• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BRAMBOREENA: teď to sem jdu dát odjinud! vykrádačka! normálně tě vykradli ve Star Treku! tak to je pí-ár zářez :-)
    According To Star Trek: Discovery, Starfleet Still Runs Microsoft Windows - Slashdot
    https://entertainment.slashdot.org/...-to-star-trek-discovery-starfleet-still-runs-microsoft-windows
    it's related to the USS Discovery's experimental new mycelial network transportation system
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Mezitím se objevila zpráva na FB Církve Akkütlixovy:

    21:12
    Lukas
    Hezký den, četl jsem si zde (#1), že ve světě Star Trek používají "mycelial network transportation system", pro církev Akktutlixovu mi to přijde jako zajímavá informace. Nevím, zda by Církev neměla nějak zakročit, než se to rozkřikne.

    #1
    "And while the episode later reveals that it’s related to the USS Discovery’s experimental new mycelial network transportation system"

    According to Star Trek: Discovery, Starfleet still runs Microsoft Windows - The Verge
    https://www.theverge.com/tldr/2017/10/3/16412372/star-trek-discovery-cbs-windows-code-command-line

    Též tady:
    "basically the idea is that there’s an interconnected mycelial (the vegetative part of a fungus) web covering the entire universe and you can use the spores which are produced by the web’s fungi to travel from one point in the web to another. "

    7 questions I have after watching Star Trek Discovery episode 3 | GamesRadar+
    http://www.gamesradar.com/star-trek-discovery-episode-3-questions/

    According to Star Trek: Discovery, Starfleet still runs Microsoft Windows

    The final frontier indeed
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    EULE: Pachatel se omlouvá a jde zas psát :( Zrovna dneska mi z Arga ale taky vynadali, že to furt není, takže tlak tu je vyvíjen a nakladatel za nic nemůže.
    Audioknihy viz [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ]
    EULE
    EULE --- ---
    já jsem pátý díl ještě nečetla, neb stále čekám, že ho přečtu v jednom zátahu společně se šestým, jehož vydání se opět odložilo ... :( - hrozně mě to štve.
    tak teď aspoň sjíždím první 4 díly v audioverzi - což tedy vřele doporučuji (určitě to tady již bylo probírané, protože tohle je můj první příspěvek a přečíst všech 6563 mi přijde nemožné ...)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    JARMIK: :D To poslední zmiňované, jak ji okradou aktivisti, to je moje oblíbená, já na ni taky koukala; ale ono to bez kontextu (jejích předchozích peripetií) holt tak nevyzní... No zkrátka nejlepší by bylo vrazit to tam všecko! :D
    Ale díky za tipy, aspoň tu první tam hodím (Eltaühl) a na zbytek se podívám, jestli to není moc dlouhý.
    JARMIK
    JARMIK --- ---
    Mé opožděné příspevky do ankety o oblíbených scénách (spolery - pozor):

    - Kamele poslouchá za rohem, jak Ëltaühl umírá
    - Pinky sděluje Lucasovi, že je těhotná
    - Paüsüe mučí Kamele
    - gerdánská sběratelka na návštěvě u Sofie
    - Lucas dělá u Hallesyho test v izolované místnosti
    - Fiona na schůzi Fronty za osvobození Judee zjišťuje, kde jsou aktuálně její úspory.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Tak jo, dala jsem tam Lucase s Lodí při návratu s Aš-šádem na Zemi a Kamele na střeše. Vyhodím mandalu v drtiči a kázání kněze. Nad Julií se zamyslím, jestli by se dalo spoilerům vyhnout a použít to. Pád rychlodráhy by jako scéna byl nejlepší, ale to je bohužel celé jeden velký spoiler... :( .Ještě zazněl jeden tip mimo auditko - řádění Össeanů po zmizení Zelené lastury.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Nikdo - to je dobré v kontextu knihy, ale jako samostatné by to nedemonstrovalo co v té knize čekat. Doky na Neptunu je něco podobného - ukážeš že tam máš lidi s různými dilematy, ale skoro nic o össë, psychotronice, houbách .... Osobně bych dal najednou dvě nebo tři scény, které jsou o něčem úplně jiném, aby se demonstrovalo že v knize lidi můžou čekat nejrůznější věci.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BRAMBOREENA: imho to chce jednak něco akčního, pak něco ukazující medianty a ostatní politické kličky a pak nějakou mystiku.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Díky za tipy! Já těch scén asi vyberu několik s tím, že je to předvýběr a ať si z toho tu jednu vyberou sami. Přece jen prolítnout několik desetistránkových kousků je lepší než prohrabávat se tím celým. A je to zajímavé a dám na vás, protože sama jsem mezitím taky vybírala a moc jsme se neprotli (nebo tedy částečně). Vybrala jsem:

    Iota Aurigae - jak Lucas přijde za Fionou a překládá jí znaky z papírků (na což navazuje scéna s Brianem ve vězení, tak tady jsme se trochu shodli s Kavenem)
    Travis - jak Lucas nacpe myceliální mandalu do drtiče
    Na aiö - retrospektiva na oltáři, jak Lucas hodí kroužky otci pod nohy (tak to by možná šlo, zde se shoduju s Janou)
    Doky na Neptunu - jak jde Stafford za posádkou Lastury a nedokáže nic udělat
    Nikdo - z pátého dílu kázání kněze v podzemí

    ale máte pravdu, něco škrtnu a přidám něco z těch akčnějších.
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    NEVADA_: Šoupla bych tam před to ještě i Lucase vs. Loď. Jako celou tu cestu pro Aš-šáda.

    Nebo vylíčení Lucasova vztahu s otcem, nejlépe na scéně vzdorovitého věznění. To zase zapůsobilo na mě, protože my se doma bejčíme dost podobně. Jako "neudělám to, nepojedu tam, nepromluvím s ním, i kdyby to mělo vliv na další generaci, trhat duši a drásat svědomí." Docela rozporuplné.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    SARGO: Když se to ukončí dřív než po záchraně začne vykládat o svém výzkumu, tak to moc nespoiluje, řekl bych.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    souboj kamele se zureghalem? to na mě zařvalo silou vulkánu :)
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    Co Lucasovo první setkání s Aš-šádem?
    SARGO
    SARGO --- ---
    KAVEN: To s Julií ne, to je děsně hodně moc spoilerovité. Něco kolem rychlodráhy je naopak výtečné, tu si vybavuju jako kombinaci akce a rozličných zjištění a navíc to splňuje takové to pěkné "stejně se pak ukáže, že všechno bylo jinak" :-))
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: Z pětky mi přišla hodně silná ta scéna s Julií Lothovou jak si píchne Lucasovu krev. Nejlíp vybrat scénu tak, aby tam bylo vidět co to s Julií dělá, jak to Lucas zvoře, a jak to pak Aš~šád zachrání - aby bylo poznat že tam jsou složité vztahy.

    Závěr s Lucasem jak si kleká před Aš~šádem je sice taky výrazný, ale bez znalosti okolností to nikomu nic neřekne.

    Pak bych tam šoupnul nějakého zástupce akční scény, z toho je "nejikoničtější" asi souboj pod rychlodráhou ve dvojce. Pokud by to mělo být novější, tak Aš~šádovo krocení stříbřitého chladu ve trojce, a nebo vražda Maëwënë ve čtyřce.

    A nakonec by se tam hodilo něco s össeany a nebo jejich náboženstvím. Tam je těžké vybrat ... Možná výslech Lucase züregalem z jedničky. To mi přijde jako jedna z nejlepších demonstrací síly össeanů v ucelené scéně. Nebo, kdyby to měl být jenom krátký kousek, tak reminiscenci návštěvy Briana Caldwella Lucasem.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Tak teď zkusím poprosit zdejší mozkový trust o pomoc...
    Píše mi paní agentka z Arga:

    "Hezký den, paní Vilmo,
    mám dobré zprávy, z nově vzniklého Českého literárního centra chtějí zafinancovat překlady do němčiny a angličtiny ukázek v rozsahu 10 NS z Mycelia.
    Mohla byste mi prosím poslat Vámi zvolenou reprezentativní ukázku, nejsem příznivcem ukázek ze začátku knih, nebo mám zkusit něco vybrat sama? Chtějí něco z toho pátého dílu, můžu jim poslat k prezentaci i tu ukázku z toho prvního dílu. Čím více to bude vidět, tím lépe, co myslíte?"

    Tak tu teď sedím, hryžu si nehty a dumám, co proboha vybrat...
    Asi se netřeba omezovat zrovna na první nebo pátý díl, jistě to může být odkudkoliv.

    Máte někdo nějaký tip? Nebo lépe řečeno - utkvěla někomu některá scéna víc než ostatní? Já sama vůbec nedokážu poznat, který úryvek by mohl být víc "reprezentativní" než jiné...
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    Ledový prstenec kolem blízké hvězdy Fomalhaut
    03. říjen 2017 | Astronomický snímek dne - APOD | Fotogalerie | Astronomický informační server astro.cz
    http://www.astro.cz/apod/ap171003.html
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    WITTGENSTEIN: Tak to jsi mi úplně zničil iluze, svět se mi hroutí ...
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    KAVEN: No, jako nakladatelský praktik prozradím sladké tajemství: když se hodně přitlačí na pilu, tak může být kniha venku cca 3 měsíce po odevzdání rukopisu. Ale vyžaduje to dokonalé sladění na linii autor - redaktor - sazeč - korektor - autor obálky - tiskárna.
    Realisticky spíš 4 měsíce.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam