• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ELHO_CID: nene, kdepak, ty ne, ty jsi proti němu něžná duše smířlivá :D (a býval to normální vcelku chytrej chlap, schopný organizátor sci-fi akcí... to teprve na stará kolena se úplně zbláznil a víc než co jiného je mi to prostě líto, když vidím tu koncentrovanou tryskající nenávist takového toho samonasr*vacího typu... ten ani žádné skutečné nepřátele nepotřebuje, vystačí si sám... :( )
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    KAVEN: ALe nebyly ohavné?
    LASHANA: Tak občas je hlad a není ani zemiak a někdo mi to nabídne.... ale že bych ji kupovala, to ne.
    LASHANA
    LASHANA --- ---
    TOM: no kacířem by byl i můj mladší synek - když mu bylo půl roku - vydolovali jsme mu z pusinky bezvládné pavoučí tělíčko a na bradě měl chybějící nožku
    LASHANA
    LASHANA --- ---
    KAVEN: jo ale jsou dva druhy dobré a hnusné....
    TOM
    TOM --- ---
    LASHANA: tipnul bych si třeba Německo, tam je běžně třeba slaný pendrek (anýz)
    jinak pořád lepší čokoláda s hřiby, než kacířská [ ENTOMOFAGIE ] :)
    mimochodem z hmyzího soudku....
    Javier Alba-Tercedor - YouTube
    https://www.youtube.com/user/albatercedor/videos
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Já to jím, mně to chutná. I ty nové příchuti, teda až na ten slaný karamel. Rozinky v ní snad byly vždycky, ne?
    LASHANA
    LASHANA --- ---
    GENTIANA: On to ještě někdo jí? Já to jedla naposled před dvaceti lety, nejdřív do toho začali dávat ohavné hrozinky, pak se z čokolády stalo bláto....
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    KAVEN: Já bych měla spíš trauma ze Studentské pečeti. Jak ji furt vylepšujou, je čím dál hnusnější.
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    BRAMBOREENA: Ten militantní ateista jsem já, nebo nějaký kolega?
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: Brrrr ... manželka mi jednou koupila studentskou pečeť se slaným karamelem (slaným karamelem! Slyšíte ten protimluv?). Ochutnal jsem to dřív než jsem si přečetl nápis na obalu, a doteď z toho mám trauma :-) Čokoláda s hříbkama ... ne, to je prostě na mně příliš alternativní.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    WITTGENSTEIN: U mě taky, proč tenhle prach ometat. Ona hlavně další slova přibyla a ti lidi sami se jako gurmeti už dneska označovat rozhodně nebudou; koho jídlo baví, ten je foodie, případně foodblogger a každopádně hipster... ale protože je hipster (čili není líný na slovo), řekne, že je "vyznavač vysoké gastronomie" :) Nebo molekulární.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    GAARQ: Rozdělení gurmán / gurmet drží už jen Poštulka a Kantůrek. U všech ostatních gurmán ve smyslu labužník dávno zvítězil.
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    BRAMBOREENA: pro gurmány asi ano, ale pro gurmety spíš ne ;)

    ps. je zábavné pozorovat v médiích rvačku o to, jestli je skutečně česky gurmán žrout či naopak nikoliv, a jestli je gurment vůbec, na rozdíl od gurmána, české slovo :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    MUST HAVE: "Čokoláda pro gurmány dobrodruhy! Jemná 62% hořko-mléčná čokoláda citlivě dochucená sušenými hřiby. Čokoláda má extrémně jemnou texturu: 13 mikrometrů. Je připravena v Bio kvalitě." https://www.cokobanka.cz/...ve-porcini-se-susenymi-hriby-horko-mlecna-62-bio-kratsi-trvanlivost.html
    TOM
    TOM --- ---
    BRAMBOREENA: to jsem si řekl po první kapitole 3ky - stop!
    Takže jsem čekal do půlky prázdnin (viz info o 6ce v záhlaví), dokoupil 4+5, a dal tak znovu jenom ty první dva díly.
    Jsem sice na začátku pětky, ale tímhle tempem budu mít v sobotu shltáno :))
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    KAVEN: To vydlabali nějací heretici, podvratné živly :)
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: Dřevěná ... to teda nevím nevím co by na to Maëwenë řekla
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Z FB Církve:
    BOB_GALLOWS
    BOB_GALLOWS --- ---
    BRAMBOREENA: no jiste :) ale komplementarnejsi auditorium je imho "houbárium - vše o kultivaci" ... :)
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    BRAMBOREENA: toho bych se nebála... spíš tam docela dáváš na prdel ezoterikům :-))) a myslím, že zatím se nikdo s žádnými protesty neozval... asi laděj auru nebo čtou něco jiného... .-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam