• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MOMENTKávovary - mašiny, mašinfírové a jejich spokojení cestující
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    mate nekdo tip na servis v Praze, zaclo mi tect moje la cimbali m31 bistro(nekde asi z bojleru), pred chvili jsem sundal bocnice, zapnul to, aby se bojler napustil a mohl jsem zjistit odkud to uchazi, ale vyrazilo to pojistky a zacoudilo se od kontaktu, ktere vedou na spiralu. Nasel jsem tohle http://www.lcdc.cz/kontakt je jeste v Praze nejaka alternativa nez autoriovany servis?
    MUSTAFA
    MUSTAFA --- ---
    Ahoj, je prosím u kávovaru Jura Ena Micro 9 nějaké menu se statistikami ?
    Google mi nepomohl.
    MOTEONE
    MOTEONE --- ---
    Ok díky všem za rady, promyslím to :)
    KOLU
    KOLU --- ---
    kombinovaný stroje jsou problém jak na provoz, tak oser při servisu.
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    MOTEONE: idealni reseni ;)
    VIK
    VIK --- ---
    MOTEONE: Taky jsem ten kombinovanej Catler zvažoval, ale problém je, že jak se zahřívá kávovar, tak se zároveň zahřívají mlecí kameny a to není dobrý. Nakonec jsem koupil set Rancilio. Můj poznatek po delší době vyrábění domácího espressa je, že kvalitní mlýnek je snad ještě důležitější než kávovar.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MOTEONE: já mám catler bez mlýnku, měl jsem nejdřív mlýnek a pak až kávovar.
    dohromady se ušetří čas a místo
    MOTEONE
    MOTEONE --- ---
    Čau, chtěl jsem se zeptat jaký kávovar je vhodný na domácí použití (cca 6-10 káv denně)
    Mám v hledáčku catler ES 8013 se zabudovaným mlýnkem. Nebo je lepší na to domácí užívání to koupit odděleně (kávovar - mlýnek) ?
    Díky za rady.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RATTKIN: lama alert: dal jsem kafe přímo do páky, zapomněl jsem tam dát sítko. nějaký ranní zkrat
    dík za tip
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    RATTKIN: http://www.fastcr.cz/servis/
    Psal jsem na nd@fastcr.cz, ale na webu ted vidím servis.praha@fastcr.cz.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    WRONSKI: hledal jsem na webu, ale zdá se mi, že nemají eshop? to si jim napsal a oni to poslali poštou?
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    RATTKIN: Objednával jsem u FAST ČR, protože jsem jinde nesehnal. Čekal jsem skoro dva měsíce.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    Ahoj,
    asi mi odešlo těsnění na kávovaru Catler - páka jde nasadit velmi volně a kafe teče kolem páky.
    mám si nové těsnění koupit jako náhradní díl přes síť Catler, nebo mi doporučíte lepší nějaký jiný e-shop?

    dík za radu
    KOLU
    KOLU --- ---
    MIKOSS: pokud nemáš Slayer Steam tak se s 150 °C v kávovaru setkáš akorát tak v okamžiku poruchy. kup si teflonovou těsnící pásku (tu obyčejnou, levnou věc), kartáčem očisti závity, namotej pásku (abys ji při šroubování závitu neodmotával - jsou dva možná směry a jeden je blbě) a neblbni s loxealem...
    MIKOSS
    MIKOSS --- ---
    živit se tim nehodlám :) ale nevadí že 18-10 je jen pro maximalní teplotu +150? LOCTITE 55 max +130 ...

    KOLU
    KOLU --- ---
    LOXEAL 18-10 je fajn, ale pokud se tím nehodláš živit tak stačí bohatě teflonová těsnící páska.
    pokud jí neumíš používat, tak Locktite 55 (těsnící šňůra) je trochu blbuvzdornější (spoj se dá o cca 1/4-1/2 závitu povolit, než začne téct).
    MIKOSS
    MIKOSS --- ---
    nevíte jestli je vhodné použít tohle?
    LOXEAL 18-10 anaerobní lepidlo
    http://www.element-shop.cz/...l-prumyslova-lepidla/anaerobni-lepidla/loxeal-18-10-anaerobni-lepidlo/
    MIKOSS
    MIKOSS --- ---
    Zdarvím, nemáte někdo zkušenosti s utěsněním kovových závitů na hlavě boileru?

    Netuším který těsnící tmel použít tak, aby byl vhodný pro pitnou vodu a odolal
    vyskokým teplotám.
    KOLU
    KOLU --- ---
    HONCKA: u všech mašin. jednoduše nechceš, aby ti kávovar natáhnul vodu do boileru, páč pak bez rozborky nebo možnosti boiler komplet vypustit vespod vypouštěcim ventilem strávíš hodiny jeho vyplachováním... a stejně z toho pak často ještě tejdny teče zelená voda. proto se nejprve boiler trochu přeplní, aby se během odvápňování mašina nerozhodla ho doplnit "vodou" na odvápnění.

    TEDDYBEDDY: tím se nic neodvápňuje.
    když to děláš bez chemikálií, tak tím propláchneš zpětně cesty od trojcestnýho ventilu k hlavě. s chemikáliema je pak čistíš od usazenejch zbytků kafe a zapečenejch olejů.
    na manuální E61 to chce čistit bez chemie minimálně jednou denně a jednou tejdně sundat sprchu a vyčistit to kartáčem pod ní. a jednou za čas (nepřehánět) s chemií. ono to totiž kromě kafe vyčistí i mazivo z vaček a ventilů. taky je fajn vzít tenkym kartáčem cestu mezi hlavou a ventilem - sundá se z grupy ten šroub, co trčí vepředu, protáhne se to štětcem a proleje vodou; druhá půlka týhle cesty je mezi sprchou a šroubem, to se dá protáhnout od hlavy po odšroubování dispersion screw...
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    TEDDYBEDDY: tim imho jenom cistis sprchu na hlave od bordelu z kavy, ale neni to samospasitelny, chce to nejak pravidelne to rozebrat a vycistit poradne, ja jsem na to pul roku sral a vcera jsem se s tim moril asi hodinu, nez jsem to dostal pryc a bylo to celkem eklhaft a to cistim pomoci backflushe hlavu kazdej den
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam