• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GENTIANA: Ne! NE! Poníky tam nedám, ani kdybyste mě zabili! :D
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: tak to by se mělo rychle napravit:D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    LANC: Lépe sdílet rovnou od zdroje, tam jsou všechny plakátky Církve na jednom místě: https://www.facebook.com/akkutlix
    JANADVORACKOVA: Kadlečková, pejsek a kočička vařili dort? No doufám že oběti nedopadnou jako ten ubohý záporácký pes, co dort sežral a málem chcíp :D Ale ve skutečnosti je to bídná pomluva, nejsou tam všechny fantaskní motivy; nemáme například: upíry, zombie, vlkodlaky, anděly, zaklínače, čarodějnické školy, draky, teleporty, roboty, jednorožce, stroj času, vzducholodě, kyberprostor... a dokonce ani poníky! - tak si říkám, že ve skutečnosti tam vlastně žádné sci-fi motivy nejsou.
    LANC
    LANC --- ---
    BORGDOG: Jak čtu v rychlosti, tak jsem přemýšlel co je to za knížku, ta Dana pro Ohaře (mám toho GRRM asi moc zažraného v hlavě) :)
    LANC
    LANC --- ---
    BRAMBOREENA: S dovolením kradu a jdu to sdílet na sociální sítě :D
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    VLCACKA: Já také ne. Kniha je zatím na cestě, ale je na cestě nějak dlouho, což může být způsobeno také jejím obsahem :). Těšila jsem se, že si o víkendu počtu a ono ne.
    Zatím si čtu recenze, z nichž mi pro ostatní autory (pro mě asi ne, já toho moc nenaťukám) vyplynula jedna důležitá skutečnost: Vilma Kadlečková už použila všechny možné F/SF motivy a úhledně to zpracovala v pěti knihách. A teď všechno, co vyjde, se s tím bude porovnávat -:))).
    RIP
    RIP --- ---
    BRAMBOREENA: Jen ten Mayle to tam kazí... ale proti Provenci se nedá bojovat, sám tam, zrádce, v září jedu na dovču :-)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    VLCACKA: Já momentálně stíhám oboje. :-)
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    BRAMBOREENA: Pro mne jsou zdejší spóry krásnou alternativou k pracovnímu procesu - ruce mám volný, huba jede. :-D
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    PIPIN: Pravda, měl jsem použít podmiňovací způsob. Každopádně - velice mě po přečtení pobavilo, jak autorce vytýkají "inťoušárnu." Už jsem to tu asi někde psal, ale oproti takovému Eriksonovi je Mycelium naprostý čajíček. Kdo o něm prohlásí tohle, tak co by asi říkal u takové "Daně pro ohaře?" Nejspíš nic, protože by mu v půlce vybouchla hlava.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Jo jo, beru to tak, že tady je doupě nakažených (houbami).
    Mimochodem - popolezli jsme! http://www.argo.cz/knihy/nejprodavanejsi/ :D

    A já jdu definitivně vypnout nyx i prohlížeč, je to hrozně destruktivní, pořád sem hledím a nic neudělám. V tomhle se výjimečně s názorem Církve nedá nesouhlasit:

    PIPIN
    PIPIN --- ---
    BORGDOG: Však proto to taky píše jen sem, ne?
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: Tohle není dobrý nápad. Byla by to udička, které se spolehlivě chytí trollové - stačí to "přeložit" tak, že jedině Kadlečková píše SF pro dospělé a všechna ostatní je jenom brak pro děti.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BRAMBOREENA: ha - jsem přesně tato cílová skupina :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ROMI: Tak buď rád, že jsi duchem mladý!!! :)
    ROMI
    ROMI --- ---
    BRAMBOREENA: a kdyz jsem z toho nevyrostl? ;)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    DLABAK: Jo jo, ten Němec je sviňa... :)

    Což mi připomíná, že tohle jsem měla vymyšlené jako motto propagující Mycelium (než mi to zatrhli, že to jako odpudí mladší generaci): "Kniha pro lidi, kteří v mládí četli sci-fi - a pak z toho vyrostli." :D
    DLABAK
    DLABAK --- ---
    BRAMBOREENA: Stárnem. Už nás jen tak nic neohromí, no. {Už aby nám v tomhle milostivě ráčil odpomoci onen Němec, schovávající co-že-to-vlastně?}
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    RICARDERON: většina produktů alternativní kultury 60 tých let je jaksi...specifická...
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Hlavně něco jako Duna nemohlo být napsáno jindy než v 60. letech. A vypadá to na to.:-)
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    BRAMBOREENA: ten jazyk je hodně specifický, odráží se v něm značně podle mě trochu "keruackovská" osobnost Mistra. On je to svým způsobem spíš psyence fiction se vším, co ten pojem obsahuje (60. léta, Jimmy Hendrix v Maroku, LSD, Kontrakultura, počátky hnutí modern primitive, elektronická hudba) v kulisách v té době nepředstavitelné budoucnosti. Je ale pravda, že oproti Williamu Hope Hodgsonovi tenhle jazyk asi nevyužívá programně, ale spíš spontánně.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam