• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    ZUZKAOU: To je prima záležitost, znám to z Icefire, jenom já si to stejně blbka odkrývám. :-D
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    a takhle to pak vypadá
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    na spoilerování umí nyx fešácký tag .

    <span class="spoiler"> Lucas je ve skutečnosti ženská </span>
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    Ale spojlerovat se může, ale napsala bych hnedle do úvodu "SPOILER," protože já teďka xy příspěvků rozečetla a pak jsem hodila zpátečku, protože tam bylo něco, co nechci vědět dřív, než si to přečtu.
    Ale chňápu, že vy, co jste četli, si o tom chcete podrbat :). Za pár dní se přidám :). Počítám, že zítra vyzvednu a začnu číst.
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    VANEK: Nebylo to náhodou od jeho útěku z Össe více než čtyři roky? Asi tak osm nebo devět? Proto jsem napsala tuším, nemám tu knížku teď u sebe.
    VANEK
    VANEK --- ---
    Pomalu čas rozhodnout do záhlaví, jestli se tady spoilovat spíš může nebo ne. A jak "Lucas má navíc u Össeanů pěkný škraloup, který mu nemůžou už čtyři roky odpustit" souvisí s délkou jeho pobytu na Össe?
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    JULIANNE: Jasné, já taky dostala za uši za spoilerování, u recky na Pacific Rim jsem prozradila, co bylo prozrazeno asi v prvních deseti minutách prologu (před titulkama). Taky se mi to nezdálo tak brutální, ale OK, sto lidí, sto názorů. Nicméně jsem to napsala i pod Zuzčinu recenzi, ať zbaběle nepomlouvám jen v závětří.
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    ALONSY: Trénuj, trénuj, e-ziny potřebujou nový maso. :-)
    JULIANNE
    JULIANNE --- ---
    Já to beru jako spoiler, ale nijak strašný, ještě hluboce v mezích tolerance. Nevím, jestli by mě pobouřil, kdybych knihu předtím nečetla, ale spíš ne. Čtenář se pravdu o Lucasově "trvanlivosti" koneckonců dozví celkem brzy (i když v úvodních scénách, třeba u Dalekozření, to ještě neví a dívat se na ně z pohledu někoho s tou znalostí už je efekt spoileru).
    Ale každopádně jsou i horší spoilery. V recenzi Třetího drápu božího prozradil Boris Hokr hlavní bod detektivní zápletky. Knihu jsem naštěstí četla už dávno, ale i tak mě to dost rozhořčilo - za všechny čtenáře připravené o překvapení nebo možnost, aby záhadu rozluštili sami.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Dobrý vědět, já recenze moc psát neumím, ale začínám to trénovat a třeba tohle by mě nenapadlo že je spoiler.
    PIPIN
    PIPIN --- ---
    VLCACKA: Bylo to už v recenzi K. Francové na Sardenu (a ano, taky mi to vadilo, byť se to čtenář dozví relativně záhy)
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    BRAMBOREENA: Jinak ta moje tím pádem vyjde asi v časově větším odstupu, aby se to nemlátilo. :-P
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    WITTGENSTEIN: Ne, to je pravda, jenže Lucas tu místní "hru o trůny" umí hrát a někoho tak pitomě čestného jako je Ned Stark jsem předtím a ani potom na stránkách knihy nepotkala. Ale to že umírá pak jeho škodolibost a neúctu před össeanským náboženstvím a vůbec to co dělá staví do... pochopitelnějšího světla. Podle mě by tohle měl čtenář vypátrat sám a ne to vyčíst z recky.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    WITTGENSTEIN: I tak je ale tohle IMHO poměrně významný spoiler, a právě jedna z věcí, co mi na té recenzi vadila.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    VLCACKA: Vilma není GRRM a Lucas není Ned Stark.
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    BORGDOG: A hlavně spoiluje, ach jooo, zrovna s tak důležitým prvkem jako je Lucasova "životnost"...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BORGDOG: Připadá mi fajn, že si v tom každý najde něco jiného :)
    Každopádně potěšilo... :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    WHYNOO: Myslím, že to Vaněk spíš myslel tak, že je první, kdo tu recenzi objevil a odkazoval - ne že by snad Mycelium předběhlo Aldisse ve světodějném významu či v abecedě :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    VANEK: Místy podle mě dost mimo, ale budiž, ujde...
    WHYNOO
    WHYNOO --- ---
    co takle aldiss :-)
    VANEK
    VANEK --- ---
    Prvnííí!
    Mycelium: Jantarové oči – Vilma Kadlečková | Zuzana Hloušková | FantasyPlanet.cz | vše o fantasy, sci-fi, horror | recenze, knihy, komiksy, spisovatelé | Tolkien, Sapkowski, Gemmell, Goodkind, Jordan
    http://fantasyplanet.cz/clanek/mycelium-jantarove-oci-vilma-kadleckova
    (Zuzana Hloušková)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam