• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    JANADVORACKOVA: To je tak střelený, že si to chci přečíst. Napiš to, prosím. :-D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    JANADVORACKOVA: Pěkné je to celé! A jak to čtu, napadá mě steampunkový mechanický létající jednorožec! Živě ho vidím: boky pobité mosazným plechem, místo očí střílny, a za nocí plachtí nad Londýnem a svým rohem proráží boky nepřátelských vzducholodí. Je to Jednorožec Mstitel, přezdívaný Rozparovač. Ještě by mohl mít v břiše kabinu, a tam by seděla viktoriánská pilotka. Hned píšu Miyazakimu! :)
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    Protivníky jim budou jednorožci létající ve vzducholodích. To je samo o sobě dost nebezpečné, protože sem tam zapomenou, že mají rohy. Takže vynalezli teleporty, aby se v případě pádu mohli včas dostat do bezpečí.
    Kdo vyhraje, nevím a omlouvám se za obří OT, ale to by byl tak krásný příběh -:))).
    Jmenovat by se mohl "Zabijte to ještě víc" - někteří vědí.
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    ZUZKAOU: Zombie poník, který býval upírem a ještě dnes se sem tam, třeba z hecu promění na vlkodlaka. Do čarodějnické školy ho už raději nepouštějí, ale má souseda zaklínače, který vlastní stroj času. Pravidelně proto spolu a ve společnosti tlupy robotů vyrážejí povraždit pár andělů. Jejich oblíbeným dopravním prostředkem se stali draci brázdící výhradně kyberprostor :).
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    BRAMBOREENA: Ale jak to tak čtu, ze zbytku by se dal vytvořit fajn gulášek :).
    Na FF jsem nebyla, poníka jsem tedy viděla jen na fotce a málem jsem zapomněla dýchat :).
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    PIPIN: Aha, to máš asi pravdu... budu si muset ještě doplnit mezery ve vzdělání, než to celý převedu na poníky.
    (Totiž v pátém díle se ukáže, že po požití celé Pětice posvátných drog se z člověka stane poník a... no, nebudu spoilovat :)
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    BRAMBOREENA: No Pinkie ještě přimalovat plazmový lyže a v hřívě zaseknutej dopis. :-D
    PIPIN
    PIPIN --- ---
    BRAMBOREENA: Já jsem měl z přednášky z Chotěboře dojem, že Alicorn ve světě My little pony znamená poník s rohem A s křídly zároveň...:)
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    ZUZKAOU: Vilma myslí toho mého, ten rožek nemá.
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    No nechtěla jsem být ošklivá, ale dělat z Luka už zombíka... to je nehezké. :-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BRAMBOREENA: dyť tam ten roh má, jen ulomenej ;-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VLCACKA: To na zadku je nejdůležitější; to je cutie mark, bez ní není poník poníkem! Ten tvůj je správně vnitřně rozervaný... (a tenhle ZUZKAOU rozervaný rovnou i navenek) :) JO!!! Boží!!! :D
    (A ovšem Lucas by asi měl být alicorn, čili poník s rohem, to je vyšší klasa :)

    Zato Pinkie Pie je chudinka jasná :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    BRAMBOREENA: Asi takhle, jen by na zadku měl cosi v lodním össeinu.
    http://browse.deviantart.com/art/MY-little-pony-6923124
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (Ale můžu vyhlásit výtvarnou soutěž: jak by vypadal Lucas Hildebrandt, kdyby byl poníkem?)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: náhodou, ugrilovat se dá cokoli.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GENTIANA: Ne! NE! Poníky tam nedám, ani kdybyste mě zabili! :D
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    BRAMBOREENA: Počkej, ale to jmenuješ propriety celého fantazáckého světa! Ze sci-fi kulis tam nemáš - lasery, cestování časem, alternativní reality, high-tech hračky, terraformované planety, kyberprostor, ty roboty, klony... :)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: tak to by se mělo rychle napravit:D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    LANC: Lépe sdílet rovnou od zdroje, tam jsou všechny plakátky Církve na jednom místě: https://www.facebook.com/akkutlix
    JANADVORACKOVA: Kadlečková, pejsek a kočička vařili dort? No doufám že oběti nedopadnou jako ten ubohý záporácký pes, co dort sežral a málem chcíp :D Ale ve skutečnosti je to bídná pomluva, nejsou tam všechny fantaskní motivy; nemáme například: upíry, zombie, vlkodlaky, anděly, zaklínače, čarodějnické školy, draky, teleporty, roboty, jednorožce, stroj času, vzducholodě, kyberprostor... a dokonce ani poníky! - tak si říkám, že ve skutečnosti tam vlastně žádné sci-fi motivy nejsou.
    LANC
    LANC --- ---
    BORGDOG: Jak čtu v rychlosti, tak jsem přemýšlel co je to za knížku, ta Dana pro Ohaře (mám toho GRRM asi moc zažraného v hlavě) :)
    LANC
    LANC --- ---
    BRAMBOREENA: S dovolením kradu a jdu to sdílet na sociální sítě :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam