• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    na spoilerování umí nyx fešácký tag .

    <span class="spoiler"> Lucas je ve skutečnosti ženská </span>
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    Ale spojlerovat se může, ale napsala bych hnedle do úvodu "SPOILER," protože já teďka xy příspěvků rozečetla a pak jsem hodila zpátečku, protože tam bylo něco, co nechci vědět dřív, než si to přečtu.
    Ale chňápu, že vy, co jste četli, si o tom chcete podrbat :). Za pár dní se přidám :). Počítám, že zítra vyzvednu a začnu číst.
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    VANEK: Nebylo to náhodou od jeho útěku z Össe více než čtyři roky? Asi tak osm nebo devět? Proto jsem napsala tuším, nemám tu knížku teď u sebe.
    VANEK
    VANEK --- ---
    Pomalu čas rozhodnout do záhlaví, jestli se tady spoilovat spíš může nebo ne. A jak "Lucas má navíc u Össeanů pěkný škraloup, který mu nemůžou už čtyři roky odpustit" souvisí s délkou jeho pobytu na Össe?
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    JULIANNE: Jasné, já taky dostala za uši za spoilerování, u recky na Pacific Rim jsem prozradila, co bylo prozrazeno asi v prvních deseti minutách prologu (před titulkama). Taky se mi to nezdálo tak brutální, ale OK, sto lidí, sto názorů. Nicméně jsem to napsala i pod Zuzčinu recenzi, ať zbaběle nepomlouvám jen v závětří.
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    ALONSY: Trénuj, trénuj, e-ziny potřebujou nový maso. :-)
    JULIANNE
    JULIANNE --- ---
    Já to beru jako spoiler, ale nijak strašný, ještě hluboce v mezích tolerance. Nevím, jestli by mě pobouřil, kdybych knihu předtím nečetla, ale spíš ne. Čtenář se pravdu o Lucasově "trvanlivosti" koneckonců dozví celkem brzy (i když v úvodních scénách, třeba u Dalekozření, to ještě neví a dívat se na ně z pohledu někoho s tou znalostí už je efekt spoileru).
    Ale každopádně jsou i horší spoilery. V recenzi Třetího drápu božího prozradil Boris Hokr hlavní bod detektivní zápletky. Knihu jsem naštěstí četla už dávno, ale i tak mě to dost rozhořčilo - za všechny čtenáře připravené o překvapení nebo možnost, aby záhadu rozluštili sami.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Dobrý vědět, já recenze moc psát neumím, ale začínám to trénovat a třeba tohle by mě nenapadlo že je spoiler.
    PIPIN
    PIPIN --- ---
    VLCACKA: Bylo to už v recenzi K. Francové na Sardenu (a ano, taky mi to vadilo, byť se to čtenář dozví relativně záhy)
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    BRAMBOREENA: Jinak ta moje tím pádem vyjde asi v časově větším odstupu, aby se to nemlátilo. :-P
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    WITTGENSTEIN: Ne, to je pravda, jenže Lucas tu místní "hru o trůny" umí hrát a někoho tak pitomě čestného jako je Ned Stark jsem předtím a ani potom na stránkách knihy nepotkala. Ale to že umírá pak jeho škodolibost a neúctu před össeanským náboženstvím a vůbec to co dělá staví do... pochopitelnějšího světla. Podle mě by tohle měl čtenář vypátrat sám a ne to vyčíst z recky.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    WITTGENSTEIN: I tak je ale tohle IMHO poměrně významný spoiler, a právě jedna z věcí, co mi na té recenzi vadila.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    VLCACKA: Vilma není GRRM a Lucas není Ned Stark.
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    BORGDOG: A hlavně spoiluje, ach jooo, zrovna s tak důležitým prvkem jako je Lucasova "životnost"...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BORGDOG: Připadá mi fajn, že si v tom každý najde něco jiného :)
    Každopádně potěšilo... :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    WHYNOO: Myslím, že to Vaněk spíš myslel tak, že je první, kdo tu recenzi objevil a odkazoval - ne že by snad Mycelium předběhlo Aldisse ve světodějném významu či v abecedě :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    VANEK: Místy podle mě dost mimo, ale budiž, ujde...
    WHYNOO
    WHYNOO --- ---
    co takle aldiss :-)
    VANEK
    VANEK --- ---
    Prvnííí!
    Mycelium: Jantarové oči – Vilma Kadlečková | Zuzana Hloušková | FantasyPlanet.cz | vše o fantasy, sci-fi, horror | recenze, knihy, komiksy, spisovatelé | Tolkien, Sapkowski, Gemmell, Goodkind, Jordan
    http://fantasyplanet.cz/clanek/mycelium-jantarove-oci-vilma-kadleckova
    (Zuzana Hloušková)
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    GENTIANA: Za pochopení jsem ráda :).
    Práci nezávidím. Já mám práci ohraničenou osmi a půl hodinami a dál ji řešit nemusím. Pravda, nějaké to naplnění se moc nenajde, ale zase si to vynahradím ve volném čase. Šla jsem si zaplavat a teď se asi vrhnu na Reynoldse, kterého jsem rozečetla při čekání na Mycelium. A zítra zase vstát v půl páté... uf.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam