• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    KRYGLIK
    KRYGLIK --- ---
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BRAMBOREENA: teď to sem jdu dát odjinud! vykrádačka! normálně tě vykradli ve Star Treku! tak to je pí-ár zářez :-)
    According To Star Trek: Discovery, Starfleet Still Runs Microsoft Windows - Slashdot
    https://entertainment.slashdot.org/...-to-star-trek-discovery-starfleet-still-runs-microsoft-windows
    it's related to the USS Discovery's experimental new mycelial network transportation system
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Mezitím se objevila zpráva na FB Církve Akkütlixovy:

    21:12
    Lukas
    Hezký den, četl jsem si zde (#1), že ve světě Star Trek používají "mycelial network transportation system", pro církev Akktutlixovu mi to přijde jako zajímavá informace. Nevím, zda by Církev neměla nějak zakročit, než se to rozkřikne.

    #1
    "And while the episode later reveals that it’s related to the USS Discovery’s experimental new mycelial network transportation system"

    According to Star Trek: Discovery, Starfleet still runs Microsoft Windows - The Verge
    https://www.theverge.com/tldr/2017/10/3/16412372/star-trek-discovery-cbs-windows-code-command-line

    Též tady:
    "basically the idea is that there’s an interconnected mycelial (the vegetative part of a fungus) web covering the entire universe and you can use the spores which are produced by the web’s fungi to travel from one point in the web to another. "

    7 questions I have after watching Star Trek Discovery episode 3 | GamesRadar+
    http://www.gamesradar.com/star-trek-discovery-episode-3-questions/

    According to Star Trek: Discovery, Starfleet still runs Microsoft Windows

    The final frontier indeed
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    EULE: Pachatel se omlouvá a jde zas psát :( Zrovna dneska mi z Arga ale taky vynadali, že to furt není, takže tlak tu je vyvíjen a nakladatel za nic nemůže.
    Audioknihy viz [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ]
    EULE
    EULE --- ---
    já jsem pátý díl ještě nečetla, neb stále čekám, že ho přečtu v jednom zátahu společně se šestým, jehož vydání se opět odložilo ... :( - hrozně mě to štve.
    tak teď aspoň sjíždím první 4 díly v audioverzi - což tedy vřele doporučuji (určitě to tady již bylo probírané, protože tohle je můj první příspěvek a přečíst všech 6563 mi přijde nemožné ...)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    JARMIK: :D To poslední zmiňované, jak ji okradou aktivisti, to je moje oblíbená, já na ni taky koukala; ale ono to bez kontextu (jejích předchozích peripetií) holt tak nevyzní... No zkrátka nejlepší by bylo vrazit to tam všecko! :D
    Ale díky za tipy, aspoň tu první tam hodím (Eltaühl) a na zbytek se podívám, jestli to není moc dlouhý.
    JARMIK
    JARMIK --- ---
    Mé opožděné příspevky do ankety o oblíbených scénách (spolery - pozor):

    - Kamele poslouchá za rohem, jak Ëltaühl umírá
    - Pinky sděluje Lucasovi, že je těhotná
    - Paüsüe mučí Kamele
    - gerdánská sběratelka na návštěvě u Sofie
    - Lucas dělá u Hallesyho test v izolované místnosti
    - Fiona na schůzi Fronty za osvobození Judee zjišťuje, kde jsou aktuálně její úspory.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Tak jo, dala jsem tam Lucase s Lodí při návratu s Aš-šádem na Zemi a Kamele na střeše. Vyhodím mandalu v drtiči a kázání kněze. Nad Julií se zamyslím, jestli by se dalo spoilerům vyhnout a použít to. Pád rychlodráhy by jako scéna byl nejlepší, ale to je bohužel celé jeden velký spoiler... :( .Ještě zazněl jeden tip mimo auditko - řádění Össeanů po zmizení Zelené lastury.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    Nikdo - to je dobré v kontextu knihy, ale jako samostatné by to nedemonstrovalo co v té knize čekat. Doky na Neptunu je něco podobného - ukážeš že tam máš lidi s různými dilematy, ale skoro nic o össë, psychotronice, houbách .... Osobně bych dal najednou dvě nebo tři scény, které jsou o něčem úplně jiném, aby se demonstrovalo že v knize lidi můžou čekat nejrůznější věci.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BRAMBOREENA: imho to chce jednak něco akčního, pak něco ukazující medianty a ostatní politické kličky a pak nějakou mystiku.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Díky za tipy! Já těch scén asi vyberu několik s tím, že je to předvýběr a ať si z toho tu jednu vyberou sami. Přece jen prolítnout několik desetistránkových kousků je lepší než prohrabávat se tím celým. A je to zajímavé a dám na vás, protože sama jsem mezitím taky vybírala a moc jsme se neprotli (nebo tedy částečně). Vybrala jsem:

    Iota Aurigae - jak Lucas přijde za Fionou a překládá jí znaky z papírků (na což navazuje scéna s Brianem ve vězení, tak tady jsme se trochu shodli s Kavenem)
    Travis - jak Lucas nacpe myceliální mandalu do drtiče
    Na aiö - retrospektiva na oltáři, jak Lucas hodí kroužky otci pod nohy (tak to by možná šlo, zde se shoduju s Janou)
    Doky na Neptunu - jak jde Stafford za posádkou Lastury a nedokáže nic udělat
    Nikdo - z pátého dílu kázání kněze v podzemí

    ale máte pravdu, něco škrtnu a přidám něco z těch akčnějších.
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    NEVADA_: Šoupla bych tam před to ještě i Lucase vs. Loď. Jako celou tu cestu pro Aš-šáda.

    Nebo vylíčení Lucasova vztahu s otcem, nejlépe na scéně vzdorovitého věznění. To zase zapůsobilo na mě, protože my se doma bejčíme dost podobně. Jako "neudělám to, nepojedu tam, nepromluvím s ním, i kdyby to mělo vliv na další generaci, trhat duši a drásat svědomí." Docela rozporuplné.
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    SARGO: Když se to ukončí dřív než po záchraně začne vykládat o svém výzkumu, tak to moc nespoiluje, řekl bych.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    souboj kamele se zureghalem? to na mě zařvalo silou vulkánu :)
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    Co Lucasovo první setkání s Aš-šádem?
    SARGO
    SARGO --- ---
    KAVEN: To s Julií ne, to je děsně hodně moc spoilerovité. Něco kolem rychlodráhy je naopak výtečné, tu si vybavuju jako kombinaci akce a rozličných zjištění a navíc to splňuje takové to pěkné "stejně se pak ukáže, že všechno bylo jinak" :-))
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    BRAMBOREENA: Z pětky mi přišla hodně silná ta scéna s Julií Lothovou jak si píchne Lucasovu krev. Nejlíp vybrat scénu tak, aby tam bylo vidět co to s Julií dělá, jak to Lucas zvoře, a jak to pak Aš~šád zachrání - aby bylo poznat že tam jsou složité vztahy.

    Závěr s Lucasem jak si kleká před Aš~šádem je sice taky výrazný, ale bez znalosti okolností to nikomu nic neřekne.

    Pak bych tam šoupnul nějakého zástupce akční scény, z toho je "nejikoničtější" asi souboj pod rychlodráhou ve dvojce. Pokud by to mělo být novější, tak Aš~šádovo krocení stříbřitého chladu ve trojce, a nebo vražda Maëwënë ve čtyřce.

    A nakonec by se tam hodilo něco s össeany a nebo jejich náboženstvím. Tam je těžké vybrat ... Možná výslech Lucase züregalem z jedničky. To mi přijde jako jedna z nejlepších demonstrací síly össeanů v ucelené scéně. Nebo, kdyby to měl být jenom krátký kousek, tak reminiscenci návštěvy Briana Caldwella Lucasem.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Tak teď zkusím poprosit zdejší mozkový trust o pomoc...
    Píše mi paní agentka z Arga:

    "Hezký den, paní Vilmo,
    mám dobré zprávy, z nově vzniklého Českého literárního centra chtějí zafinancovat překlady do němčiny a angličtiny ukázek v rozsahu 10 NS z Mycelia.
    Mohla byste mi prosím poslat Vámi zvolenou reprezentativní ukázku, nejsem příznivcem ukázek ze začátku knih, nebo mám zkusit něco vybrat sama? Chtějí něco z toho pátého dílu, můžu jim poslat k prezentaci i tu ukázku z toho prvního dílu. Čím více to bude vidět, tím lépe, co myslíte?"

    Tak tu teď sedím, hryžu si nehty a dumám, co proboha vybrat...
    Asi se netřeba omezovat zrovna na první nebo pátý díl, jistě to může být odkudkoliv.

    Máte někdo nějaký tip? Nebo lépe řečeno - utkvěla někomu některá scéna víc než ostatní? Já sama vůbec nedokážu poznat, který úryvek by mohl být víc "reprezentativní" než jiné...
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    Ledový prstenec kolem blízké hvězdy Fomalhaut
    03. říjen 2017 | Astronomický snímek dne - APOD | Fotogalerie | Astronomický informační server astro.cz
    http://www.astro.cz/apod/ap171003.html
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    WITTGENSTEIN: Tak to jsi mi úplně zničil iluze, svět se mi hroutí ...
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    KAVEN: No, jako nakladatelský praktik prozradím sladké tajemství: když se hodně přitlačí na pilu, tak může být kniha venku cca 3 měsíce po odevzdání rukopisu. Ale vyžaduje to dokonalé sladění na linii autor - redaktor - sazeč - korektor - autor obálky - tiskárna.
    Realisticky spíš 4 měsíce.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam