• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    JULIANNE
    JULIANNE --- ---
    RICARDERON: BRAMBOREENA: Právě nasdíleno na FB XB-1 :). Vypadá to úžasně, jsem ráda, že se křest vydařil!
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RICARDERON: Tak ty jsou ovšem taky nádherný! :) Že bych si něco vypůjčila na novou profilovku na FB? Mám tam furt össenskou hlavu, a když ta je teď useknutá...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    FERRYH: Vůbec ne, já do Billy záměrně nechodím a NIKDY tam neberu dítě, protože po zkušenostech ze dvou předchozích vln jejich plyšových oblud se jejich nálepek vysloveně bojím. Tuhle jsem tam nedopatřením nakupovat musela a šest nálepek získala, tak jsem je obratem darovala kamarádce, která je ochotná to dětem domů nasadit. (Abych nebyla OFFTOPIC - při té příležitosti jsem zjistila, že tentokrát je v portfoliu plyšáků taky plyšová HOUBA... ale ani to mě nepřimělo vzít je na milost.)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    SARGO: Škoda, že je to tak zazrněné, jinak by to byly překrásné momentky! Ty máš na focení talent! Mělo by se JARMIKovi naznačit, aby ti opatřil pořádnej foťák :D
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    FERRYH: Já bych snesla tři nenalepený.
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    GROBENIUS: Vilma dava neco zadara za Billa pidisamolepky? treba autoraky a tak? Ö))
    jezis! sakra! ja to davam kolegynim v praci bez protisluzby! :))
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    SARGO: včera to bylo úplné "Rosteme s knihou", Vilma už křty zvládá s naprostou profesionalitou
    VANDA__
    VANDA__ --- ---
    Vskutku, moc jsem si to užila. Teď už jen budu radostně čekat na léto a myceliální vyvrcholení :)
    SARGO
    SARGO --- ---
    Pěkné to bylo. :-)
    (Ovšem podmínky na focení katastrofální, snad to lepší foťáky chytaly lépe. :-))

    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    A já to na křest nezvládnu, ach jo.
    SARGO
    SARGO --- ---
    BRAMBOREENA: Safra, to jsem se teda měla přihlásit dřív? :-D

    GROBENIUS: ANO! :-))
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    ELHO_CID: Když ke mě ty knihy nějak chodí samy :-)
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    k dnešnímu křtu Mycelia, ale naprosto od věci: M. má 16 nálepek z Billy, mají o ně dětní zájem? Jsou už nalepené. Mám je dnes přinést?
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    ZOIDBERG: Milý zoidbergu nemůžu tě zneužívat až tak moc... Stačí ty Kotlety cos daroval Hanině...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Šárka Nováková z OneHotBook mi píše: "Je pěkné, jak v sobě křest v Malešickém pivovaru zahrnuje všechny dosud vydané knihy: Led pod kůží (po cestě na místo, zejména pro zimomřivé vzhledem k venkovnímu počasí), Jantarové oči (a sklenice), Pád do temnot a Vidění (podle počtu půllitrů). Třeba někdo dokonce zažije i předzvěst dílu pátého - uslyší a zří Hlasy a hvězdy." :) No tak to jsem teda zvědavá.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    BRAMBOREENA: Dobrocinna aukce! Nebo zlocinna, zejo.
    PIPIN
    PIPIN --- ---
    BRAMBOREENA: No já pokud dorazím a ještě bude, tak bych možná vzal jeden ten Šerosvit...uvidíme.

    A středu 10. bohužel nemůžu, škoda..
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    ELHO_CID: Škoda že jsi to neřekl, má dojem, že jedny doma mám navíc.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Ještě info o středečním křtu Na konci apokalypsy.

    Ivan Adamovič psal autorům:

    "Rád bych vám moc poděkoval za vaši vzornou spolupráci na celém projektu, která od vás vyžadovala souhlas s nevysokým honorářem a snahu navíc s psaním doslovu k povídce. Je to bohužel projekt, který pro Albatros není žádným zlatým vejcem, a předpokládám, že bez osobního nasazení Ondřeje Mullera z vedení firmy by kniha alespoň v tomto vydavatelství nikdy nevyšla.
    Projekt Kronika české sci-fi se tímto svazkem završil a já mám ohromnou radost, že právě s vámi.
    Rád bych uskutečnil křest knížky, zřejmě ve středu 10. 12. od 17 hodin. Za místo jsem vybral Knihovnu Josefa Nesvadby, tedy první veřejnou SF knihovnu, kterou jsem založil v rámci charitativní Kavárny Mezi řádky, Štefánikova 40, Praha 5."

    Následně jsem se ptala, je-li tedy křest jen pro zvané či veřejný, a dostala jsem odpověď, že veřejný, ale nesponzorovaný. Čili vítáni jsou všichni, přijít můžou, ale nebude tam žádné občerstvení, šampaňské, rachejtle, sbor písní a tanců apod. Zato tam ale byli pozváni všichni zúčastnění autoři, takže někteří z nich tam jistě k zastižení budou a v komorním prostředí bude možné si s nimi pokecat. Kavárna kromě toho funguje jako SF knihovna, čili i nějaký úlovek na čtení je možný.

    XB-1 » S Adamovičem až na konec apokalypsy (ukázka)
    http://www.casopisxb1.cz/aktuality/na-konci-apokalypsy-ukazka/


    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Týjo, už mám plnou poštu žádostí o Imperium, všechno od samých milých lidí, kterým bych to nejradši darovala... a přitom mám jenom dva kusy :( My snad budeme muset losovat či co...
    S Hvězdami problém není, to je ještě na trhu, u těch stačí dojet do Arga a zakoupit balík, ale Šerosvit i Eternaal už jsou taky rozebrané.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam