• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: Mám v úklidové komoře několik kanystrů sava proti plísni, kdybys potřebovala první pomoc.
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    ZUZKAOU: no lodě okolo Duny jsou značně enigmatické..z toho co jsem ze studia té ságy pochopil tam jde spíš o jakési supervědomí, které se v určitý konkrétní časový a prostorový moment ztotožní s vesmírem jako takovým, než o akt vtělení nebo sdílení, ale je tam hodně široký prostor pro výklad to je pravda.

    Pardon za offtopic, doufám, že mě autorka knih i auditka za ně nevyžene. Jako omluvu slibuji, že si pořídím fyzický výtisk Mycelia...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    No jo jsou tam! Koukám že při čtení je podvědomí z bezpečnostních důvodů raději úplně vypustilo, protože já si to fakt představuju spíš jako špičatý znaky, než takový zaoblený.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ZUZKAOU: Strana osm.
    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: Kdo nemá Lodní písmo, vezme zavděk i drogovým pentagramem.
    RIP
    RIP --- ---
    ZUZKAOU: To nezabere dlouho, nalistovat je, jsou jako podtisk pod čísly kapitol :-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BRAMBOREENA: fakt? Tak to jsem je nějak zasklila. Jdu listovat!
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Tričko ve skutečnosti existuje, viz tahle boží fotka od Randalfa z FFka

    Válečná porada rodiny Klímových. "Je tu nebezpečí, že křest knihy Mycelium naruší Vykonavatel össenské Církve Akkütlixovy. Existuje nějaký záložní plán?"

    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (ale teda vymýšlení funkčního písma do knihy nezvládám, zkusila jsem to jednou a dopadlo to strašně...)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ZUZKAOU: Ve skutečnosti v knize nějaké znaky jsou, konkrétně tyhle (pro každou drogu jeden) - a docela arabsky to vypadá :)

    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    A nenašel se nějaký mírně autistický typo-grafik, který by vytvořil Lodní osein? Tričko s nějakým vhodným nápisem typu studená polévka s extra nudlemi bych i ráda nosila.

    Prozatím si ho představuji jako arabské grafitti.

    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    Vypadlo slovo - museli pojmenovat.
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    BRAMBOREENA: No tak jestli se bavíme o bájích a pověstech, tak když si to vezmeme celosvětově, tak ač třeba odtrženi na jiných kontinentech, někteří domorodci měli podezřele podobnou mytologii, pantheon... svým způsobem je to fascinující, i když je jasné, že si prostě nějak ty živly a běh světa museli... všude možně na světě.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GULDUR: Lodě okolo Duny? A hmyzáky a společné vědomí má taky Orson Card.

    (no dobře, klasickou scifi jsem na gymplu četla)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VLCACKA: Nejhorší jsou ty řecký! :)
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    To jsou ty memy, přátelé, potvory, skáčou tu mezi náma... :-) Taky jsem měla párkrát pocit dejá vu při čtení některých příběhů...
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    BRAMBOREENA: prostě nám tu běhají podobné myšlenky...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GULDUR: a zase synchronicita, o tomhle teď přesně napsala knížku Karolina Francová (úplně čerstvě, asi před měsícem) - budem doufat, že to brzy vyjde...
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    BRAMBOREENA: ten by vznikl (si představuju), pokud by existoval subjekt i objekt elektronického myšlení, ale pokud je jenom objekt, tak mu drobet hrábne a stane se z něj šílený stroj, přesvědčený o svém božství, trpcí schizofrenií milíonu jedinců a jediné co mu zbude je vydat se do svého domnělého díla - vesmíru...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (chtěla jsem tím demonstrovat, jak jsou božstva záludná, ale je pravda, že to člověk taky ocení spíš až po přečtení knihy)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam