zulu nebo Red boy...jsou jen pro okrasu.
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    PLAGUEDIL: Jedlý asi jsou všechny, ale když koupíš nějakou okrasku v supermarketu, tak nikdy nevíš, jak moc je to čim stříkaný, přehnojený a podobně, jedlý to bude i tak, ale nikdy nevíš, co jíš (no ale to u těch rajčat z vedlejšího regálu na druhou stranu taky ne :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam