• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    SHEALA: Teďka strašně potřebuju velkej plakát myceliálních superhrdinů i záporáků v nápaditých kostýmech!
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    SHEALA: A pak se podle toho natočí telenovela se 600 díly ...

    Brrrr, ne, skončit se musí včas.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    LASHANA: hele a proč z toho neudělat první českou franchise, jako je třeba Marvel Universe? :) *schovává se*
    LASHANA
    LASHANA --- ---
    FERRYH: též mám tu obavu, sice už není na skladě houba viditelně související s pěticí, ale i tak tam bylo jiných hub použitelných do názvu dalších dílů dost. A když je to nejdůležitější skryté, tak se bojím, že se z toho vyklube desetidílná pentalogie...
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    ROMI:
    BRAMBOREENA:
    ........vzdyt to furt vsem rikam, ze bude jeste dalsi dil ................ ;o)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ROMI: úplný konec jo, ale před ním pořád ještě malinký kousek chybí...
    ROMI
    ROMI --- ---
    BRAMBOREENA: a vzdyt porad pises, jak uz ten konec mas davno napsanej :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Tohle jsem napsala do tý Pevnosti (odpověď na otázku "Kdy můžeme čekat závěr příběhu?"):

    Až s tím budu spokojená. Já vím, že čekání je otravné – a už teď, dva týdny po vydání pětky, mi lidí píšou, kdy bude probůh další díl a že bez něj umřou hned dneska odpoledne. Jenže u knihy není většího zla než useknutý odfláknutý konec, takže hlavně a především udělám všechno pro to, abych čtenářům, kteří to s Myceliem zatím vydrželi, nic takového neprovedla.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    RICARDERON: a říkal jsi, kterýho roku?
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    BRAMBOREENA: že to do čarodějnic bude.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RICARDERON: Cos jí řekl? To by mě zajímalo...

    Včera jsem chtěla psát, a místo toho jsem většinu dne smolila rozhovor pro Pevnost. Bude v prosincovém čísle - a k tomu článek a jako příloha čísla audiokniha prvního dílu.
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    RIP: áš~milid :)
    RIP
    RIP --- ---
    KAVEN: Aš~Šádenfreude.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    "Aš" = "Až". Ten Aš~Šád mě nějak silně ovlivňuje :-)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    RICARDERON: Aš jich bude volat moc, tak vypni netlog a dej ho za myceliální clonu ...
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Teď mi do Arga volala poměrně rázná paní, jestli teda jako vyjde ta šestka, která to skončí (konečně) do Vánoc. Takže, Vilmo, přestaň péct amulety a haj hou k počítači. Tady to hrozí davem s vidlema!
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    GAARQ: Supr, to je dobře že jsi tak přičinlivý ;-)
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    BRAMBOREENA: master's hammer? apage satanas! vynořují se mi nějaké zdánlivě bezpečně zasuté vzpomínky na mládí... i když zkušenost s big bossem a jeho slavnou bandou root na vesnické tancovačce ve východních čechách na začátku devadesátek to asi nepřekoná...

    KAVEN: začal jsem tvůj elaborát číst a přičinlivě přičiňovat poznámky.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    DELLAMORTE: ... vracejte konve na místo... Víme, oblibujeme :)

    BRAMBOREENA: zapomněla jsem zkopírovat odkazy od Františky:
    Ukázky skladeb: https://archive.org/details/HudebnAtlasHubTheMusicalAtlasOfMushrooms
    Symfonie hub: https://www.youtube.com/watch?v=SIsPSTXc_V0
    (ale je to taková holt moderní klasika... toho by se potřeboval ujmout nějaký metalista...)
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    BRAMBOREENA: No jasně, Necrocock s Frantou jsou vlastně základ Masters Hammer :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    DELLAMORTE: ... aha, nacházím nějakou souvislost s Františkem Štormem a Master's Hammer, houbičky jsou teda úžasné
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    BRAMBOREENA: Když už tu koluje nějaká hudba, tak teď vyšlo nové album od jisté české "exot"ické osoby, také věnované houbám: http://www.necrocockworld.com/mykologie.htm
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam