• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ZOIDBERG: Rozhodně. Je to v plánu.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Jak jsem slyšel, autorka možná navštíví daleký Bílovec na retro Bilcon.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    mám TU knihu prý na poště. ALe včera ji úřednice nemohla najít v databázi a moc se omluvala, ať prý přijdu druhý den s číslem balíku. Už to začíná.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    UKÁZKA: Vilma Kadlečková: Mycelium 2: Led pod kůží | sarden.cz
    http://www.sarden.cz/ukazka-vilma-kadleckova-mycelium-2-led-pod-kuzi
    (Tak tady už se "hop" křičí - prej "vychází právě teď"...)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    JANADVORACKOVA: Přesný popis :) Já to mám podobně.
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    DELLAMORTE: Jsme dva, už jsem si ji také našla :).
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    BRAMBOREENA: Všechno mi to připadá jako "něco skřípnuté v houslovém klíči z různých stran a úhlů," ale moc se mi to líbí.
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    VANEK: Ano, v knize je nový překlad a ty další povídky už překládal Robert Hýsek včetně tohoto: http://www.legie.info/povidka/22921-ted-chiang-vydech
    RUFO
    RUFO --- ---
    DELLAMORTE: Dik za tip ;-)
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    BORGDOG:
    IDLE: Super dík, já myslel kamenej :) Na netu jsem koukal.

    VANEK: Možná ten Ramax někde doma budu mít, něco mi to říká.
    VANEK
    VANEK --- ---
    DELLAMORTE: Překlad Mirka Valiny v Ikarii byl zhola katastrofální; napsal jsem o tom dlouhý článek do časopisu Ramax, kde se příslušná kapitola jmenovala "Vlak myšlenek veze malinovou buchtu do vakuové čističky". Míval jsem ho na Mujweb.cz, ale ten zkrachoval a nezazálohoval to ani Web Archive, tak bych to musel vykutat ze starého počítače.
    V knížce je myslím nový překlad.
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    BORGDOG: Dá se ta knížka sehnat v knihkupectví? Já od něj asi nic nečetl a tohle mě nadchlo.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    DELLAMORTE: To bude asi ten první překlad - v knize prý bylo něco opraveno. Na tom nesejde. Každopádně, když dojde na lodní össein a Lucasovy schopnosti, vždycky si vzpomenu na tohle. Nemám problém uvěřit, že by "vylepšení" Lucasova mozku mohlo proběhnout stejným způsobem, byť ne s tak extrémním výsledkem, ke kterému se dostala hrdinka povídky. Stejně si myslím, že to byl spíše trest, než odměna... :-)
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    BORGDOG: Teď jsem to dočetl a je to moc povedené, tak já bych si to představoval podobně jako ten arabský kaligram, ale mnohem provázanější. On to tam v té povídce i přirovnává. Akorát na začátku mě trochu poděsil překlad, vacuum cleaner, asi nebude vakuová čistička.
    (našel jsem to na uloz.to)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    IDLE: To si tedy neumím představit, jak bude vypadat. Ty popisy v povídce jsou... podle mě neopakovatelné. Pokud tedy nesehnali jako konzultanta nějakého heptapoda. :-)
    IDLE
    IDLE --- ---
    A vzhledem k tomu, že Příběh tvého života má být zfilmovaný, tak nějaká jeho grafická podoba asi vznikne.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    CORNHOLIO: Taky na ni myslím. Össein mi heptapodštinu připomíná pořád víc - ještě přidat prostorovou asymetričnost a jsme tam.
    GALE
    GALE --- ---
    BRAMBOREENA: Myslím, že tyhle znaky nutně potřebuju na tričko.
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    BRAMBOREENA: Nakonec z toho vyleze recept na össeanskou smaženici. :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam