• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    KAVEN
    KAVEN --- ---
    EDERA: Aby bylo jasno, tak slaný karamel je ten nejstrašlivější vynález lidstva, vedle něhož blednou i atomové zbraně. Když potřebujete vyvolat děs v očích nepřátel, ukažte jim slaný karamel.
    SARGO
    SARGO --- ---
    EDERA: Právě jsi mi způsobila ošklivý případ spontánního slintání. 8-)
    EDERA
    EDERA --- ---
    BRAMBOREENA: A nemohly by se Ti ve vlaku natřásat i takové ty čokoládové koláčky se slaným karamelem, co je onehdá přivezla Alena? Já vím, jsou v nich sacharidy (hodně sacharidů), ale to v tom burčáku taky.:-D
    FIFI
    FIFI --- ---
    SHEALA: Kosmas ma tistenou 4 normalne skladem

    Mycelium IV: Vidění - Vilma Kadlečková | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    https://www.kosmas.cz/knihy/199257/mycelium-iv-videni/
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    pritelkyne (vasniva ctenarka) se me v knihkupectvi ptala, proc si zatim neporidim 5. dil knizne a audio pak az k tomu dodatecne, kdyz se mi to tak libi. tak jsem vzal nahodily dil z regalu, nahodne otevrel a zeptal se ji "jak bys precetla tohle? nebo tohle? nebo tohle?". priznam se, ze jsem mel stesti na same krasne 15+ znaku nazvy :-)
    CORA_NEILLE
    CORA_NEILLE --- ---
    SHEALA: myslim, ze jsem v arrakisu videla v policce vsechny
    HARALD
    HARALD --- ---
    SHEALA: Kosmas ho má online.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    nemůžu najít 4 díl, dá se v nejhorším koupit?
    RIP
    RIP --- ---
    ELHO_CID: Jak se říkává malým dětem: Jen si zařvi, to sílí plíce :-)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    ELHO_CID: Durdi se, nebo kup 700 výtisků. Dáme ti slevu.:)
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    RICARDERON: Mě tvoje objektivní důvody nezajímají. Jsem zákazník a moje bohem dané právo je durdit se.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    ELHO_CID: Jo tenhle Martinův pokus... Mno, 586 prodaných u prvního dílu. 302 u druhého. A to po mnoha letech. Ovšem hovoříš o sériích. Já vím o téhle jedné a o Nowikové. Tu ale hádám nečteš.
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    RICARDERON: Měl jsem na mysli konkrétně dobrodružství Chathrandu. Ty první dva díly vypadaly zajímavě, ale třetího už se v češtině asi nedočkáme.
    FIFI
    FIFI --- ---
    BRAMBOREENA: jo tak! to ovsem neni PRISTI ctvrtek, to je tenhle ctvrtek:)

    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    FIFI: Zítra z Brna.
    No kdyby chtěl někdo z Brňáků na kafe, tak mezi devátou a dvanáctou budu bloumat kolem Svoboďáku. Zpátky jedu vlakem, aby se mi moc nenatřásal burčák, který tam doufám během té doby opatřím. :D
    FIFI
    FIFI --- ---
    BRAMBOREENA: Bude to tedy 6.9? Primy prenos z Prahy nebo z Ostravy?
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    ELHO_CID: Jenže mi v takových případech doporučujeme, aby si nespokojený čtenář napsal přímo autorovi, aby mu ten poslední díl konečně dopsal. S Vilmou je to vlastně ještě v pohodě, ale chudák Jana Rečková už nikdy nepřeloží posledního Rothfusse.:(
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    A nyní o něčem úplně jiném: zplesnivěla mi marmeláda, takže jsem kyblíčky od jogurtu, do kterých jsem cpala povidla, vyplachovala rumem a povidla zalévala týmž alkoholem a přistihla jsem, se, že si u toho spokojeně vrčím Mycelium v povidlech nechceme.
    RIP
    RIP --- ---
    BRAMBOREENA: Inu, zahálka, matka všech neřestí. Když se čtenáři nechávají tak dlouho čekat, berou je pak takhle otřesné roupy :-)
    SARGO
    SARGO --- ---
    BRAMBOREENA: Já myslím že na to, že si tam Ašád s Lucasem vbíhají do náručí, tu ani nikdo žádné narážky vlastně nedělá...? O:-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    CORNHOLIO: Rorschachovy skvrny na ně! Nikdo si tady nezaslouží nic jiného než osově symetrický vylitý inkoust, sprosté obrázky už si v tom najdou sami. :D
    SARGO
    SARGO --- ---
    ALRIKA: Zrovna tu sem jdu napsat. DVĚ postavy? Rebelie. :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam