• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    RIP
    RIP --- ---
    ARGANNAH: Jak, pomalu, sám Palahniuk to tvrdí, přečti si doslov k novému vydání :-)
    JAKKILLER
    JAKKILLER --- ---
    No argumentu úplně nerozumím, protože jsem se možná o nějakou tu dekádu minul, ale je to tam. :)
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    JAKKILLER: Ó nikoli. Křehké nesmělé dívky vycházely z módy už v době Barbary Cartland, natož dnes.

    Kdo chce skouknout pravou červenou knihovnu tvářící se jako akční film (včetně níže zmíněného nástinu postav), nechť si pustí toho asi deset let starého Supermana s Brandonem Routhem.
    JAKKILLER
    JAKKILLER --- ---
    ARGANNAH: Vážně, Já si představil takovou tu křehkou nesmělou dívku, co nakonec uloví lásku svého života ačkoliv jí osud hází klacky pod nohy.
    Ale možná se pletu, moc se v Harlequinech nevyznám.
    Protože ta situace mi tak trošku přišla, Nesmělá hrdinka a nerealistický muž snů.
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    JAKKILLER: Nojo. Podle mé (rozsáhlé!) zkušenosti se hrdinky nefalšované červené knihovny vyznačují hlavně tím, že mají být ohromně sympatické, emancipované, ambiciózní, citlivé, dobré matky, charakterní a laskavé, navenek sebevědomé a v duš zranitelné a tak dále a tak dále. Prostě skoro-ideál (ale lidský), se kterým se dáma při četbě ztotožní, nebude mít problém držet hlavní hrdince palce a nepřepadne ji žárlivost, až hlavní hrdinka skončí v posteli s hlavním hrdinou (kde se naopak očekává vysoká nerealističnost, což právě znemožňuje mužům požitek z tohohle typu literatury, protože se s tím realitě na hony vzdáleným šampónem prostě identifikovat nedokážou).

    Takže Pinky je modelové hrdince Harlekýnek vzdálená asi jako ryba bicyklu. ;)
    JAKKILLER
    JAKKILLER --- ---
    No, já ale zase musím trošku oponovat, protože Pinky mi přišla tak trošku vystřižená z nějakého Harlekína.
    Dost mě štvala teda. :D
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    WITTGENSTEIN: Milostný motiv = červená knihovna? OMG. To už je červená knihovna pomalu i Klub Rváčů.
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    RICARDERON: už se normálně expeduje, první Praha jela v úterý. Na skladě stále několik set kusů ;)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Odstávka Kosmasu. Pokud vyprodali, dostanou další příští týden. Inventura.
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    CORNHOLIO: Žádný šuplíček nikdy nebude stoprocentní, to je to kouzlo literatury, vždy se snaží za každou cenu vzepřít kategorizování. Jako čtenář používám dvě kategorie - baví / nebaví. Ovšem s tím v psaném textu člověk prostě nevystačí.
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    CORNHOLIO: Ale mentálně byla již ženou v mužském těle, většinou to tak transsexuálové mají. A sexuální orientace? Do té mi nic není, já posuzuju, jaký je to autor a jak zajímavé má dílo.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Včera jsem se byla podívat v knihkupectví Kanzelsberger na Andělu a Jantarové oči jsem tam nenašla. Tak nevím, jestli to mají ukryté, vyprodané nebo vůbec nemají :/
    CORNHOLIO
    CORNHOLIO --- ---
    To je ještě v pohodě, ale co třeba taková Caitlín R. Kiernanová, jejíž Drowning Girl právě čtu: narodila se jako muž, nechala se přeoperovat na ženu, v současné době žije se svojí partnerkou, kterou potkala už jako žena. Jakpak byste asi tady aplikovali šuplíček "ženské psaní" ? :)
    VANEK
    VANEK --- ---
    WITTGENSTEIN: "somewhere between heterosexual and asexual" :-) http://en.wikipedia.org/wiki/Talk%3AOctavia_E._Butler#Lesbian.3F
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    WITTGENSTEIN: Nikdy se nevdala a děti neměla.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    SHEALA: Ale kuš s těmi Číňany pořád. Byla černoška a natolik samotářská, že o její sexuální orientaci nic nevíme. Rozhodně nemůžu dohledat cokoli o nějakém partnerovi jakéhokoli pohlaví, natožpak o dětech.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    WITTGENSTEIN: Octavia byla čínanka a lesba? (sorry sem líná googlit :)

    jinak mě napadá, že pak takovou autorku berou jako kuriozitu. Uff, bejt černá čínská lesba, tak to tajím, ze strachu abych nebyla kuriozita.
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    WITTGENSTEIN: Mě už dneska s práce a horka hrabe, tak plácám nesmysly.
    IDLE
    IDLE --- ---
    HYPERION: Ovšem tím ty stereotypy ještě posilují. :)
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    DELLAMORTE: Tak čínských černošek moc nebude. Ale kdybych v životě nečetl jedinou povídku od Octavie Butlerové, byl bych výrazně ochuzen.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam