• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    FIFI: Neva, až to vyjde tak budu mít svátek já :-)
    FIFI
    FIFI --- ---
    DELLAMORTE: no bohužel to opravuji, na svátek to nebude. Ve středu to bude v centrálním skladu a tím, že je čtvrtek volno, tak to v běžném knihkupectví dostaneš ke koupi až v pátek.
    PIPIN
    PIPIN --- ---
    FIFI: Tak to je super! 15.5. mě čeká dlouhá cesta vlakem a bál jsem se, že se trojka do té doby nestihne. Prima, díky a moc se těším!
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    FIFI: Hurááááááááááááááááááááá! Aspoň bude na svátek co číst :)
    IDLE
    IDLE --- ---
    FIFI: Ha, to je už pozítří!
    A co elektronická verze? Zase až později?
    FIFI
    FIFI --- ---
    V distribuci bude 3. díl už 7.5.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    JARMIK: Nakonec jsem do toho taky vůbec nemluvila, vybrali si sami a řekli mi to jako hotovou věc, no tak se uvidí... :) Zatím se pořád snaží stihnout to na veletrh, což mi přijde hodně brutální.
    JARMIK
    JARMIK --- ---
    BRAMBOREENA: Vidím, že jsem propásl výzvu přát si angašmá p. Karla Infelda Prácheňského apod. a už je rozhodnuto.

    Jakožto fanoušek (nebo alespoň velkokonzument) mluveného slova bych si přál třeba na roli pí Ëltaühl pí Hrzánovou - jen takové přání prostého chlapce... Jináč p. Plesl bude myslím dobrý na p. Hildebrannta jr. - má krásný a výše položený hlas, to bude znít mladistvě, ne?
    LIA09
    LIA09 --- ---
    BRAMBOREENA: Týjo, já si snad poprvé koupím nějakou audioknihu!
    SARGO
    SARGO --- ---
    BRAMBOREENA: Páni! :-D Vůbec si nedovedu představit, jakým způsobem takovou bichli zhutní do mluveného slova. Ale zvědavá teda jsem velmi :-))
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Tak mi právě volal pan Pilař, který dělá audioknihu. Lucasovu linii bude číst Jaroslav Plesl, Kamëlë bude Kristýna Frejová, Stafford Martin Stránský, ty ženské role všechny ani nevyjmenoval, ale každou postavu bude mít někdo. Zítra se začne nahrávat a prý se tam můžu přijít podívat :) Dvanáctého bude jakási prezentace, kam budu nahnána na besedu společně s Kateřinou Tučkovou a dalšími celerobritami, jejdamane, to bude ostuda... Ale jdu tam, samozřejmě, za houby se musí bojovat do posledního dechu! :D


    RIP: no jo, já znám jediný slovo z jidiš, a to je štrůdl :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Snadno bych si uměl představit Össein jako něco na způsob heptapodštiny A a B z Chiangova "Příběhu tvého života." Škoda, že nemá i podobné účinky, to by bylo Mycelium ještě zajímavější. :-) A konstrukční lingvistikou se tu tuším zabývá ID GAARQ, zkuste ho angažovat.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    IDLE: Předpokládám, že když jdou Össeané na pivo, tak taky nadávají na poměry hovorově.

    Ono by se s tím něco dělat dalo...
    RIP
    RIP --- ---
    BRAMBOREENA: Že se nehorázně vytahuju vědomostma náhodně získanýma díky překladu Rostena, ale jidiš má z hebrejštiny asi tak deset procent slovníku a 85 % z němčiny, takže to není úplně dobrý příklad :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    IDLE: tak určitě mají i nějakou lidovější verzi, která se má k össeinu lodnímu jako jidiš k hebrejštině :)
    Ale já tohle nedávám, vymyšlení a kodifikace konzistentního jazyka nejsem schopná, to už čeká na apoštoly a vykladače - a nejlépe až po mé smrti, aby se měli o čem bavit u piva a neotravovali s dotazy mě :D. (To je osvědčený model, jiní už odzkoušeli :).)
    IDLE
    IDLE --- ---
    GENTIANA: Lidová verze? Smí se to vůbec? Já myslela, že u össeinu je právě podstatný ten perfekcionismus.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    ARGANNAH: Já jsem jaksi zvyklá na finštinu, takže mi šest přehlásek v jednom slově nepůsobí ujímání... ale ano, össeánštinu by to chtělo dotáhnout do konce, ať se dá jakžtakž používat. Aspoň nějaká jednodušší lidová vševesmírná verze.
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    RICARDERON: hehe!! a to je dokonce stara kultovni israelska Psy-Trance kapela!
    teda muj zanr... :))
    ale treti jejich album je nejlepsi:
    Infected MushrooM - Never Ever Land (HQ) GoA
    http://www.youtube.com/...ALBTKoXRg38BDzelXC1yCZVuJhwXCRkC_w&v=cNpLXuO1j1c&feature=player_detailpage
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Hele, soundrack...
    Infected Mushroom - Army Of Mushrooms Full Album
    https://www.youtube.com/watch?v=uloBD9xxwZ0&hd=1
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ARGANNAH: Ein, zwei, Polizei, Össeani obědvaj! :D Je to sekta snaživá, žerou děti zaživa.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam