• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    VALTARI: Eda nikdy nepatřil do Fandomu, jeho zájmy byly jinde, jen ho pár lidí (i z fandomu) znalo a někdy i obdivovalo.
    VALTARI
    VALTARI --- ---
    BRAMBOREENA: Není to třeba vysvětlovat, tohle vysvětlení k nevysvětlení chápu. Abych já vysvětlil své vysvětlení: původně jsem jen zkoušel, zda Goodreads umožní dělat si poznámky ke knize. To byla ta první, krátká. Umožní, ale pak ji neumím najít a je mi to na nic. Ta druhá, delší, byl výcuc z dvojstránky poznámek, které si dělám z knih, které mi stojí za to si číst. A na to, že měsíčně mám čas přečíst sotva deset knih mimo svůj obor, si musím hodně vybírat.
    Takže jediné mrzuté nakonec je, že jsem přišel na to, že naše spory s E nebyly jen odborné, jak jsem se radostně domníval, ale i lidské. Budiž, stává se mi, že to nerozpoznám. Na druhou stranu se mi tu potvrdilo, že do hlubin fandomu opravdu nehodlám sestupovat. Každá cesta stíny má svou cenu.
    VALTARI
    VALTARI --- ---
    ELHO_CID: postavy by se měly chovat logicky dle příběhu a dle sebe sama. Pokud jsou pozemštané, měli by se chovat pozemšťansky, nebo by mělo být hodně vysvětleno. A v tomto případě mi chování přišlo sice konzistentní, ale ne uvěřitelné. Toť můj problém s dílem

    Krom toho bych neřekl, že třetí díl něco podstatného stran dopisu rozťal, osobně bych soudil, že s ním se ještě trocha legrace užije :)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    SARGO: Hlásím se! Jsem Pinky. Nebo spíš jako postava mám dost dobrej character development, takže jsem byla Pinky na 100 a teďka mám jen občasný úzkostný záseky... který sou ovšem tak brutální, že to až nejde.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    SARGO: Jo, můžeš mě zapsat :)
    Je to strašný, ale je to tak.. :D
    SARGO
    SARGO --- ---
    Pinky by mohla zjevně sloužit jako svého druhu Rorschachův test. Komu připadá nepochopitelná, ten obdrží plaketu s gratulací a potvrzením svého duševního zdraví, kdo chápe, či se nedej bože ztotožní, ten bude rovnou zapsán do pořadníku na psychiatrické vyšetření. :-D
    KAROLINA_F
    KAROLINA_F --- ---
    Ono s tou Pinky: Je docela důležité oddělit si její vnitřní monology (které jsou nepochopitelné pro normálně fungující lidskou bytost) a to, co nakonec vlastně filtruje vůči ostatním. To totiž ani zdaleka není tak neracionální jako její myšlenky. Takových lidí je, co uvnitř cítí nejistotu a pochyby, ale navenek se projevují úplně normálně. A učitelství nebo práce s dětmi - kdo má děti, tuší, s čím se lze setkat. Ale i tak se klidně postavím za to, že i introvertní a nejistí lidé v některých směrech mají dětem co dát.
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    IDLE: Navím, jak moc se liší práce trenéra od školství. A v tom jsem potkal existence...
    IDLE
    IDLE --- ---
    BRAMBOREENA: A tak já si myslím, že by mohla dělat v zásadě libovolnou odbornou práci, ne? Ale samostatnou spíš než vést lidi.
    ROMI
    ROMI --- ---
    BRAMBOREENA: spisovatelka? :)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: Hildebrandt lajt. Ahá.
    SARGO
    SARGO --- ---
    Postavu Pinky jsem brala jako pomstu autorky světu a různým neoblíbeným vlastnostem (ať už svým nebo cizím) dotaženou až do samého konce :-D
    Ale ona ve skutečnosti není tak příšerňácká - všechny ty hrozné věci předváděla v podstatě na několika málo událostech, ke kterým ale měla velmi vyhraněný vztah. V civilu je jistě mnohem... civilnější :-D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Tady je jeden krátký rozhovor, kde Pinky TELEFONUJE svým rodičům na Eridan a říká jim, že se na lyžování hodlá vykašlat (jenom stránka a půl, bez spoilerů) - je z pátého dílu, ale trochu to možná vysvětluje...

    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    GENTIANA: Nestačí třeba to, že má být pravým opakem Mary Sue?
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: a tož jak tuhle píše SARGO, dokážu si představit, že ona to prostě má zažité někdy ze zamlada, kdy se člověk učí osmózou, ne rozumem, a ví, že to prostě má vypadat takhle, zatímco výběr kabelky znamená přetížení mozku možnostima.

    (A čekám nějaké odhalení, proč byla nutná postava takovéhle blběnky - předpokládám, že jenom na předání dopisu by stačilo i méně rosolovité individuum.0
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    BRAMBOREENA BORGDOG: mám dojem, že trenérská kariéra nemožné Pinky se už někde podrobně rozebírala, jen jsem to nenašel na tomhle auditku...
    SARGO
    SARGO --- ---
    BRAMBOREENA: Na osenštinu (= líná verze :-D) jsem koukala jen zběžně, pardon. Jak je to tedy teď, projížděl to někdo v tomhle smyslu důkladněji? Když tak to večer udělám, to by nebyla velká práce :-)

    BRAMBOREENA: trenérka mě sice taky zarazila, ale ne příliš. Lidé mívají v povaze tyhle zdánlivě protikladné možnosti; protože pokud je to něco, co zná od mládí, kde má představu, jak má taková věc vypadat, a nenapadne ji v té oblasti hledat nějaké problémy, tak je tam mít prostě nebude. Jak staré má svěřenkyně si nevybavuju, jestli jsou to raně pubertální ročníky, tak v tom rozpor nevidím :-D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BORGDOG: Je to tak s tou Pikny :( Já prostě nevymyslela vůbec nic rozumného, co by taková osoba mohla dělat, imho je úplně nezaměstnatelná. :D
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    ALONSY: Nemyslím, že by tohle bylo nějak zásadně spoileroidní...
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    BORGDOG: A teď mi někdo vysvětlete, proč to čtu, když jsem ještě dvojku nečetla :)
    Je to holt silnější než já! :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam