• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    GROBENIUS: však to dá rozum: zhltneš houbu, protočí se ti panenky a máš senzaci hnedka :) No asi bych napsala anotaci jinak, ale zase je to tak nějak mile domácké.
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    BRAMBOREENA: A ještě si asi vytvořili vlastní anotaci, to teda, slušně řečeno, koukám:
    Podhoubí sem, podhoubí tam. Mycelium se stalo senzací hned po té, co nadšenci zhltli jeho první část. Ani s předposledním dílem emoce nevychládají a fanouškům už se klepou prsty. Je to tu, Vidění.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Čtyřka na Slevkupectví za cenu naprosto bezkonkurenční. http://www.slevkupectvi.cz/
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    Ty cizí nabodeníčka daly vánoční nabídce Kosmasu docela zabrat...

    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    VANEK: Hodně. Čtyřlitrovka, i když asi ze třetiny vyžraná. Jak jsem odebírala, tak zůstal kus zeleniny čouhat ven a něco se na to chytlo a už to jelo.
    IDLE
    IDLE --- ---
    JARMIK: Nemohu vzpomenout, neb se mi tahle pasáž nějak vytratila. Asi budu muset Poklesky zase vyhrabat a osvěžit.
    JARMIK
    JARMIK --- ---
    IDLE: Nemohu nevzpomenout starého p. Leacocka a "Naši čtenářskou veřejnost - pohled do knihkupectví" z Literárních poklesků.
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    WITTGENSTEIN: Jaký chjo. Máš vyhráno!
    IDLE
    IDLE --- ---
    WITTGENSTEIN: V tom Kosmasu byl myslím taky pro muže. Hlavně, že v tom mají jasno. :)
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    IDLE: Kvítek se v Neoluxoru dostal do sekce pro ženy. Chjo.
    IDLE
    IDLE --- ---
    Tak jsem teďka otevřela spam z Kosmasu a Vidění tam propagují - v sekci Pro muže.
    VANEK
    VANEK --- ---
    GENTIANA: Šmarjá, a těch artyčoků bylo kolik?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    OKEYA: Na druhou stranu... lidi, kteří se živí pojídáním mýdla, si nic lepšího nezaslouží.... :)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    OKEYA: Já teda soudím, že hydroxid sodný zabije všecko.
    OKEYA
    OKEYA --- ---
    GENTIANA: Aflatoxin? Z toho kouká dlouhá a krutá smrt ;-)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    Je mezi přítomnými nějaký lahrdökawöar? Naložila jsem do oleje artyčoky, kousek čouhal ven, tak se mi do toho dalo mycelium a nebylo jiné možnosti, jak to ekologicky zlikvidovat, než zmýdelněním, protože tři litry převážně oleje do trubky vylít nemůžu. Takže, kdo by chtěl mýdlo z oliváče, ochucené octem, artyčoky, šalvějí, chili a menším množstvím takové chlupaté černé plísně, klidně mu hroudu uplácám.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RAHANUR: jasně, přinesu :)
    RAHANUR
    RAHANUR --- ---
    Vilmo bohužel asi nebudu v praze, ale pokud bych si mohla od Tebe koupit jeden výtisk s podpisem budu moc ráda. Myslíš, že bys ho vzala někdy na tance?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Kdybyste to někdo náhodou byl ochoten šířit, tady je plakátek v tiskové kvalitě (a trochu upravený - slavného JWP jsem tam napsala červeně).

    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: Ještě bych zvážil doplnit něco jako "z metra Skalka, Vysočanská nebo Želivského autobusem 10 minut do zastávky Sídliště Malešice a projít za moderní blok do staré zástavby a přes náměstíčko". Teda pokud je cílem co nejsnazší cesta pro co největší počet lidí, samozřejmě.
    HYPERION
    HYPERION --- ---
    BRAMBOREENA: Tak si říkám, že už jsi to možná mohla uspořádat v děčínském pivovaru, hodně lidí by tu bylo vlakem bez přestupu i autem o dost rychleji, ne? :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam