• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: A vážně tam prozradíš kdy vyjde poslední díl této ságy?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Beseda s ženskými autorkami fantastiky ve čtvrtek 11. 5. už má FB událost (Hanina Veselá vytvořila, sláva sláva jí!).
    https://www.facebook.com/events/288886388226275/


    Mycelium události nemá, já su líná... ale na webu Světa knihy to nějak mají, tak to aspoň zkopíruju...

    Čtvrtek 11. 05. 2017, 17:00 - 18:00
    SÁL AUDIOKNIH
    Levé křídlo
    MYCELIUM: Pád do audioknihy
    Beseda, čtení a křest třetího dílu audioknižní ságy za účasti interpretů i režisérky Jitky Škápíkové a autorky Vilmy Kadlečkové. Během diskuse se od interpretů Jaroslava Plesla a Jany Strykové mimo jiné dozvíte, jaké to je číst ve studiu líčení mimozemského sexu.
    OneHotBook / Asociace vydavatelů audioknih
    Audioknihy


    Pátek 12. 05. 2017, 18:00 - 19:00 -
    FANTASY & SCI-FI
    Pravé křídlo
    Sága Mycelium a vše kolem ní
    Jedna z nejlepších autorek české fantastické literatury Vilma Kadlečková a její sága "Mycelium". Přijďte si poslechnout autorku, její zkušenosti s psaním rozsáhlého cyklu, zážitky z tvorby starších děl. A vůbec, kdy vyjde poslední díl této sci-fi ságy? A bude to skutečně konec "Mycelia"? Účinkují Richard Klíčník a Vilma Kadlečková.
    ARGO
    Fantasy & Sci-fi
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: Sofie v té ukázce ze čtyřky je perfektní :-) To teda asi není nový herec, ale já jsem audioknihy nekupoval, takže pro mě to nové je.


    GROBENIUS: Kromě mimořádně úspěšné Vilmy Kadlečkové vydává i takové outsidery jako je Paulo Coelho nebo Douglas Adams ...
    GROBENIUS
    GROBENIUS --- ---
    Jak namíchat bestseller. Pět pohledů českých nakladatelů na čtenářsky úspěšnou knihu | Hospodářské noviny (IHNED.cz)
    http://archiv.ihned.cz/c1-65710480-jak-namichat-bestseller-tomsky-lederer-gelnar-reiner-dvorak
    Argo, které vzniklo v roce 1992 a patří k nejvýznamnějším nakladatelským domům na českém trhu, vydává například Paola Coelha, Douglase Adamse, ale také autorku mimořádně úspěšné sci­-fi ságy Mycelium Vilmu Kadlečkovou.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Ukázky už na webu:
    Mycelium 3 - Pád do temnot
    https://soundcloud.com/onehotbook/sets/mycelium-3
    Mycelium 4 - Vidění
    https://soundcloud.com/onehotbook/sets/mycelium-4

    A Lenora mi k tomu píše: "U každého jsou dvě ukázky - v té první jen výběr účinkujících a víc to funguje dohromady; v druhé ukázce vždy zazní aspoň na chvilku každý z účinkujících, takže je to taková hlasová mozaika, ale můžeš se pokochat myceliálními nováčky...
    A že jich je za oba díly asi 8 (cca v každém 4 noví herci). Už se mi je podařilo všechny i vyplnit na web :)"
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    JANADVORACKOVA: To je přece jinak! - "Všude šábes, ale kouknu a kolem mě najednou úterý!"
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    BRAMBOREENA: Přijdou sice ve čtvrtek, ale díky houbovému působení si budou myslet, že je sobota :).
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    BRAMBOREENA: no to teda, protože v Prase budu v pondělí a v úterý poté, od čtvrtka bych se tam asi poflakovat nemohla, ale od soboty jo.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    VLCACKA: Tak prý ve čtvrtek... :( Já ještě přesné časy napíšu. Samozřejmě že sobota by byla lepší.
    VLCACKA
    VLCACKA --- ---
    BRAMBOREENA: Whooo! Doufám, že v sobotu!
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Tajná zpráva z OneHotBook, Lenora mi píše:

    "Třetí a čtvrtý díl vyjdou zároveň už teď na Svět knihy, můžeš rozhlásit! A na křest přijde i Jaroslav Plesl, který na takové akce jinak chodí dost nerad. Přijdou s Janou Strykovou oba!"

    To je ovšem bomba! Já jen zírám :) To skoro stojí za to tam zajít...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BRAMBOREENA:
    RIP:
    Z teologického hlediska je to úplně jednoduché: Össeané přišli s geniálním kompromisem mezi koncepty transcendetního a imanentního Boha. Resp. geniálně vyřešily otázku problémů, které imanentní Bůh může způsobovat. A trascendentní Bůh je striktně vzato dost k ničemu - max. tak svět stvoří, ale pak už do něj dále nezasahuje, takže vlastně celkem nuda.
    Řešení? Vemte imanentního Boha a zavřete ho někam pod poklop v mimoprostoru. Získáte výhody obojího - Bůh se zbytečně nemotá kolem, nepáchá nekontrolovatelné zázraky - a kněží, co mají od poklopu klíč, mají současně zarušený monopol na případé vyjednání.

    Podle mě je Mycelium slušně inovativní dílo žánru teologické sci-fi, a od šestého dílu očekávám zásadní gnÖstická odhalení :-)
    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    RIP: co je (v teto ponure a komplikovane budoucnosti) stastne a co tragicke, dtto smrt / preziti... pevne doufam, ze o to na konci tak uplne nepujde a stane se nevyhnutelne (at uz je to cokoli :)
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    ZUZKAOU: aby pak po přečtení eliadeho a ostatních nebyl zaujatý čtenář nemile překvapen třeba kognitivní religionistikou, která je dnes ve flóru (a to celkem oprávněně), ale dost se liší od starších konceptů. a mimochodem, třeba jak lewis-williams, tak mithen jsou napsáni velmi přístupně a populárně-naučně.
    RIP
    RIP --- ---
    BRAMBOREENA: :-) Kdyby šlo o nějaké nepodstatné detaily, jako jestli to dopadne šťastně nebo tragicky, anebo kdo umře a kdo přežije, tak jistě, ale ti zlosyni :-) se tě tu snaží od estetična a emocí (základ umění, imho) dotlačit, tfujtajxl, k nějakým vznešeným sofistikovaným idejím (smrt umění, imho) :-)))
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RIP: Však od toho je auditko, ne? Vratké nožky knihy podepřu prostou kosmickou bitvou, neboj :)
    RIP
    RIP --- ---
    Promiňte přízemnímu starci, ale tuhle intelektuální gymnastiku bych navrhoval provozovat někde mimo dohled autorky ještě stále se hrbící nad ne zcela dokončeným dílem. Interpretace jsou milá duchovní zábava, ale mně cokoli, co ji bude jakkoli odvádět od prostého, leč rozhodujícího faktu, že to dílo musí primárně stát samo a obstát samo jako obraz, připadá poněkud nebezpečné.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GAARQ: ano, ale je dost složité začínat na postmoderních konceptech, pokud se snažím zpochybnit je to útěcha pro hloupé a psychicky narušené a důsledek neznalosti přírodních zákonů ;-)

    Eliade a Waarendenburg se čtou daleko líp a případě probuzení zájmu o problematiku se pak dá přejít hlouběji, že.
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    ZUZKAOU: tedy, aniž bych chtěl vrtat, ale eliade byl velevýznamnou osobou v posunu našeho uvažování o náboženstvích, ale je dnes už docela passé. to spíš něco neortodoxního jako lewis-williams (mysl v jeskyni, uvnitř neolitické mysli), pěkně podaného v jednom díle seriálu BBC how art made the world, nebo stevena mithena a jeho the prehistory of the mind. k tomu může přidat i něco podstatně novějšího jako třeba pascal boyer a religion explained (podotýkám, název je jen marketingová nabubřelost, ne autorská).
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    ZUZKAOU: njn, a já bych mohl vytáhnout jinou publikaci, která to zpochybňuje a bude to trochu jako vole, lehni, ale bez "vítěze". snažím se k tomu přistupovat tak, že koneckonců jsou to funkční modely a naše úroveň poznání v těchto oborech je dosud docela žalostná, takže pravděpodobnost, že se mýlíme, je vysoká. stačí se jen podívat, jak prudce se za posledních pár let vyvíjela situace kolem lidského "rodokmene". lepší metody, spousta nových poznatků a o to větší zmatek v tom původně krásném a jednoduchém modelu ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam