• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  Ztracené heslo?
  SCHWITASérioví a masoví vrazi - fakta a info
  SCHWITA
  SCHWITA --- ---
  KOC256
  KOC256 --- ---
  Sériový vrah Roubal je po smrti – Novinky.cz
  http://www.novinky.cz/krimi/373711-seriovy-vrah-roubal-je-po-smrti.html
  GULDUR
  GULDUR --- ---
  Dobrý den, vítejte v hotelu Toybox. Náš delegát pan David Parker Ray Vás nyní seznámí s programem Vašeho pobytu a seznamem procedur.

  David Parker Ray's Toybox tape: TAPE TRANSCRIPTION: SIDE 1 PART 1
  https://www.youtube.com/watch?v=gV8EPMeu1X8
  SCHWITA
  SCHWITA --- ---
  Rest in hell, Ivan Roubal.
  FEFERONIE
  MR_PREWEET
  SCHWITA
  SCHWITA --- ---
  Mazel tov!

  A 26-Year-Old Charles Manson Groupie Is Trying to Lock That Shit Down | VICE | United Kingdom
  http://www.vice.com/...rles-manson-groupie-is-trying-to-lock-that-shit-down-1117?utm_source=vicefbuk
  KYO
  KYO --- ---
  Jako ja neco vydrzim, ale tohle je moc uz i na me. Docela husty...

  Scorecard Killer
  https://www.youtube.com/watch?v=WKE6ACaYiLY
  TAYLES
  TAYLES --- ---
  John Wayne Gacy, Jr.

  (17. března 1942, Chicago, Illinois, USA – 10. května 1994, Crest Hill, Illinois, USA) byl americký sériový vrah, podnikatel a politický aktivista, známý také jako "Klaun zabiják", který v letech 1972 – 1978 znásilnil a zabil 33 mladých chlapců.

  29 obětí bylo pohřbeno v jeho sklepě a zbylé čtyři oběti byly hozeny do řeky poté, co Gacy plně využil prostor pod podlahou sklepa, kam své oběti pohřbíval. Sám přirovnal toto místo ke hřbitovu.

  Gacy byl po celý život pracovitým člověkem a na rozdíl od většiny jiných sériových vrahů to "dotáhl" poměrně daleko (podobně jako John Brennan Crutchley). Gacyho vůbec největší úspěch bylo setkání s tehdejší první dámou Rosalynn Carterovou z roku 1978. Vznikly dvě notoricky známé fotografie Gacyho a první dámy. Tyto fotografie byly po Gacyho odhalení zkritizovány policií a FBI. Gacy si přivydělával i tím, že chodil na večírky či do nemocnic pobavit děti v převleku za klauna. Tohle dělal moc rád, dokonce vymyslel dvě různé postavy klaunů, jeden se jmenoval Pogo a druhý Patches. "Pogo byl ten šťastný," vysvětloval později, "zatímco Patches byl poněkud vážnější klaun".

  Dne 10. května 1994 byl Gacy v Menardově nápravném ústavu v Crest Hill v Illinois popraven.

  Když ulehl na lůžko a měl dostat smrtící injekci, personál musel vyměnit stříkačku, jedna z jehel totiž praskla. Gacy toho využil a pokusil se o útěk. Celá procedura tak trvala skoro 18 minut, přičemž obyčejná poprava smrtící injekcí trvá zhruba jen 4,5 minuty.

  Někteří lidé oslavovali jeho smrt ve stylu silvestrovských oslav a jeho poslední chvíle počítali, stejně jako se odpočítávají poslední vteřiny starého roku. Gacyho poslední slova byla: "Kiss my ass"  máte to i s hudbou (Sufjan Stevens) http://www.youtube.com/watch?v=K5ygoDnlGCg
  KONZUM23
  KONZUM23 --- ---
  Nedávno sem našel tyhle skvělé stránky, je tam hromada materiálu včetně deníků etc.
  ~(@)~ 4-20-99 a Columbine site ~(@)~ All about the Columbine High School shootings
  http://acolumbinesite.com/
  SCHWITA
  SCHWITA --- ---
   photo e16868e7-be1a-44b7-94fd-a13767281bec_zps88e1700c.jpg
  Earle Leonard Nelson aka The Gorilla Killer aka The Dark Strangler (1897 – 1928)

  americký zloděj a sexuální deviant byl odsouzen k pobytu v psychiatrické léčebně v Napa State Mental Hospital, ze které byl po několika úspěšných i neúspěšných útěcích propuštěn v r. 1925. O rok později začal vraždit. Nelsonovy oběti byly především nájemkyně ubytování, které oslovoval zájmem o pronájem. Poté, co si jejich důvěru získal čtením v Bibli je téměř vždy uškrtil, zohavil a post mortem osouložil. Většinou skrýval těla pod postelí na místě vraždy.
  Rychlým přesunem a užitím falešných jmen se Neslon vyhýbal zatčení 18 měsíců. Po zatčení nakonec přiznal vraždy v San Franciscu, San Jose, Portlandu, Oregonu a také v Kanadě. Policii v tomto případě zpomalila nezkušenost se sériovými případy a několik falešných obvinění.

  Nelson byl oběšen ve Vaughan Street Jail, Winnipeg v lednu, 1928.

  Earle Leonard Nelson | Murderpedia, the encyclopedia of murderers
  http://murderpedia.org/male.N/n/nelson-earle.htm
  SCHWITA
  SCHWITA --- ---
   photo serial-04_zps436e9baf.jpg
  Sture Bergwall (Sätermannen, Thomas Quick, *1950)

  je Švéd, který se přiznal k mnoha vraždám, za osm byl odsouzen a tři z rozsudků byly zrušeny. V procesech se nikdy nepracovalo s žádnými důkazy, pouze s jeho vlastními přiznáními. Jejich důvěryhodnost je ale zpochybňována - podle části veřejnosti je Quick chorobný lhář. V prosinci 2008 Quick všechna svá
  přiznání odvolal.

  Celkem za osm vražd byl Quick odsouzen:
  -Charles Zelmanovits, Pitea 1976, odsouzen 1994 pouze na základě přiznání,
  -Johan Asplund, Sundsvall, 1980, odsouzen v roce 2001, pouze na základě přiznání, nebylo nalezeno tělo ani jiné důkazy. Rozsudek byl v březnu 2012 zrušen.
  -manželé Stegehuisovi, Gällivare, 1984, odsouzen 1997, bez důkazů, ale údaje z Quickova přiznání odpovídaly informacím, které policie nezveřejnila. Později se ukázalo, že Quick měl přes svého advokáta k vyšetřovacímu spisu přístup.
  -Yenon Levi, izraelský turista, Rörshyttan, 1988, odsouzen 1997 bez důkazů, údaje z Quickova přiznání odpovídaly informacím, které policie nezveřejnila. Rozsudek byl v březnu 2011 zrušen.
  -Trine Jensen, Oslo, 1981, odsouzen 2000 bez důkazů
  -Gry Storvik, Oslo, 1985, bez důkazů, jen na základě přiznání; ukázalo se, že sperma nalezené na místě činu Quickovi nepatří

  Švédská média od roku 1993 zpochybňovala důvěryhodnost Quickových přiznání, až je v roce 2008 v rozhovoru pro televizi Quick všechny odvolal. V některých případech se ukázalo, že osoby, které měl Quick zabít, jsou ve skutečnosti naživu, Quick navíc nebyl nikdy spatřen na žádném z míst činu. Řada právníků i psychiatrů, mezi nimi kriminalista prof. Leif G. W. Persson, došla k názoru, že Quick je duševně nemocen. Quickův obhájce tvrdí, že jeho klienta vedly k přiznání duševní chodoby a předepsané léky. Postupně byly jednotlivé rozsudky soudem zrušeny.
  Případ se stal jedním z největších skandálů v dějinách švédské justice, vzniklo o něm několik televizních pořadů a knih.

  Sture Bergwall - Wikipedia, the free encyclopedia
  http://en.wikipedia.org/wiki/Sture_Bergwall
  SCHWITA
  SCHWITA --- ---
  FOXY
  FOXY --- ---
  Čikatilo na youtube - bohužel dabingem: http://www.youtube.com/watch?v=PZeMh2-1YNE
  SCHWITA
  SCHWITA --- ---
   photo highway_zps4d51e7c4.gif photo yellowhead_zpsa886667f.jpg

  Highway 16 - The Highway of Tears

  Vraždy z tzv. Dálnice slz (The Highway of Tears) jsou nevyřešené případy vražd, zmizení a pohřešování mladých žen v úseku 800km (500 mil) Highway 16 v Britské Kolumbii, Kanada od roku 1969 do r. 2011. Oficiální zdroje uvádějí počet 18, ale domorodci odhadují číslo na více než 43.

  Highway of Tears murders - Wikipedia, the free encyclopedia
  http://en.wikipedia.org/wiki/Highway_of_tears
  Highway of Tears
  http://www.highwayoftears.ca/
  SCHWITA
  SCHWITA --- ---
   photo jang_zpsc15ece0e.jpgJang Sin-chaj (Yang Xinhai, Yang Zhiya, 1968 - 2004)
  také známý jako Monstrum, byl jeden z nejhorších publikovaných čínských sériových vrahů a násilníků, který se přiznal k 67 vraždám a 23 znásilněním v letech 1999 až 2003.

  Jang, nejmladší se čtyř dětí, byl chytré, ale poněkud uzavřené dítě. Psychologové u něho zjistili inteligenční kvocient 140. V roce 1985 odešel ze školy a odmítl se vrátit domů, namísto toho se toulal po Číně a pracoval jako nádeník.
  V roce 1991 byl Jang umístěn do pracovního tábora pro krádeže. V roce 1996 byl odsouzen k pěti letům vězení za pokus o znásilnění a propuštěn byl v roce 1999. Po propuštění začal Jang vraždit. Řádil v provinciích An-chuej, Che-pej, Che-nan a Šan-tung. V noci si vybral nějaký dům, a zabil všechny jeho obyvatele. Vybíral si hlavně chudé a vraždil kladivem, sekerou nebo lopatou. Pokaždé si po vraždách bral nové oblečení a velké boty. V říjnu 2002 zabil Jang otce-rolníka a jeho šestiletou dceru lopatou a znásilnil těhotnou ženu, která útok přežila.
  Jang byl zadržen v listopadu 2003 poté, co působil podezřele během rutinní policejní kontroly v zábavním podniku v Cchang-čou. Policie ho vyslechla a zjistila, že vraždil ve čtyřech provinciích. Krátce poté se Jang přiznal k 67 vraždám, 23 znásilněním a 5 útokům: 49 vražd, 17 znásilnění a 5 útoků v Che-nanu, 8 vražd a 3 znásilnění v Che-pej, 6 vražd a 2 znásilnění v An-chuej, a 2 vraždy a 1 znásilnění v Šan-tungu. Policie také vzala Jangovo DNA, které se shodovalo na místech vražd. Dne 1. února 2004 byl Jang shledán vinným ze 67 vražd a 23 znásilnění a odsouzen k trestu smrti. Ten byl vykonán 14. února 2004 výstřelem do zátylku.

  Yang Xinhai | Photos | Murderpedia, the encyclopedia of murderers
  http://murderpedia.org/male.X/x/xinhai-yang-photos.htm
  SCHWITA
  SCHWITA --- ---
  Bostonský Škrtič (Boston Strangler)

  je přezdívka patřící pachateli (nebo více pachatelům) série čtrnácti zneužití a vražd žen, které se odehrály na začátku 60. let 20. století v Bostonu, Massachusetts. Přestože tyto zločiny byly přisouzeny jednomu muži jménem Albert DeSalvo poté, co se k vraždám přiznal během projednávání jiného procesu, pozdější vyšetřovatelé, kteří zkoumali jednotlivé případy uškrcených žen (někdy též označované jako "vraždy hedvábnou punčochou"), dospěli k názoru, že nejde o zločiny spáchané jedním člověkem.

   photo albert_desalvo_medium_zps9e5022b2.jpg

  Většina ze 14 zavražděných žen byla sexuálně zneužita a uškrcena ve vlastním bytě. Vzhledem k chybějícím známkám násilného vniknutí se předpokládalo, že ženy buď útočníka znaly, nebo ho z vlastní vůle vpustily do bytu v domnění, že jde o servisního technika, údržbáře, podomního prodejce a podobně. Přes širokou mediální publicitu prvních případů, která měla odradit ženy od vpouštění cizích návštěvníků do bytů, vraždy pokračovaly. Zabíjení vyděsilo mnoho mladých žen v oblasti Bostonu, některé se dokonce odstěhovaly. Vraždy pokračovaly i v dalších městech a místní spravedlnost marně hledala spojitost mezi jednotlivými případy. Bouřlivě se diskutovala souvislost mezi většinou obětí (převážně zdravotních sester) a nemocnicemi.

  27. října 1964 vnikl do bytu mladé ženy cizinec vydávající se za detektiva. Přivázal ženu k posteli, sexuálně ji zneužil a pak najednou odešel, přičemž na odchodu se ještě omluvil. Ženin popis pachatele pomohl kriminalistům vypátrat násilníka, jímž byl Albert deSalvo. Po zveřejnění jeho fotografie se přihlásilo mnoho dalších žen a označilo ho jako muže, který je přepadl.
  DeSalvo původně nebyl podezírán v souvislosti s vraždami. Došlo k tomu až poté, co byl uvězněn kvůli znásilnění a svému spoluvězni Georgi Nassarovi podrobně popsal své další aktivity, které jasně ukazovaly k Bostonskému škrtiči. Policie byla ohromena přesností, s jakou DeSalva popisoval místa zločinů. Přes určité nesrovnalosti uváděl DeSalva podrobnosti, které nebyly v médiích zveřejněny. Nicméně chyběly jakékoliv fyzické důkazy, které by potvrdily jeho výpověď. Proto byl souzen pro předešlé nesouvisející zločiny - loupeže a sexuální delikty, ze kterých byl známý pod přezdívkou "Zelený muž" nebo také "Měřič" (The Measuring Man). DeSalvo byl v roce 1967 odsouzen na doživotí. V únoru stejného roku uprchl spolu se dvěma jinými vězni (jedním z nich byl bankovní lupič George Harrison z Westfordu z Massachusetts) z Bridgewaterské státní nemocnice, což dalo podnět k rozsáhlému pátrání. Na jeho pryčně našli vzkaz policejnímu řediteli, v němž DeSalva oznamoval, že smyslem jeho útěku bylo upozornit na podmínky v nemocnici i na svou situaci. Následující den se sám přihlásil policii. Vzhledem ke zmíněnému útěku ho přeložili do věznice s maximální ostrahou Walpole State Prison, kde byl o šest let později nalezen mrtev (byl ubodán) na ošetřovně. Jeho vrah či vrahové nebyli nikdy vypátráni.

   photo desalvo_victims_001_zpsee9e5a96.jpg photo desalvo_victims_002_zpsc301441b.jpg
  (oběti Bostonského škrtiče)

  popkultura:
  film: The Boston Strangler (Tony Curtis, Henry Fonda, 1968)
  hudba: The Rolling Stones - Midnight Rambler

  Albert DeSalvo | Murderpedia, the encyclopedia of murderers
  http://murderpedia.org/male.D/d/desalvo-albert.htm
  SCHWITA
  SCHWITA --- ---
  SCHWITA:
  Jeffrey Dahmer's parents on Larry King Live pt.1 of 2 - YouTube
  http://www.youtube.com/watch?v=aPdX4qHXehA
  DASHIEL
  DASHIEL --- ---

  Metod Trobec (July 6, 1948 – May 30, 2006) AKA the Monster of Dolenja

  He and his twin sister Cirila were born on july 6th 1948, as illegitimate children at Planina nad Horjulom, Yugoslavia, now Slovenia. Due to being a son of an already married man, his mother tried to hide him from the world. he learned to talk and walk at the age of 4. At the age of 14 he is said to have burned down his neighbor's hay, and there were several reports on animal cruelty- he had a habit of killing the stray cats & dogs but hasn't started his killings until 1976, when in span of 2 years, he raped, strangled and then burned at least 5 women in his masonry oven. His first victim was a troubled 19-year old girl, that spent a lot of her youth in correctional homes. He met her in a local bar, and took her to his isolated house at Dolenja vas no.22. There he raped, strangled and then burnt her in his masonry oven. He later recalled during his trial: "she was screaming when I started to strangle her, so I stuffed her in the oven. I went out for extra wood, so the fire would not stop. She burnt for at least 4 hours". His second victim was a 52-year old woman, who he again picked up in a bar, where she was last seen alive. Her coat was later found at his twin sister's home, he gave it to her as a gift. The third victim was a 20-year old girl, who according to trial notes, had mental disabilities. They met when she had missed her train/bus. He took her to his home, and as he later said: I made her a cup of coffee, I didn't mean to kill her but when i grabbed her neck, she started screaming, and I started screaming too, of excitement. He kept her hand bag with keys. From his fourth victim he kept her scarf, and a ceramic pen. His last reported victim was his long term acquaintance, with whom he had occasional encounters. Her friend later remembered, that she confided in him, that Trobec behaves strangely and she is afraid for her life. Trobec was caught by coincidence in 1978, when he tried to rob a german tourist near Ljubljana, and the tourist remembered the registry plates of his red colored zastava 101. Police traced the car to his home, where they were in for a gruesome surprise, they found remains of human skeletons in his oven, and backyard. They were able to link the victims to him based on all the trophies he had kept, namely all the victims' ID cards. Trobec was sentenced to death (the last death sentence in Slovenia), but this was commuted to 20 years in prison. During his imprisonment he tried to kill fellow prisoners twice, and 15 years were added to his sentence. While in prison, he and his fellow inmates used to make the lavender moth protector bags, that were later sold allover Yugoslavia. Psychiatrists believed that his obsessive fixation on his mother and her vast disinterest in him might have been the cause of his maniac behavior. During trial he commented on a relationship he had with his mother, saying: my mother Marija was the closest woman to me, even though she never had time for me. I was her right hand, the only person who truly helped her around the house. There is no more important woman for me in my whole life. He committed suicide in prison on 20 May 2006, shortly after his mother had died. His relatives didn't claim the body, so he was buried at state expense in an anonymous grave.

  Popculture:

  slovenian-croatian alternative rock group named itself after his masonry oven - Trobčeve krušne peči. / The trobec masonry ovens
  Za Metoda goriš, bejbi! (you are burning for Metod, baby!) of music band Slon in Sadež. http://www.youtube.com/watch?v=4Gyh5YZgVz4

  Metod Trobec | Murderpedia, the encyclopedia of murderers http://murderpedia.org/male.T/t/trobec-metod.htm
  SCHWITA
  SCHWITA --- ---
   photo hansen000_zps216c8e20.jpg Robert Christian Hansen (*1939)

  je americký sériový vrah, zloděj, žhář a násilník. V letech 1980–1983 zabil 17- 21 žen a dívek na Aljašce. Po dosažení dospělosti zapálil Hansen garáž školního autobusu, za což byl odsouzen ke třem letům vězení. Pomalu začal krást a roku 1960 uprchl před zatčením na Aljašku do města Anchorage. Tam se začal živit jako pekař a ve volném čase lovil. Později začal krást a byl opět uvězněn. Lékaři u něho zjistili bipolární afektivní poruchu a doporučili mu dávky lithia, nakonec byl propuštěn.

  V listopadu 1981 potkal Hansen tanečnici Sherry Morrowovou. Nabídl jí peníze za focení. Souhlasila a nastoupila do Hansenova auta, pak odjeli k jeho domu. Tam Sherry držel v zajetí, mučil a znásilňoval. Poté odjeli na letiště, odkud odletěli v Hansenově osobním letounu Piper Super Club k jeho srubu na venkově v údolí řeky Knik, kde Sherry za účelem lovu vypustil a automatickou karabinou Ruger Mini-14 ji zastřelil. Poté jí usekl hlavu, kterou si nechal ve srubu. Ostatky poté zakopal. Tělo bylo nalezeno o rok později a případ byl odložen.
  V noci 13. června 1983 byl Hansen v baru, kde potkal prostitutku Cindy Paulsonovou, které nabídl $200 za orální sex. Odjeli do jeho domu a posléze opětl na letiště. Jenže mezitím, co Hansen nastupoval, Cindy využila situace a utekla. Hansen jí nechal utéct a odletěl. Cindy šla na policii a za několik dní byl Hansen zatčen.

  U soudu se Hansen přiznal ke čtyřem vraždám, bylo jich mu však prokázáno až 17. Počet obětí však může být vyšší, protože Hansen zahrabal ostatky do různých lesních jam a zdaleka nebyly nalezeny. Nakonec byl Hansen odsouzen k trestu odnětí svobody ve výši 461 let.

  popkultura: film - Naked fear (2007), The Frozen Ground (2013)

  Robert Hansen | Murderpedia, the encyclopedia of murderers
  http://murderpedia.org/male.H/h/hansen-robert.htm

   photo hansen021_zpsb043eae6.jpg
  (letecká mapa regionu Anchorage s označenými lokalitami nalezená v Hansově letadle)
  SCHWITA
  SCHWITA --- ---
   photo aileen-wuornos-160_zps7981814f.jpg
  Aileen Carol Wuornos (1956 - 2002)

  byla americká sériová vražedkyně, zlodějka a podvodnice, která v letech 1989–1990 na území Floridy zastřelila sedm mužů. Jako důvod těchto činů uvedla, že ji dotyční znásilnili nebo se ji pokusili znásilnit, a to v době kdy pracovala jako prostitutka. K jejímu zadržení došlo v roce 1991 a v následném procesu byla shledána vinnou a za šest vražd odsouzena k trestu smrti.
  Poslední jídlo odmítla a namísto toho vypila šálek kávy. Poprava injekcí proběhla na podzim 2002 ve státní věznici okresu Bradford County. Stala se tak desátou americkou ženou, na které byl vykonán trest smrti od zrušení jeho zákazu Nejvyšším soudem v roce 1976 a druhou popravenou na Floridě.

  popkultura
  film: Monster (2003) - Charlize Theron oceněna Oscarem pro nejlepší herečku v hlavní roli a Zlatým glóbem
  hudba: Wuornos (2001) - opera / San Francisco

  Aileen Wuornos | Murderpedia, the encyclopedia of murderers
  http://murderpedia.org/female.W/w/wuornos-aileen.htm
  M0R
  M0R --- ---
  tak já sem nacpu toho Picktona


  Šestapadesátiletý majitel prasečí farmy Robert Pickton byl obviněn z vraždy 26 žen. Porotci viděli videozáznam, na němž se přiznal k vraždám 49 žen. Do té doby vinu zcela popíral. "Připravoval jsem ještě jednu, aby jich bylo padesát," řekl Pickton prokurátorovi Derrillu Prevettovi, který si chtěl ověřit, zda se skutečně přiznal. Pickton popsal sám sebe jako masového vraha, který chtěl skončit v cele smrti.

  Prevett uvedl, že chce dokázat, že Pickton zavraždil šest žen a pak je rozporcoval. Jako zkušený majitel prasečí farmy uměl bourat maso. "Hlavy i těla byla rozpůlena," uvedl žalobce. Podle něj byly v tělech i v lebkách nalezeny stopy po střelách ráže 22. Pušku této ráže se našla v jeho prádelně v plastikovém pytli se sexuální hračkou, na které byly stopy DNA Picktona i jedné z jeho obětí.
  Poté, co byl v roce 2002 zadržen, hygienická stanice upozornila sousedy, kteří od Picktona kupovali vepřové, že by mezi ním mohly být i kusy lidského masa. Na farmě byly lidské kosti nalezeny spolu s prasečími. V bourárně masa také byla objevena náušnice jedné z obětí. Budova byla poté stržena a úřady vynaložily 61 milionů dolarů (1,3 miliardy korun) na prosetí půdy na celé usedlosti.

  9. prosince 2007 byl Pickton shledán vinným ze 6 vražd prvního stupně a odsouzen k doživotnímu vězení bez možnosti propuštění dříve než za 25 let.

  Robert Pickton | Murderpedia, the encyclopedia of murderers
  http://murderpedia.org/male.P/p/pickton-robert.htm